Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Стоки. Шо сакаат да постигнат ако ни стале налепници да немојме надвор да гледаме? Така неможат да привлечат внимание,едино ако донесат некој професор со јебозовна фаца и тело,тогаш да.
Ај сеа чашитви да те видам низ пенџере.
А, убо им беше да го стает бродон на сред тротоар. Убо беше да гледаш кој шо поминал, сеа ќе се сликаме. Ќе се отвора пенџере и во зима можда,шознајш.
Повредив нечие его? Omg,omg i`m so sorry.. :(
Со нетрпение си чекам вторник. Убав ден ќе е(ако не ми го зацрнат сабалје во 8.30)
Значи денес иам огромна доза на оптимизам, сигурно ми влијаеше социологија и се радвам.
И неправда е, Милка е многу опасна.
Чао.орг
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Позакон работа него да ти врати некоја на зборовите 'те сакам', со зборовите 'ме сакаш', нема. :icon_bigg
Ми го разубавија денот, ем она, ем кажаното, т.е. реакцијата нејзина. :back:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Драга Шенка,
Позакон од обидите да му изразиш некому чувства е да ти рече „не троши кредит“. Се чувствувам слично ко ТонИнтер.

За промена, одам да го гледам ебаниот „2012“. Се надевам дека ноќеска нема да ме стрефи некаква катаклизма. :back:
 

Smile=)

културно-вулгарна
Член од
13 октомври 2008
Мислења
510
Поени од реакции
27
Драга..

Пак ме фати мрза и книга не фатив.. А треба.. мора д а се учи за да се оди во туѓина..:pos2:

Него.. ајде четвртоков побрзо нека дојде.. Концерт:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:..

Нова година на плоштад ќе си ја поминам.. Со Џибо, Владо и Прљаво казалиште..Уште Џон ми фали..
2ра вечер.. надокнадувам..:toe:

Поздрав:salut:

Насмеаната:back:
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Драга Кајгана

Не постои сублимација, да знаеш. Ако постеше, ја до сега ќе бев гение.

И не ми е јасно колку треба да си мазохист за да учиш ендокринологија. Тоа би било врв на мазохизмот.

Ај чаопријатно
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Кајганче!
Јас, јас.. за некој си саат ќе полагам лингвистика.. damn I'm so confused:nesum:.Ај се тешам, учев, сигурно ќе знам.Дај веќе нека поминат денес и утре, да му се израдувам на апаратов па, од што неам време од учење не можам да го чепнам асално.
Ајде, ајде, уште само неколку дена и се` ќе биде готово и ќе го добијам заслужениот одмор.
Одам да се спремам, wish me luck!

:back:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.018
Џ-Џ

"Повеќето луѓе сметаат дека имаат контрола врз свoeто однесување."
:icon_cool
Повеќето и сметаат се клучни зборови. :icon_lol:


Ај сеа држи ми среќа да ми се паднат асални задачи.
Фала.
 

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
Омлет

can't...take...ti...anymore :pos: this...jokes...are...killing me :pos:
или ќе ме избрка или ќе ми намали оценка...shit! xD wish me luck! Ill need it xD
she not be happy and him kissed she
не е можно еј не е:pos: Ќе умрам од смеење
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Драга Шенка,

Некои парфеми најдобро мирисаат кога се ставени на волна. Верувај ми. И мирисаат на тешко и на зима. Чудно е тоа.
Некои луѓе, најдобро припаѓаат кожа врз кожа. Останатото не им чини.
Некои книги, се читаат во еден здив. Не и мојава.
Некои денови се брзи, прелетни и за паметење. Овој е обратен.
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Не не и не.
Ма мораше ли?
:lut:
Не можам истава уринарна заебанција да ја поминувам по... Чекај, кој пат? Трети, четврти?
Аман! Се нервирам.
Ако ти кажам што правев вчера во 4 по полноќ покрај увин чај и шише врела вода меѓуножно, ќе ме прогласиш за лудак.
Ако.
Епа играв тетрис, си зборував сама со себе на знаковен јазик, правев сенки со прстите на рацете, за на крај да кулминира мојата тапа болка во идиотско претање со рацете како диригент. Сево ова за да се смирам!:nesvest:
Срамота, настинка по кој пат...
Денес правиме 7 месеци. :back:
Не отидов на факултет, ќе смрзнев апсолутно. А и башка, ми се моча на секои 3 минути... :(
Не е фер.
Ебате женскоста.
Треба да пишувам. Треба да читам. Треба да учам. А ова боли.
Кукам. И читам Теа Модерна, јадам воздушни бранови и пишувам овде.
Сакам да бев.
Ај не.
Гррррррррррр.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ada

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
драга
едвај чекам да се распуштиме оти не можам поќе вака. не можам секој ден да станувам во 6.15 :uvo: уште 5 пати имам да станам ама не можам, се откажувам толку. ако преспијам на дење после вечер не можам да заспијам и пак сабајле не можам да станам и се така во круг. денеска ќе се обидам да не заспијам и ај ќе видам до кај ќе стигнам. инаку сам сум си дома, до душа сега треба да дојдат од работа стариве туку вошкана е на школо малку психички да се одморм :nesum: ај чао сега ја ќе одам да ја чекам Шехерезад :back: малку е рано ама ако
 

RIOT!

dust in the wind
Член од
10 септември 2009
Мислења
90
Поени од реакции
16
...да...проклето опасно е да си на мое место...проклето...верувај ич не сакаш да си, не сака ни таа, ни тој..ни никој...но еднаш мора да сме - СИТЕ! А уствари зошто у моментов јас?! Незнаеш?...епа јас уште помалку!

...чао!
 
K

Kicky

Гостин
Драга кајгана,

од мојот дом, па се до куќата на мојата тетка нема повеќе од 500 метри. Си облеков јакната, фармерките, патиките, капата на глава и тргнав. Ама ми годеше свежиот воздух....
и така одејќи се лизгав по снегот. А по патот направени две ленти ( од гумите на возилата ) кои се лизгави до немајкаде и една средишна која имаше сеуште крцкаво снегче, малку расквасено. Е јас одев по тие лизгавите. Се изнализгав, ко мало дете. Гледам нагоре...што ќе видам, убајни, ѕвездички :pipi: Си мислам: “Е утре мора да биде топло, штом има мн. ѕвезди“ А бре ко метеоролошка станица сум!!!
Муабет, торта, сокче, тетка ми мн. ја сакам. Ми влева оптимизам како никој друг.

Отиднав да бојам.

Чао
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
E зашо?
Е затоа де.
Е фала да ти еам.
Е нишо де.
Е повели и другпат де.
Електронски ме испраша.
Електротехника рече ке ме испраша следниот час.
Еве ме мене, досадно ми е.
Енемитекнуваат веќе зборови на Е.
Ехее...
Е ај чао...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom