Државна матура (Англиски јазик)

Член од
19 декември 2008
Мислења
6
Поени од реакции
0
Think about the place that is the most representing of your country. Describe three things as a reason. Ako e ovoj za rakiju ili ajvar tga nz kako ste ga napisale tj esej kd ne ste ga razbrale naslov
 
Член од
14 јуни 2010
Мислења
20
Поени од реакции
0
Think about the place that is the most representing of your country. Describe three things as a reason. Ako e ovoj za rakiju ili ajvar tga nz kako ste ga napisale tj esej kd ne ste ga razbrale naslov
господе божеее незнам кој не е прочитал убаво не пишаше никаде Think about the place that is the most representing of your country.Ти си у голема заблуда дефинитивно!
 
Член од
14 јуни 2010
Мислења
20
Поени од реакции
0
ајде баш да видеме.Ти па за шо пиша жити се?
 
Член од
19 декември 2008
Мислења
6
Поени од реакции
0
За Охрид и наведов три причини зошто да дојдат странците во Охрид
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Ќе видиме на 14 јули :)
Znaci 100% bese think abaut a thing ili nesto taka a place ne e bilo sigurno. Kako moze na izlozba da se pretstavuva ohridsko ezero. Inaku neznam dali ke mi bide tocno ama ja napisav za nekoj elektronski izum, koj ima poveke prednosti od koi napisav 3-4. Mene mi kazaa tie nadgleduvacite od sk deka moze da bide i izmisleno. Sea nz dali ke mi e tocno, sto mislite? A inaku gramatikata i strukturata epten ja pogodiv a i so pismoto sum zadovolna. E sega za ova neznam esejot po sodrzina ama ja napisav deka izlozbata bila za elektronski gadzeti i inovacii taka neso
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
402
Поени од реакции
51
Znaci 100% bese think abaut a thing ili nesto taka a place ne e bilo sigurno. Kako moze na izlozba da se pretstavuva ohridsko ezero. Inaku neznam dali ke mi bide tocno ama ja napisav za nekoj elektronski izum, koj ima poveke prednosti od koi napisav 3-4. Mene mi kazaa tie nadgleduvacite od sk deka moze da bide i izmisleno. Sea nz dali ke mi e tocno, sto mislite?

Абе каква изложба сега па :) ????
 
Член од
14 јуни 2010
Мислења
20
Поени од реакции
0
абе јас мислам дека беше темата да напишеш со шо најдобро би ја претставил својта држава.Вклучувајќи традиција(обележја) на државата и затоа напишав за ракијата. А за изум шо знам може ти на тој начин гледаш дека најдобро ќе ја претставеш државата.Сепак е предмет.Не би требало да ти е промашена темата.
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
абе јас мислам дека беше темата да напишеш со шо најдобро би ја претставил својта држава.Вклучувајќи традиција(обележја) на државата и затоа напишав за ракијата. А за изум шо знам може ти на тој начин гледаш дека најдобро ќе ја претставеш државата.Сепак е предмет.Не би требало да ти е промашена темата.
Da de, ama sega postojat tolku mnogu raboti preku koi moze da se pretstavi drzavata. Na pr apple od amerika mislam deka bese so i-phone so napravi bum vo cel sbet. Znaci moze da bide i nesto takvo
 
Член од
14 јуни 2010
Мислења
20
Поени од реакции
0
да,да би можело ама знаеш дека оценувачите повеќето субјективно оценуваат така да јас искрено за мене не се надевам многу за бодови.не би била изненадена ако добијам помалку одошто мислам дека треба да имам.
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
да,да би можело ама знаеш дека оценувачите повеќето субјективно оценуваат така да јас искрено за мене не се надевам многу за бодови.не би била изненадена ако добијам помалку одошто мислам дека треба да имам.
Da i mnogu e vazno koj ocenuvac ke ti se padne ama dvajca go ocenuvaat ili se lazam?? Aj nekoj od niv valjda ke se padne poinventiven i open-minded. Mozebi ke mu se dopadne mojot izum :))

--- надополнето ---

a i da ne mu se dopadne mnogu sepak nemoze da mi gi zeme site poeni zaso imam se sto treba da sodrzi, tri pricini i seto toa. Dobra kompozicija i mislam deka voopsto nemam gramaticki ili spelling greski
 
Член од
14 јуни 2010
Мислења
20
Поени од реакции
0
брaво за тебе :) а шо изум измисли жити се :) kolku polesni temi ima ti ... :D
 

elektro

Генијалец
Член од
11 мај 2009
Мислења
132
Поени од реакции
40
И јас за ајвар.Иначе требаше ние да бидеме Били Браун.
За разлика од претходните години,малце потешок тестот,имаше некои двосмислени прашања.:))
За првата вежба,како ги подредивте?
Јас ЦДБАЕ.

Да така беше C D B A E . дали приметивте на листот каде што есе префрлуваат одговорите во 3задача имаше и под D а на тестот немаше под D хахах 1000 пати ни кажаа јас не се замарав шо има како има си решив и во 11 30 си излегов :D
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
брaво за тебе :) а шо изум измисли жити се :) kolku polesni temi ima ti ... :D
abe mnogu polesno mi e da pisuvam za takvi raboti otkolku za rakii ajvari bla bla. Sekoj razlicno si go protolkuval ama mene za toa mi bese najlesno. I taka izumot e stvarno useful, aj neka bide tajna posle rezultatite ke kazam (zavisi kakvi ke bidat) :) inaku onoj tekstot za science news epten me napna a i onoj so trite smizli mamata nivna opasni bea :)) btw toa prasanjeto za tall hotels kako napisavte koj go kazal?
 
Член од
14 јуни 2010
Мислења
20
Поени од реакции
0
ovaa poslednata so bese.imase spomnano nesto deka prvo go saka grado.miriso na riba i chips,visoki zgradi ama koga i dosade toa deka ode nekade.i sega od deka da ja znam saka le visoki zgradi neke le?ama napisah deka saka! :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom