Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Последно цитирање за годинава, максимално да ги искористам тие 2 донации. :icon_lol:
Нема многу да се лигавам, што било и што очекувам, ништо не било и ништо не очекувам. Среќна нова година. :uzi:

Драга Кајгана,

Конечно се одлучив годинава дочекот да биде на скајп од 3 причини

1. Немав мотивација да бидам со непознато друштво.
2.Утре сум на работа во 6 сабајле па ќе ми треба вишок енергија.
3. Како што знаеш цела година штедев па ајде и последниов ден да го завршам со штедење пари ; битно си купив фарба , се депилирав и ке одам да се фарбам сега, таман за утре на работа освежена.

Здравје за Божиќ ќе го надокнадам славењето :kafence:
Адни ме. :smirce::angel::pipi:
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
7.633
Поени од реакции
13.742
Драга уште еден час и тргам на работа(да клаам ли катанец од надвор на врата)
------------
О колку сега ми фалат да пуштам новогодишни вести ама со оние спикери и спикерки..
Иван Антонов и Бранка Станковска... како сега, како вчера, како лани да ги слушав..
О колку, ли колку брзо поминувало ова времево, години, години, векови.... ЕРИ,
па да се замислиш само пред малку луѓето биле во пештери и не знаеле за овој ден,
така и за нас ќе размислуваат некој по 2000 години,и ќе велат... еј тие луди луѓе...
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.531
Поени од реакции
42.755
Лелееее ДиКеј,
Нoвoгoдишнaвa прoгрaмa нa кaнaл 5 :facepalm:

Не декa јa хејтaм музикaтa, нo не мoжеa ли нештo нaше дa снимaaт, сo нaши музичaри ? Кaтaстрoфa се вo пoследнo време.
Пoлa прoгрaмa јa oткупијa oд Пинк :boksix:
 

RickyLFC9

Модератор?
Член од
28 март 2012
Мислења
17.868
Поени од реакции
36.476
Лелееее ДиКеј,
Нoвoгoдишнaвa прoгрaмa нa кaнaл 5 :facepalm:

Не декa јa хејтaм музикaтa, нo не мoжеa ли нештo нaше дa снимaaт, сo нaши музичaри ? Кaтaстрoфa се вo пoследнo време.
Пoлa прoгрaмa јa oткупијa oд Пинк :boksix:
Пушти си златен ДМ САТ.

And with this, I am out for the night.

:pivo2:
 
Член од
15 август 2009
Мислења
1.856
Поени од реакции
4.556
Драга ајде и јас да се поздравам како што е редот. Не дека ќе одам некаде, ќе се дружиме вечерва зашто дечко ми веќе заспа а ја сум на врв на планина до каде никој не стига без snowmobile. Ваљда така се вика она чудото на кое денес се возев. Требаше да знам дека кога со цел памет решавам да се изолирам за нова година на место каде што е температура -15 треба и да бидам спремна дека водата ќе биде замрзната. Како во 15ти век го праќав либето на извор да ми донесе. А после тоа дека е ептен домаќин и ја одмрзна. Никогаш повеќе не сум радувала на вода од чешма.
Како и секоја домаќинка напраив руска салата (прва во мојот живот) и не испадна лоша. Мајка ми ми рече да не се гордеам превише, едноставно немало како да се утне.
Се касна печење и салатка, место алкохол пиев природно планинско чајче и сега сум спремна и да си легнам. Ама да не спиев денес до 1 може и ќе ми успееше. Ок вака ќе бидам онаа најфината што прва честита нова година на сите.
Штета што си го сакам никот, инаку ќе можев да си го сменам вечерва.
За крај, добро утро на сите што утре ќе читаат и ќе ги боли глава. Се надевам немате скршеници.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.417
Поени од реакции
14.245
Лани броев уште колку инфузии ми остануваат, сега бројам насмевки. Најтешката година досега, но од друга страна и најубавата. Јас би пак се одпочеток да поминам и пак ќе бидам среќен човек дури и со болката. Животот е убав.

Ви посакувам многу здравје, магични приказни, квалитетен секс и многу љубов во наредната година, зошто вреди да се сака, секогаш вреди. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom