Дрекслмајер

  • Креатор на темата cige
  • Време на започнување
Т

Триптико

Гостин
Абе лажат, мамичето нивно. Супер си е фабриката. Врати едно 50 мислења, ќе видиш таа цуцата, како напредувала, па висока плата, па фикус во канцеларија...фикуси да станат...
 
Член од
4 февруари 2016
Мислења
17
Поени од реакции
2
Ne sum od kavadarci ali eve velite minimalec...imam rodnini tamu....
Ve prasuvam kako grad kako Kavadarci prosecno od familija ima od 2-3prevozni sredstva i ima na Tikvesko ezero okolu 2300 legalizirani vili? od kade tie pari ?
 

Have an ice day

Get Free
Член од
26 јануари 2014
Мислења
544
Поени од реакции
1.020
Ne sum od kavadarci ali eve velite minimalec...imam rodnini tamu....
Ve prasuvam kako grad kako Kavadarci prosecno od familija ima od 2-3prevozni sredstva i ima na Tikvesko ezero okolu 2300 legalizirani vili? od kade tie pari ?
и точакот е превозно средство?
А тие 2300 легализирани вили се сигурно на тие што работат во Дрекслмајер.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Ne sum od kavadarci ali eve velite minimalec...imam rodnini tamu....
Ve prasuvam kako grad kako Kavadarci prosecno od familija ima od 2-3prevozni sredstva i ima na Tikvesko ezero okolu 2300 legalizirani vili? od kade tie pari ?
Тие пари не се од сега, тие пари се од лојзињата и реколтите од комунизамот, прибидејќи македончето не знае ништо друго освен недвижнини, решило да ги инвестира во вили (голем дел од тие вили се направени во 90-тите, кога беше модерно).
Возилата, најголемиот дел се на старо и од Бугарија и најчесто се на кредити. Некои сеуште работат лојзиња, ама приходот е минимален, колку да се исплати кредит.
Во кавадарци од дуќани најмногу има кладилници и аптеки, па потоа се колонијали, а може да се каже дека кладилници и аптеки заедно има повеќе од колонијали, па ти види сега на што најмногу пари се трошат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom