Драга Кајгана

Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.873
Љубе го продавал името за пари. И он е предавник.
А оваа или наредната влада ќе го дадат за џабе и они ќе бидат херои зашто конечно го решиле проблемот. А дека ќе се смени, ќе се смени. Дали сега или за 10 години ќе се смени.
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.362
Поени од реакции
1.830
Драга ај неможе уште некој да кења тука за политика не може.....
и баш ме интересира што не ви чини тука ако не ви чини иселете се преземете нешто и ако може некој од вас да ми казе што кар ке имате вие ако се сдсм или вмро на власт
што е подобро и едните и другите се исти што кар ке имате
и сдсм да дое на власт па нема да ви чини ништо
ај биди ми поздравена не идам на собиранкава иначе ке цепам кафана ке му остаам на мојсо да позивее уште малку.....
да види малку и он живот што е да искуси и астра и кафана па и да даде Господ да спечали за едно кафе да си купи во кафич :icon_lol:
биди ми поздравена ајт
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Драга...

... не. не. не. не. не. Името не се мења. Ако се мења, се губат многу повеќе работи отколку што се мисли, и не зборам само за нација, идентитет, едни работи повлекуваат други, другите повлекуваат трети, и тоа би бил почеток на крајот. Разбирам дека ситуацијата е таква, фрустрациите се огромни што секој испаничено би рекол „кој го ебе името, ако го смениме бољи ќе ни биде животот“, ама не е така, верувајте. Не ни има врска со патриотизам. Бидејќи има некои работи кои се предолги и преиспрлетени за во кратки црти да се објаснат зошто тоа би било катастрофално. Никако. Мртов озбилен сум. Крај на муабетот.
 
Последно уредено:
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.388
Поени од реакции
36.321
Како што тргнало за 15 години името ќе останат да го бранат 40% албанци и население постаро од 70 години што уште плаче за Југославија.

Ние другите ќе го полниме буџетот и ќе го браниме името на Deutschland, UK, Sweden, Norge, The Netherlands...

Барем нема да не ебат на суво како што ни прават своите "дома".
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Секогаш се смеам кога ќе прочитам дека менување на име одеднаш ќе ни ја расцвета економијата, политичарите ќе престанат да не ебат у здрав мозок, соседите ќе не засакаат и ќе престанат да не кочат итн итн.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Кеј,

Од вечерва па до 28.02.2015 во темава ќе владее анархија.
Со благослов од мене, @Божино и @Ilumious :pipi:
Кој дојде вечерва на собиранка, има право на анархија во темава.
Или на кратко кажано @wot никогаш нема да биде анархист у темава. :popce:
Македонија вечна, Кајгана форевер и сФе:oeoeoe:

#nohatespeech
меххххххххххххххххххххх:kajgana:

И да, поздрав до @Erich Zann Радиохед се тапа, поздрав од Воки.
#пичимеееееееееееееееееееее:roker:
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Мала,

Уште не ги глеав тоа видеата со Бошковски, ама глеам сите се фатиле за името.
А чекај некој стварно мисли дека било кој македонски политичар стварно го интересира името на државата ?
Па не ме јебете.
Па и тие патриотите што се сега на Илинденска нели се согласиле на не знам кој самит беше да го сменат името...
Башка овие патриоти направија нешто многу пострашно, амнестираа воени злосторници и се гордеат со тоа.

Не е дека сакам да го бранам Љубе, таман работа, ама не е фер само него да го ставаме у групата на лошите, а да ги заборавиме и другите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom