Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 август 2007
Мислења
4.063
Поени од реакции
175
Драга,

Еднаш се решив на глупава страна да гледам филм онлајн и се изнамучив. Три саата го гледам.. Појди, допри, појди, допри. У пм.
Надвор врне. :pipi: Одамна не врнело дожд.. Како и да е, сакам пролет да дојде више, сакам сонце, ми фали... миии фалиииии. (#)
Ја почнав инаку книгата вчера. Добра е за почеток, како и што очекував. :pipi:
Ај пријатно.
Те сакам.
Mw@, p0zz, k!54e, t0p 5!.
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Драга неам дома нет, ми го скинале телефонот, до кога вака бре!
Јебемти лавовите во Скопје кај мостот!
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Мала,
што правиш ма? Ја еве со едно другарче договарам нешто и на нешто што гледав ровечки сега почнав да му се радувам :) Може времето ме прави вака позитивна а?
И така. Вечер планирам да организирам филмски маратон па ке видиме што ке бидне.
Ајт:back:
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Здраво живо Кајгаџиќе!:helou:
Се разбудив од едно продолжение на истиот чуден сон од пред неколку дена.:jaj: Ми се чинит во мозоков серија се снимат.:tapp:

Скокнав на Водици! И она баш кејфлиски си се искапив, за здравје и за чест на самиот ден!:vozbud:

Хмм ... ми идет некој си авантуристички идеи во умов, ама ми се чинит ак ги предложам на некој само ќе ме пулет со фаца Are you fucking kidding me? така да 2 пати ќе размислам пред да ги кажам.:toe:

Пред неколку дена камен ми падна од срцево си кажав онака се шо ми стоеше во него, многу теми на кој сакав да разговарам претходно ама се нешто ме кочеше, се освен една работа која едноставно не можам да ја споделам со никој.:raz:

Нови личности во мојов живот! Мило ми е шо познавам некој таков, го глеаш онака 1 минута, а само шо си почнал да прајш муабет ти се чинит го познаваш цел живот. Убо чувство.:smir:

Од кај им идет да постават такви прашања на обична игра во друштво на кои само ти мојш да процениш колку значат, а на кои одговорите сакаш да ги зачуваш само за тебе и онака да ти останат скриени моменти на кој ќе се сеќаваш. Не ми сметат ништо од то дека поставувет такви прашања туку дека фактот шо не ја цeнет вредноста на самото нешто и дека ме враќет назад на моменти кој сакам да ги доживеам со друга личност сега. Ме враќет назад и ме потсетвет на се шо било, на времето кога бев вљубена, кога во ептен краток период научив да сакам и вистински сакав само шо далечината ми го зеде се то, ама не се каам на се шо било и на кој начин било туку сакам да го остам то зад мене и да продолжам едноставно и повторно да научам да сакам како некогаш па и посилно ...

Се осеќам ко некое бесно детиште во последно ... она истото од пред години и години наназад, кое секогаш беше главно за белјите шо се праеја ... кој времиња беа то ... секоја секунда е вредна и за ништо немат да се пожалам шо било ама баш ништо.:pipi:

Пред некое време сватив дека некој личности шо мислет дека многу добро ме познавет од А од Ш воопшто немет појма за мене, а најмалку знает како се осеќам. Е глупо е баш некој таков да ти солит памет и да ти кажвит шо да прајш ко да си малоумен. Добро сваќам од една страна сакет да ми помогнат во нешто шо тие го замислиле дека мене ми претставуват проблем, ама од друга страна џабе ти прајт муабет за то ко врска немат шо било како било.

Не знам како успеват во последно да сонвам нешто толку реално, мистично, чудно ... уморна сум од вакви сништа.:nesum:

Ајде уште малку да одмориме и со нови сили и енергија пак нашкола.:vozbud:

Сабјлево седнав онака и си напишав еден текст машала 20 страни ... ми олесна на душичкава. Не сакаш да ги прочиташ тие истите страни ...

Вчера многу пријатно се изненадив од една личност!:) Од личност која најмалку очекував пак многу се разочарав. Аку ... ќе поминам преку то, не сум ни злопамтило не ни сакам да вратам на кој било начин, барем сватив дека некој незнајт да проценит ко ќе си добронамерен.:smir:

:back:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Кајганче!
Моиве ми викаат, фати книга учи.Како бе да фатам книга за превод?Што треба да праам, зборови да учам од речник?!Не знам веќе што чуствувам, дали возбуда, дали трема, страв..
Знам само, дека едвај чекам да дојде утре и да одам на испит, да ми се мафне од глава веќе!И секако, да го положам.
Се трудам да научам едни состави што ги склопив, времињата да ги повторам и се преокупирам цело време околу тоа.. А кога ќе прашам некого, што учеше за испитот?Ништо, само passato remoto и што биде нека биде ми вели.Толкава рамнодушнсот?Или пак толку многу знае?Почнувам да паничам, и со тоа не личам на себе.А и надвор времево не ми помага ич за да си го подобрам расположението.. Проклети испити!:tapp:
 

Annath

Полуактивен член.
Член од
11 јуни 2010
Мислења
338
Поени од реакции
42
Хеј!
Не сум те заборавила ма, никогаш не те заборавив. Едноставно..немав ни време ни воља нит инспирација за пишување. За учење преку глава, преку шо веќе не знам, и уште имам. А дома не се свртев цела зима. -.-
А инаку мислев на тебе ма, и на РубинРед, Драчеводсити, псај, дарки, и на другите мои драги членчиња. :back:
Јас сум добро, прилично. Чекам снег да заврне и така.
До следното видување мила, прости ми.
:back:
 
H

HITCH

Гостин
Драга Кајги,

Знам... Следната недела ќе биде за паметење! :smir:


We are gonna be... :jaj: зацапани до гуша, па иди мрдни да те видам! :pos:
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Драга Кајгано денес сум многу позитивно расположен....:) И да вечерва ќе биде лудо :):):) Ќе идиш ?
:back:
 
T

theTinule

Гостин
Знаеш шо ми е маката !?
Незнаеш !
Никој не знае !
Само ја си знам.
Да.
Те оставам сеа така осамена.
Да си мислиш и да скужиш шо ми е маката.
Отидов да се дружам со врсњаци и не-врсњаци, после подолго време.
I've become a social person, once again. ^^
Сељанка една грда.
Кој бутур ме натера да се залченам тука?!
Ај мрш !
Неможам да те глеам више.
Каква си помаранџеста грда.
-.-
Имај грда вечер.
И љубомори ми !
*клоцаугз*
Чао.
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Драга

Ме фаќа некоја чудна носталгија за нешто кое всушност никогаш и не било мое.
Тишината која преовладува зачудувачки ми прија.
Некои работи никогаш повеќе нема да бидат исти, затоа што јас нема да дозволам да бидат исти.
Одамна имав сфатено дека, подобро е некои работи да останат недоречени, недонаправени, неизживеани.
Сега почнав да верувам во тоа.

Периодов резимирам и се прашувам како би ми било сега ако некои работи би ги направила различно.
Ако нешто би кажала различно...
Никогаш не би знаела нели, ама не е дека сум незадоволна од моменталната состојба на моето тековно салдо.
Близината на одредени личности ми го носи салдото во плус.
Или па компензира со оние работи кои ме носат во минус.

Некој појави и понатаму ми остануваат трагикомични и театрални.
Се мислам која е поентата на таквата нивна потреба од себепрокламирање и изведување на нискобуџетни претстави?
А уште повеќе си се чудам на паметот што воопшто ги перцепирам.
...And i wonder...
Филозофски насторена, да.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Денов ми е црно-бело, јинг-јенг, тотално спротивен во однос на вчерашниот.

Бев ПАК до факс и иако изгледаше невоможно, па и СИСТЕМИ СЕ РУШЕА, завршивме се' шо требаше у рекордно време и се 'расчистивме' .. Fu*in' bureaucracy, u really need nervs for that -.- !! - Се прибрав, гледам СЕ' комплетирано .. Аааајј поени ли се поени, аа вчера косата ќе ми обелеше, 8.25 is the limit :wink:. Ќе пробам да завлечам некои конци и за тие 3, мора МОРААААА ! Иии така, лепо петоче, сега ќе ја заиграм малце Економијата на Таки, СЧ Царе.

Еве ти и едно клипче to cheer u up !! :wub:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Значи НЕМА ТЕОРЕТСКИ ШАНСИ два пати да се случува истава работа...
Ај џст кант билив.

Или среќа е ова или 2011 навистина ми иде ептен у корист ама буквално у секаква корист!
Петок вечер можеби дома ќе си преседам денес, ама не да вредеше седењево!!!! :vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom