Дрекслмајер

  • Креатор на темата cige
  • Време на започнување
Член од
23 декември 2007
Мислења
330
Поени од реакции
157
Кога не знаете како и што е не се потребни коментари или само да се лафе нешто.
Како е се е матеница таму тиа што имаат врски сите се на добри функции и нема потреба се жалат и да напуштаат а од друга страна ти викаат да дојдиш на работа за велегдинските празници петок и понеделник кога тиа два дена се платени и без да одиш тиа два дена ама не излажаа со купончињата и со бонусот. И сега го нема бонусот нигден убавини.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
@IBIZA SOUND Не сум вморовче немај мака, иначе денеска прва смена почнале со работа од 8 и останале 2 саата плус. Иначе ви кажа членот погоре за што и како е не само да се лупа. А и мислам дека бонусите не се пуштаат заедно со плата, ке му бидат пуштени сигурно нема така да останат а и ке му ги дадат оние бонови за во Дијана или кај беа :icon_lol: :D.
abe znaev deka imas nekoa vrska vo vlasta,odnosno nekoj tvoj covek :D
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
330
Поени од реакции
157
Уште ја, Мито и Гечето останаме у градот.
http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=14035

- Обезбедувањето со сила не тераше ноќеска да влеземе во халите и да почнеме да работиме. Ни се дереа на цел глас и не заплашуваа, но нема да попуштиме, рече друг вработен во Дрекслмаер.

Ај кажи нешто за воа што требаат камшици да земат и да не тепат и да мчиме и да работиме.
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Прочитав некаде или македонци се раководството на оваа фабрика? Тоа ти е исто ко кај секој друг бизнис во Македонија - изигравање газди од страна на шака "менаџерчиња" што не знам дали воопшто во својот живот прочитале било што на тема менаџмент.

Но, тоа е мое мислење. И да, вака е низ Македонија, да не се лажеме.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
ako e tocno deka obezbeduvanjeto se mesalo toa e mnogu golem sram
 
Член од
28 август 2013
Мислења
3.984
Поени од реакции
11.910
Ja ne znam zosto voopsto odat na rabota, neka si daat otkaz ako ne im se raboti. Nekoj ke rece nema izbor... E ima izbor, mozat da odat kaj leov, mirana, po marketite...
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Pred nekoj den praev muabet so edno majstorce od kavadarci, star e 22 godini normalno drexl mue prvo vrabotuvanje, plata veli ima 18-20000. Verovatno poso e majstor. I e zadovolen, plus i doma si cepka po neso.
Од кога мајстор се станувало со прво вработување?
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
330
Поени од реакции
157
Од кога мајстор се станувало со прво вработување?
Од кога се отвори ДММ во Македонија и си ги изначукаа сите нивни на лесни позиции или пак кај што се дава добра плата :) Се е ова од нашите им е дозволено што сакаат да прават затоа што германецот не се замара секогаш може да си замине си ги собере машините и ич да не му чуе.
Ние секогаш сме страдале од нашите и секогаш ја повторуваме историјата место да учиме од неа.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
330
Поени од реакции
157
Најверојатно сервисна служба, одржување и да можи и од прва. Не е некоја филозофија.
Абе некои ќе рмбаат и за тиа што и во оваа фабрика така дремат така е исто и во одржување кај мајсторите и кај електричарите така е и во производството.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.784
Поени од реакции
21.189
Абе некои ќе рмбаат и за тиа што и во оваа фабрика така дремат така е исто и во одржување кај мајсторите и кај електричарите така е и во производството.
Сега зависи како ти било пишано. Има коњи за парада и коњи за работа.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
330
Поени од реакции
157
Сега зависи како ти било пишано. Има коњи за парада и коњи за работа.
Ама брат коњ си е коњ кога тогаш или ќе работе и тој или ич фирмата нема да постое оти пак ќе напуштат сега чим има штрајк кој трае и денеска а почнат е од 3 смена вчера па ќе видиме до кога ќе издржат еве знам по 6 месеци и нагоре што работеа и напуштаат затоа што не мрда со платата нагоре или пак не напредува а некој вчера што дошол нема појма кај се наоѓа напредува :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom