Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 мај 2010
Мислења
569
Поени од реакции
437
Здраво, како си?
Толку ми е мило што те гледам... последниве денови нешто ме гони да размислувам... итн.
Цел ден стиховиве ми се меткаат низ глава.

I'm a bitch... I'm a lover... I'm a child...I'm (not) a mother (yet)... I'm a sinner... I'm a saint.. I do not feel ashamed... or I do?

Гледав мнооогу болен филм. Многу!
За да се измислат такви гадотии треба многу креативност... и големи мадиња за да се прикажат во јавност.
Yes, there are such people.

Поздрав :)
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
пак тука,

не ми треба веќе игри, не ми треба веќе паметување, не дозволувам веќе деца да ми го привлекуваат вниманието на многу секојдневен пубертетски начин. Ебате не сум веќе во игра не возвраќам, не реагирам на твоите удари.
може си правам филм може не, обично знам да ги читам луѓето и во какви состојби се наоѓаат и секогаш сум чекор понапред со мислите. Можеби и не сум, можеби и живам во свој "свет" ама, за мене тој свет постои!
знам дека многу ти е до мене, знам дека ме скенираш, знам дека мислиш на мене, знам дека неможеш да ме извадиш од глава, и ако не е така , така е за мене.
ама ако сакаш таков начин на игра ... играј си со друг
ми треба созреано суштество, не дете
чао
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Кајгано, најди ми ја причината за моето неспиење навечер и покрај пренапорен ден.
Значи не заспивам додека не слушнам црцор на птици надвор.
Тотално, максимално и неповратно сум поместен и психички и емоционално од она на кое бев пред нецел месец. Веројатно ова ми е периодот на онаа драстична промена која се случува кај сите во одреден дел од животот. Најверојатно полека почнувам да сфаќам што ми вреди а што не. Ама сепак не можам да ги откачам оние работи кои очигледно се безвредни.

И Марфи не е Марфи ако не делува дури и во 4 сабајле. Ќе решиш да глеаш филм без да глеаш трејлер или без да знаеш за шо се работи, и филмот ќе ти се погоди копија на личната ситуација. Чоек да земе да се испука, ако не па.
Лошо ми е и мачно ми е што и покрај целото вложување и трошење на енергија, не чувствувам посебна потреба за да ја надокнадам истата. Најверојатно веќе се свикнувам на товарот и напорот.

Одјава Кајгано. Нека поминат полагањава и малку да си земам време за себе да си ги преиспитам желбите, потребите, мислите и целите.
 
S

Shimamoto-San

Гостин
Рашишав сее! Јеаааах!
I'm lovin' my new haircut!
Сега неможам ни во репче да ја соберам!!!!
Само незнам дали ќе ја сакам толку кога ќе ја измијам и ќе ми стане лепршава.
Се надевам нема да доживеам разочарувањеo_O
Башка личниов фризер мој многу го бива, горда сум на него :rolleyes:
Сега уште ми преостанува да не заебам работа хемистри тумороу и ќе бидам фри лајк а брд!
Ме фатила некоја пост-фризирачка еуфорија...
Плус малце сум хипер после четвртоtо кафе денес.
High on caffeine, you know...
I'm seeing rainbows and unicorns!
п.с. благодарност до драгите личности што ми го направиа стресниов ден чирфул енд кеарлес! Ај лав ју!
p.s. daaaaaaaaaaaaaaaammmn, немаш појма колку е за мене песнава.
 
S

smexy

Гостин
Гладиусе како да не пишам дека 80% од форумов е :insert_insult:....какооооо:place:
Бреј...им велам не сум јас за со обични луѓе,они...не.
Инаку,песнава...секој ден сум приморан да ја слушам на радио...значи...добро...дали оваа Rihanna има нешо против мене или едноставно е трол?!
Значи...агонија е песнава...
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Кајги,
на винамп кликам радио и кој сакам жанр да си изберам, бирам рап, пуштам, лејди гаџа пее -.-
аман бе...
 

Smile=)

културно-вулгарна
Член од
13 октомври 2008
Мислења
510
Поени од реакции
27
Драга, стигнал договорот.. деновиве одам да го потпишам, и карта одма ќе си купам.. Само уште морфологијава да ја положам.. Deutschland, ich komme! :X3:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Кајганче!
Многу турбуленции, надежи, откажувања, разочарувања и неизвесност секој ден... Ете таков ми е периодот.Сум се затворила во мојот свет, не знам што се случува во другиот.Вчера тотално се исклучив, но не осетив никаков недостиг што воопшто не ми е чудно.Планирам и денес тоа да го направам, а потоа ќе гледам како да застанам пак на нозе, да им се смешкам на лицемерите во фаца и да си правам добро само на себе.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Драга - benzoylmethylecgonine - ххххххх

И така нема да одам на полагање и бев кефој се додека не ме потсетија дека треба да учам и за утре..
Правам проектна задача али врска немам што треба да пишам.. Стилски изразни средства,фигури,втф..
И ќе си кинам нерви јас така цел ден, али ајде уште еден ден е..
Но ме плаши тоа како ќе го помина летово. Нешто не ми е во ред...
Деснава хемисфера,вера, што ли е, лека по лека ми откажува..
^^
како капак на се.. blood will be everywhere around us..
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Passed down to you...
Меѓупростор.
Ходникот на одлуките.
Светлина во обата тунела. Во непознати бои.
Или што ќе рече Анубис - или срцето, или перото.
Или Реал или Барса.
So says Saladin
П.С. Wish ewe was here..

For real.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
4 илјадарката ти ја посветувам на ТЕБЕ мала .. 3 и нешто години фина дружба, нели ? :) :p :love:

Ииии тоа да ти кажам : Има едно Јасминче шо многу си го сакам, ѕверка е !!!! (ја одбележа премиерната сезона)
 
M

M del Mar

Гостин

I got used to stand on my own, but i still don`t know why it hurts me when she is selfish

 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.641
Поени од реакции
3.535
Денеска цел ден од дома неможе да се излезе.Попладне се плашев сонцето да не ме запали, а сега градот да не ме осакати.
Ненормално нели?
Незнам што е полошо.Времево или...
И тоа сабајле мораше да се случи?
Незнам како ќе отидам на школо утре.
Ај можеби ќе биде добро.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom