Дрога ( Наркотични дроги )

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
А да потражам нешто од вас кајганџии.Дали имате слики(црно-бели) за ефектите од дрогата алкохоло или цигарите врз нашето тело.Јас тражих на гугл ама никако да најдам.За ликовно проект ми е(компјутерска графика).Може и конкретно за некоја дрога, не мора општо.
 
T

Tetro

Гостин
А да потражам нешто од вас кајганџии.Дали имате слики(црно-бели) за ефектите од дрогата алкохоло или цигарите врз нашето тело.Јас тражих на гугл ама никако да најдам.За ликовно проект ми е(компјутерска графика).Може и конкретно за некоја дрога, не мора општо.
пп, м`кеј? :smir:
 
Член од
6 октомври 2009
Мислења
49
Поени од реакции
0
Eve edna mala prikazna od edno izgubeno momcence vo moeto maalo znae deka sme igraci na zelenoto sranje i sakase da mu zavrsime rabota... arno ama se otkaza
po nekolku casa mi se javue mi vika abe covek da te prasam nesto mu vikam kazuj da mi kazes vika dali e stetno, vikam so dali e stetno Abe vika vcera si srolav Nane edna raketa i ja ispusiv vika coek isto e skroz skroz e isto leeeeeeeeeee koa riknav da se smeam mrezata na t-mobile padna ccc ps-naravoucenie se sto e zeleno ne se pusi ama ima pacienti sleden pat ke dade pari ke mu zavrsime nane ke pusime buksna za gaga :D
 

831

רַב אושר של חוכמה
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.875
Поени од реакции
12.386
Eve edna mala prikazna od edno izgubeno momcence vo moeto maalo znae deka sme igraci na zelenoto sranje i sakase da mu zavrsime rabota... arno ama se otkaza
po nekolku casa mi se javue mi vika abe covek da te prasam nesto mu vikam kazuj da mi kazes vika dali e stetno, vikam so dali e stetno Abe vika vcera si srolav Nane edna raketa i ja ispusiv vika coek isto e skroz skroz e isto leeeeeeeeeee koa riknav da se smeam mrezata na t-mobile padna ccc ps-naravoucenie se sto e zeleno ne se pusi ama ima pacienti sleden pat ke dade pari ke mu zavrsime nane ke pusime buksna za gaga :D
Тоа ти е моќта на автосугестијата...јас викам ајде сите да си замислиме дека сме зеле било што кока, хорс, ганџа и ете ти филинг хахахха
П.С. тиа нането да не било прскано со марихуана :vozbud:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Нане прскано со дрога!
 

831

רַב אושר של חוכמה
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.875
Поени од реакции
12.386
Абе, дивиот афион или Papaver rhoeas или corn poppy содржи состојки како морфиум и сл.? Знае некој, барав ама најдов само општи карактеристики и како да го одгледуваш и слично...:raz:
 
S

smart ass

Гостин
Има низа алкалоиди меѓу кои Rhoeadine ама велат не бил толку јак.

Повеќе има релаксантно дејство.

Абе напрај си ДМТ и Уживај.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Има низа алкалоиди меѓу кои Rhoeadine ама велат не бил толку јак.

Повеќе има релаксантно дејство.

Абе напрај си ДМТ и Уживај.

Ко ќе напраиш, јави ми се.
(буквално)
 

831

רַב אושר של חוכמה
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.875
Поени од реакции
12.386
Има низа алкалоиди меѓу кои Rhoeadine ама велат не бил толку јак.

Повеќе има релаксантно дејство.

Абе напрај си ДМТ и Уживај.
Како мислиш да си напрам ДМТ? Со хемиски процес да ги изолирам алкалоидите од дивиот афион или на ганџа мислеше?
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.749
Поени од реакции
4.999
DMT :vozbud: уште да можеше да си направиме - Смарт ако имаш некои топ сикрет информации - слободно прати навака =)
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Има туторијали на нет бајаги, не е некој страшно комплициран процес, а башка моеш од скоро секое растение да екстрактираш :)
Само, многу смарање е, долго трае :)
Ако си немаш друга работа, моеш да се смараш со тоа.. :)
А квалитетот на продуктот, никој не ти го гарантира :)
 
S

smart ass

Гостин
Ма и не е скоро секое...каде богомолка има живеалиште и eggs -знај тоа растение е.

Вториот метод е од животниња...frog ви треба,а ја има на нашиве простори.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
'One of the things you learn after years of dealing with drug people, is that you can turn your back on a person, but never turn your back on a drug.'
 

Kajgana Shop

На врв Bottom