Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Got 99 kukiz cuz a bitch ate one!

Да допијам кафето, коа ќе им седнам на историја и на биологија еј!

Иначе, по најново, на оваа сум личела -.-
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Ми треба мозочна дрога, допинг.
Ми треба ментална стимулација.
Да не беше музиката...
 
K

Khabs Staadnau

Гостин
Еден од оние денови.
Празни денови.
Исполнет со желбата да зборувам,
а не знам што да кажам.
Всушност, немам што да кажам.
И сега што?
Има ли потреба се правдам?
Да се исповедам?
Пред себеси...
Па добро.
И сега што?
Кога знаеш.
Кога сфаќаш.
Кога не ти е ни битно.
И сега што?
Кога е јасно дека чудотворците седат на врвот а нозете веќе
не ги чувствуваш?
Кога на чело ти пишува,
"тука јас не припаѓам!"
И сега што?
Кога си до гуша зацементиран во сопствената неумешност?
Кога си асимилиран во стадото, просекот.
Навистина,
што сега?

Во позадина концерт на Шопен во Е мол.
 
T

theTinule

Гостин
Нишо ја, многу хипстерско е времево. Да се облечеш хипстерски и да се шеташ у парк.
Фали нешо. Фали. Дааа бе!
Да се облечеш хипстерски и да си го држиш дечкото за раче и да се шетате у парк. :ROFLMAO:
Баш сум романтична! До времево ќе да е. И до моите хипстерски чизми тазе од пред два саата.
Се убив од купуење еј, шомие? Тоа е на глупите одлика. O wait...-.-
Иначе топсумси, денес како сум им се дерела на оние у школо. Well не баш дерење, али повишуење на тон. Они мене, нема гудало...хеее...
Не сум рандом више, постоиве сите можат да ми ги разберат, dammit.
Ај.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.782
Поени од реакции
4.011
Драга, сигурна сум дека веќе си ја видела играва, али закон е. Сакам логички игри за кои ти треба мозок, а и романтично/тажно/љубовна е. Признавам дека на крај, пуштив 1 суза, па музиката, плус зборовите = суза....

И така ти викам јас, од работа аир не видов... Сум станала профи у палачинки праење :cool:
Остај ти тоа, се ближат битни датуми и секој ден нешо интересно ми светнува :)
Ја игнорирам цела колоквиумска недела, уште сум на распуст ако сакаш да знаеш. Али некако ко да знам тестови, на работа ми ја гледаа скриптата и ми се чудеа. Да знаеш дека профи ќе бидам у праење тестови на знаење, тоа шо на педагошки го немаат предметов, шојма везе. После, наставниците биле идиоти. Па идиоти се, си праат тестови као шо ќе им прдне.

Пред некој ден читав за психопати и социопати и сеа некако многу луѓе ми се сумливи... :cautious:

Еве ти една песна за крај, пошо ми се сфиѓа.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Кајгич, зашо бе нашиве родители се скроени така? Знаеш колку ми пречи - фамилијарна вечера и суптилно повлекување на вилушката од страна на мајка ми, со мисла - да има прво за децата. Мислам страшно ме убива таквото понашање. Зарем мораат секогаш да се жртвуваат?
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
"Тате, ние решивме да се венчаме!".

Живот, некому вода, некому газоза.
Туку, најлош момент е кога ќе си направиш какао, ќе прснеш малку млеко, зрнца цимет, и тадаааааам - Моите најнајвештици другарки ќе те викнат на чајопиење, да не речам на вештерство, баш кога влечкиве веќе ги стоплив.

Чера, без в, си заспав кај љубениот. После една зелена вечер преполна со метафори, најлабаво се договоривме:
Еј, ај бе остани кај мене да спиеш.

Ја, по 30 секунди молк, реков ДА.

So, love goes on... :D
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Да не ме банира некој модератор или како и да се вика, нема да пишувам ништо, само клипов ќе го поставам..

 
Член од
9 јануари 2008
Мислења
168
Поени од реакции
207
ААААААААААА!
Конечно нема да се чувствувам како црна овца по дома! И конечно крај на мојот домакинлук :) станав вработена жена :)
нема веќе ручеци праење, чистење, перење, пеглање, садови миење.... брррррр ко ќе ми текне.... ах, најсреќна сум! Конечно имам се`! И домашниве се сега фини, и љубовта си е на место, и нема да си го арчам времето за џабе, ќе си работам по струка ( за чудо едно во државава) Убајни!
Тоа, Кајги, сакав само да ја споделам со тебе мојава среќа :) :vozbud:
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
684
Поени од реакции
1.193
го прашува професорот ученикот:
- што ти се очите толку црвени?
- алергичен сум...
- на што си алергичен?
- хехехе, на треваааааааааa

Добар Добар хахахахахаахахахах :):
Инаку драга кај мене нема ништо ново, освен 300 страни за колоквиум хахаха :):


Мал поздрав и идем јас да спијам позз драга :love:
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Драга.
Денес ја отворив сета можна животна филозофија. Од ова нема повеќе за што да се дискутира. Залудно ќе биде се.
Дали ?
Ги мразам сите денес. (ко женско звучам)
Гледам документарецот за Nas и по навика си се изнаплакав.
Ова сега ми дојде како инфузија, како еден кец, како Пионир со лешници, како милкшејк..
Ама мака ми е.
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Драга,
Фино лепо си закажав кај психолог, претходниот психијатар супер беше и разговор и се, се дури не ми дојде на гости дома и оп испадна на мајка ми колешка. Сега и да сакам да кажам нешто не можам, глупо ми е. Не дека зборев многу, најчесто се гледавме по пола сат и ми удираше штембиљ на едно ливче со дијагноза, кое после секое излегување леташе или во канта или во борчето до кантата. :tapp:
Ја арен бе кајги, онака ме попушта нервозата, дури мислам дека за ден два ќе го сменам и потписот што можеш да го видиш под текстот. Не сум хејтер де, ама сум поприлично бучен па така испаѓа. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom