Дрога ( Наркотични дроги )

Член од
15 октомври 2009
Мислења
249
Поени од реакции
16
доста ја споменувате ганџата, дека е вид на дрога. Ме навредувате како растаман. :pos2:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Сам си кажа 2 години дуваш , ако не си зависник нема да дуваш 2 години брат :toe:
Лол, шо ти е со мубетов бе златен? (((((:)
Еј, морам да те просветлам... ја сум највероватно единствениот наркоман/секташ/дрогер шо ќе ти го каже ова:

ДУВАМ ЗАШТО САКАМ. А НЕ ЗАШТО МОРАМ.
НЕ СУМ ЗАВИСЕН. СУМ ПРАЕЛ ПАУЗИ ОД ПО 2 МЕСЕЦИ БЕЗ ПРОБЛЕМ.
ПУШАМ СО КЕЈФ. НЕМА ДА ПРЕСТАНАМ ДУР НЕ МИ ЗГУСНЕ.
ТОА ШО ДУВАМ 2 ГОДИНИ Нема НИКАКВА ВРСКА СО ЗАВИСНОСТ.
НЕМА ДОПИРНА ТОЧКА.

 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.152
Поени од реакции
5.918
Сам си кажа 2 години дуваш , ако не си зависник нема да дуваш 2 години брат :toe: Види зависниците од трави или дроги убедени дека можат да се откажат од тоа , но никој не се откажа зашто прво е тешко 2 години да си на трава и после ШТОПНА и само на муабет се јаки Можеме ако сакаме како да не ...Штетно е!!! Откажете се луѓе од такви пороци !
Јао човече доста тропаш глупост. Старите цел живот пијат ракија па ништо не им е. Татко ми откога го знам пред секое јадење пие домашна 50 степени, па на 55 години сеуште трча и спортува и нема никакви проблеми со здравјето. А за информација алкохолот е поштетен од марихуаната. Ако некој дува 2 месеца, 2 години или цел живот не е зависен се додека тоа го прави УМЕРЕНО!!! Многу битен збор. Зошто пушач на цигари не може да издржи без една кутија цигари дневно? Затоа што никотинот ствара МНОГУ голема зависност. Марихуаната - ни од далеку не е таква. И еве друг податок. Дали знаеш колку луѓе умреле како директна последица од пушење марихуана? НУЛА, ете колку.
http://www.druglibrary.org/SCHAFFER/LIBRARY/mj_overdose.htm
ЧИТАЈ И ЕДУЦИРАЈ СЕ!!! 24 години имаш for christ sake...
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
пушам цигари 15год ... неможам од 2дена фазла без цигар .. ми се тресат рацете .. ми се потат, се нервирам ....

зависник сум?

ај кажете ми па да продолжам .. очекувам Мил да ми каже ...
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.749
Поени од реакции
4.999
Street names for Marijuana:
Afghan
Bhang
Black Rock
Broccoli
Buddha Grass
Bush
Dope
Draw
Dry High
Dubby
Gage
Ganja
Gangster
Giggleweed
Grass
Hemp
Herb
Jane
Jive
Joint
Kiff
Loco Weed
Mary
Mexican Green
Panama Red
Pot
Puff
Reefer
Resin
Roach
Sativa
Shit
Smoke
Spliff
Tea
Texas Tea
Thai Sticks


Како сакаш наречија Маријана е број 1 девојка =)

комбинации - природа & срање-хемија

A-bomb - marijuana and heroin smoked in cigarette

Ace - marijuana; PCP

Amp joint - marijuana cigarette laced with some form of narcotic

Banano - marijuana or tobacco cigarettes laced with cocaine

Basuco - cocaine; coca paste residue sprinkled on marijuana or regular cigarette

Bazooka - coca paste and marijuana

Black mote - marijuana mixed with honey

Bomb crack; heroin; large marijuana cigarette;

Brick 1 kilogram of marijuana; crack

Broccoli marijuana =))))

Buda a high-grade - marijuana joint filled with crack

Buddha - potent marijuana spiked with opium

Butter marijuana; crack
 
S

smart ass

Гостин
Ништо од катрано покасно отиде и за мене немаше али поарно, не сам за таков филм . Бело лице подочнаци до уста повраќање. Ако се зема катран дали ќе покаже на тестовите за дрога ?
Не ти треба катран...и ДА излеваш на него позитивен на Хероин и Морфиум..

А ганџата...ситна риба е а па и да ти најдат што ако...поарно терајте си ганџа отколку смрдената хемија..БЉАК...

Туку саман колку пари ти побараа за тој ОТРОВ што ве затрул 7-8 часа...

Неможам да се изјаснам убаво оти и мене ич не ми е логично, ама вреди да се праша.
Еве вака на друг начин..
Дали може да се пуши трава а да не станеш зависен? (со помош на вадење некои работи од травата)
А не верувам дека е ТХЦ, бидејќи тешко да ја извадиш и не е исто без тоа :)
Нема да станеш зависен(освен ако не си слабак-,а ТХЦ релативно лесно се трансформира во хаш оил.

Лол, шо ти е со мубетов бе златен? (((((:)
Еј, морам да те просветлам... ја сум највероватно единствениот наркоман/секташ/дрогер шо ќе ти го каже ова:

ДУВАМ ЗАШТО САКАМ. А НЕ ЗАШТО МОРАМ.
НЕ СУМ ЗАВИСЕН. СУМ ПРАЕЛ ПАУЗИ ОД ПО 2 МЕСЕЦИ БЕЗ ПРОБЛЕМ.
ПУШАМ СО КЕЈФ. НЕМА ДА ПРЕСТАНАМ ДУР НЕ МИ ЗГУСНЕ.
ТОА ШО ДУВАМ 2 ГОДИНИ Нема НИКАКВА ВРСКА СО ЗАВИСНОСТ.
НЕМА ДОПИРНА ТОЧКА.

Животот е мојот филм е ШТЕТНА за младината бидејќи сите нуспојави ги презентира ко бош се ИСТИ од секоја Дрога...така даа некој ќе си рече наместо ганџа..чим е исто поарно ќе играам чејсинг драгон и цименто:toe:
 

SPAMS

Спејси нарко истражувач
Член од
25 април 2010
Мислења
78
Поени од реакции
5
Сам си кажа 2 години дуваш , ако не си зависник нема да дуваш 2 години брат :toe: Види зависниците од трави или дроги убедени дека можат да се откажат од тоа , но никој не се откажа зашто прво е тешко 2 години да си на трава и после ШТОПНА и само на муабет се јаки Можеме ако сакаме како да не ...Штетно е!!! Откажете се луѓе од такви пороци !
Друже конзумирам марихуана скоро седум години , и не сум зависен , немам ПОТРЕБА да го правам тоа ...
Пример кога нема да земам неколку дена сосема сум во ред немам никакви проблеми ни физички ни психички ..
А на пример неколку дена да не запалам цигара , хм... нервозен сум и некои слични ефекти ..
Исто ако не се прехранам неколку дена или вода ако не се напијам мислам дека ќе имам проблеми .. Па сеа ти види.
чиарс
 

KIFFLA

не ме викај друже
Член од
5 ноември 2008
Мислења
548
Поени од реакции
180
Лол, шо ти е со мубетов бе златен? (((((:)
Еј, морам да те просветлам... ја сум највероватно единствениот наркоман/секташ/дрогер шо ќе ти го каже ова:

ДУВАМ ЗАШТО САКАМ. А НЕ ЗАШТО МОРАМ.
НЕ СУМ ЗАВИСЕН. СУМ ПРАЕЛ ПАУЗИ ОД ПО 2 МЕСЕЦИ БЕЗ ПРОБЛЕМ.
ПУШАМ СО КЕЈФ. НЕМА ДА ПРЕСТАНАМ ДУР НЕ МИ ЗГУСНЕ.
ТОА ШО ДУВАМ 2 ГОДИНИ Нема НИКАКВА ВРСКА СО ЗАВИСНОСТ.
НЕМА ДОПИРНА ТОЧКА.
 

SPAMS

Спејси нарко истражувач
Член од
25 април 2010
Мислења
78
Поени од реакции
5
ах да мил сосема заборавив ... и мислам дека јузерите на марихуаната овде барем со тоа што велат дека не се зависни од неа и дека и по сто години ако ја конзумираат ќе бидат во ред , мислам дека сакаат да ти кажат дека они не се ДРОГИРААТ со тоа што го прават толку долго време и не дека имаат потреба да го прават тоа , едноставно знаат за љубовта (не било која бла бла онаа еднинствената - и не е бе клише ) мање више бе ..
поздрав пријателе :)
 
S

smart ass

Гостин
Кифла севн дејс ако имаш нешто паметно да напишеш бујрум,но ова е директна навреда...и еј само колку за инфо Наркоман=Болест од зависност од наркотични средства-ако тоа ти е смешно додека ваму умираат на глобално ниво над 50 000 млади лица баш од дрогата а пак милиони стануваат трошок за државата и оптерестување на здравствениот систем-ова не е уопште смешно...мој добронамерен совет-избриши клипот.
 

VoniVaraS

Искусен :)
Член од
20 април 2009
Мислења
543
Поени од реакции
328
ах да мил сосема заборавив ... и мислам дека јузерите на марихуаната овде барем со тоа што велат дека не се зависни од неа и дека и по сто години ако ја конзумираат ќе бидат во ред , мислам дека сакаат да ти кажат дека они не се ДРОГИРААТ со тоа што го прават толку долго време и не дека имаат потреба да го прават тоа , едноставно знаат за љубовта (не било која бла бла онаа еднинствената - и не е бе клише ) мање више бе ..
поздрав пријателе :)
Кифла севн дејс ако имаш нешто паметно да напишеш бујрум,но ова е директна навреда...и еј само колку за инфо Наркоман=Болест од зависност од наркотични средства-ако тоа ти е смешно додека ваму умираат на глобално ниво над 50 000 млади лица баш од дрогата а пак милиони стануваат трошок за државата и оптерестување на здравствениот систем-ова не е уопште смешно...мој добронамерен совет-избриши клипот.
Како се викаат редовните корисници (јузери) на марихуана?
Еве не сте наркомани, викате дека не сте зависни, а сепак имате потреба редовно да си конзумирате џоинтче.
Јас редовно пушам цигари и сум пушач. Знам дека е “порок“ ама ете иако мислам дека можам да ги оставам не ги оставам и сум долгогодишен пушач. :toe:
Тие што конзумираат редовно алкохол ете се алкохоличари.
Редовните корисници односно зависниците од дрога општо познато е дека се наркомани.:toe:
Е сеа марихуаната била лесна (лајт) дрога, дали јас ако пушам лајт (лесни) цигари не сум пушач?
Ај да не ве “навредувам“ со ова наркомани кажетем ми вие ТОЧЕН назив.
ПС: Растаман како одговор не го прифаќам, тоа може да си само на јамака.:smir:
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.387
Како се викаат редовните корисници (јузери) на марихуана?
Еве не сте наркомани, викате дека не сте зависни, а сепак имате потреба редовно да си конзумирате џоинтче.
Јас редовно пушам цигари и сум пушач. Знам дека е “порок“ ама ете иако мислам дека можам да ги оставам не ги оставам и сум долгогодишен пушач. :toe:
Тие што конзумираат редовно алкохол ете се алкохоличари.
Редовните корисници односно зависниците од дрога општо познато е дека се наркомани.:toe:
Е сеа марихуаната била лесна (лајт) дрога, дали јас ако пушам лајт (лесни) цигари не сум пушач?
Ај да не ве “навредувам“ со ова наркомани кажетем ми вие ТОЧЕН назив.
ПС: Растаман како одговор не го прифаќам, тоа може да си само на јамака.:smir:
По трети пат: Ја пушам марихуана од 2001. Од 2001 до 2003 пушев скоро секој ден. После ми се смени начинот на живот и не ми беше интересно да пушам. Свати го тоа како пиеш вино/ракија/пиво со друштво скоро секој ден на седенки. После извесно време сакаш да пробаш други работи у живот и не пиеш зашто досадно ти е и немаш време.
Е после 2005 пак од време на време пушев, викендашки. Може да се случи и месец дена да помине да не ми текне на јоинт. Значи ако немам добра причина - друштво за тоа не палам. Јоинт ти е друштвена работа и се пиши у друштво за да се опуштат сите, значи без нервоза сите, и 2 часа тргнати проблеми. Значи се релаксираш. Палиш лулето на мирот и се зезаш 2-3 часа зависно колку е јака марихуаната.
Еве сега сме 2010 и пушам пак. Некогаш од што немам време па не ми текнува да запалам 3-4 недели. Па после дојде другар ми и ми каже ‘‘бреј ама добра трава купив оди да пушиме и да пиеме еспресо у кафич‘‘.... И идеме у темни подруми и тамо пушиме, се криеме од светлината зашто сме гнасни наркомани и несакаме такви да не видат надвор. НЕ. Се возиме со кола и пушиме и додека да свртиме некое кругче околу градот ние сме ХАЈ и после како такви седнуваме у кафиќ и правиме муабет, се зезаме за било што. Се зезаме и кога не сме ХАЈ, ама кога си хај повише ти е до зезање.
Лоша ситуација е некој да се засити од марихуана па да помине на таблети или лсд, или штознам која синтетичка дрога. Додека човек е на марихуана он е супер човек веруј ми. Боље ке седам со 10 напушени наркомани него со 1 пијан сељак да гњави.
 

saman

Раскажувачот
Член од
1 август 2009
Мислења
367
Поени од реакции
91
Туку саман колку пари ти побараа за тој ОТРОВ што ве затрул 7-8 часа...



:toe:
Нема да поверуваш 170 денари .

Дали се станува зависник од Марихуаната ? Пушев добри 4 години 24/7 во неделата сега во месецот 2-3 пати. Морам да признаам кога сум останувал без травче сум знаел да бидам и нервозен но наоѓав некоја занимација.Кога решив да одморам малку имав како да кажам блаѓи кризи на нервоза кој траеја неколку дена.Но дали може уживател на Марихуана да се квалификува како зависник мислам дека НЕ. Марихуаната е прекрасна доколку знаеш зошто ја пушиш.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
MARIJUANA HONEY OIL RESIN


Мед од марихуана.
Медено...

Looks yummy!
xD
 

Kajgana Shop

На врв Bottom