Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

~Bunny

Magic wand...
Член од
13 септември 2010
Мислења
902
Поени од реакции
1.266
Кафе и книга. Премногу размислував неколку дена, премногу анализарав и дојдов до тој степен да направм проблем таму каде што го нема. Затоа моментално не размислувам многу многу... Кога веќе ја споменав книгата морам да кажам дека сум воодушевена од " Ако го дочекам утрото " И факт е дека тоа што нема да те убие ќе направи да се чуствуваш поживо од кога и да е.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.126
Поени од реакции
15.950
Драга,

Луѓево се стварно идиоти.
Колку им одговара некогаш да се прават мутави, да потпрашуваат по 100 пати кога темата за муабет не им одговара.
После јас сум била нервозна и тензична. Абе брат, кога гледам дека ме ебеш у здрав мозок ми иде да те сокршам, а не само да те испцујам.

Ако видам уште еден пар во градов, составен од некој на мои години и некоја од едвај 15-6, како у велико си искажуваат љубов, ќе повратам. :sick:
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.178
Поени од реакции
16.009
Кајгано,
мислиш лесно е да си министер?
Прашај го Никола Тодоров како му е, косата му обелела ко на дедо некој му станала :icon_mrgr:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.338
Поени од реакции
57.949
Dear K,

небото стана темно зелено, а јас засекогаш на погрешната страна. Тешко, не се трпи...
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.425
Поени од реакции
42.691
Никогаш не сум ја сфаќал темава Драга. А 4 ипол години сум на форумов. Не сум ги сфаќал ни тие што ја читат. Еве сеа обрнав 2-3 страни и прочитав 5 поста, другите се долги реферати. Има интересни работи, ама ме мрзe. Позз, фала.

П.С. Иам спортска пишано, I'll need your magic.
 
П

Пепси_

Гостин
апокалипса ? пожолтениот дел од тревникот ќе почне да зеленеее ? магарето шо блее ќе си го изостре гласот ?


мене пролиф ме стега,дали продавачката ме има колнето оти и пребендисував 10 минути каков кашкавал да ми исече ? :icon_lol:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.175
Поени од реакции
107.727
Драга,
Ме нервираат луѓе што бегаат од обврски и што кукаат на страна. Јебеш га, сите имаме обврски, некој повеќе некој помалку, али не треба да се бега од истите. Иначе уживам во предизвици, сакам кога некој ќе ми постави да направам нешто што не е толку едноставно, онака баш ми е уживање.
 
S

StormRage

Гостин
Едвај чекам да дојде септември... Па да си пијам кафе на терасата во гоце и да не ми се креваат сафрите. Неможам веќе овде, ми се истенчија нервите деновиве, ќе убијам некого... И сакам да и се вратам на мојата „досадна“ кулирачка работа, да сум со луѓе што сакам да сум...
И хочу једну буксну... :D
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
Д.
ме погоди Аморовата стрела......:love:
баш кога решивме да стане официјално во позадина идеше оваа песна
кога ја слушам немаш појма какви чувства ми буди, а досеа не сум ја приметил толку песнава.............
дури и дома почнаа да ме заебаваат дека до уши сум бил вљубен :love: мислам дека ќе пролетам...цел свет е мој.....:LOL:
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Многу ми недостига Мартин 1987 , а да и вам вие тоа Добро Познат-о,
ама нешто го нема и Луки јуниор,или е со некој камион бостан тука.
 
A

AnFem

Гостин
Абе напишав пост од две страни, нешто за човеколиките, полни со тестостерон, генерализирање, шовинизам, омраза... Па нешто брукање, сукњица, мрежести чорапи над колена, излегување од вц со сукњата пикната во чорапи, гледање газови... Цела филозофија околу тоа... Ама пустата кајгана ми го избриша постот(лажам, јас бев, не знам како).

Батали тоа, знаеш шо? Така јако го цуцнав чоканчето со ракија, што ми влезе до грло. Алкохолен дип троут. А да, пратете ми ракија... платичу!
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Ми лежи на душа бе Кајгана да се искажам. Најголемите грешки во животот ми се што сум бил премногу наивен и добар према одредени личности, па со газење влегле во кругот. Тоа што тие самите и не се свесни или се свесни ама немаат грам совест и чуства. Затоа животната лекција е оти човек треба да биде суров, оти тие што имаат добри намери секогаш се последни и никој не ги есапи. Никој и никаде докажано. Колку си поголем тиквар (извини на збор) и колку полоши намери имаш толку понапред ќе одиш. Тие што ги немаат ќе тапкаат во место. Биди добар за да ти се врати со лошо. Што повеќе за арно им мислиш толку полошо за тебе, ама пуст карактер ќе те убие.....
 
Член од
14 мај 2012
Мислења
542
Поени од реакции
782
Ех драга драга,
вчера/денес дознав дека имам дијабетес.Само што почна животот и дознавам дека сето она мое живеење кое следи,ако и тоа е сигурно - нема да бидам здрава.Никогаш повеќе нема да бидам здрава...
Не знам каква ми е состојбата сега искрено,како некој транс на неверување во кое не знам и не сакам да верувам.
Си се исплакав,и тогаш сфатив што ме чека.На крајот на краиштата,дали било што веќе има смисла ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom