Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
Драга

Сакам синоќа да ми дојде пак...
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Никад не ми бил волку добар снегов. :pipi:

Еј стварно, ај да не продолжам од тука да пишувам, ке се разлигавам и ке си го покварам рејтингот.
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
Драга,

Се спремив, дотерав, нашминкав ово-оно и излегов после многу време. Планирав прво во кафана па после да продолжиме некаде. Бевме во кафана, си порачав пилешки увијач и заедно со порцијата ми донесоа и кромид...многу кромид. Го гледав, се мислев...и на крајот победи храната па дури и на брат ми кромидот го изедов :pos:.
Излегувам надвор и што да видам-снег вее, студено камен...се предомислив и си заминав дома. Ете така помина моето излегување, ама барем се најадов како човек!
Вечер нема спиење за мене, ќе гледам филмови цела ноќ, околу 9 ќе излезам со брат ми на бурек и попладнето около 5-6 планирам да си легнам.
:back:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Драга Кајгана,
Некои мечки имаат онакво големо, големо срце, сочувано длабоко, длабоко под топлото крзно.
Ако успееш, ќе дознаеш.
Ако не успееш, сепак нема да завршиш со рана.
Таа само тивко ќе се повлече назад во темнината.

I bet you didn't know that?
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
68
Поени од реакции
13
Никој не знае како е правилно, за да гледаме од него. Никој не може да се контролира доволно, за да е безгрешен. Никој не може да го исполни секое ветување, за да му дадеш целосна доверба.
Сакам да верувам дека ова го правам за да не и бегам на среќата, а не од слабост.

Кој би мислел на гордоста и принципите кога ќе не нема?

И старата, добра: Никогаш не викај никогаш.
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Драга...
се заинатих со едно дет...
ама ке направам се шо кажа,его јбг :)
и да...лека ноќ :)
смената ми заврши.
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Драга, сега станав варам кафе немам веќе цигарчиња, но изволте на едно утринско во 11 ептен утринско:)
 
Член од
6 август 2007
Мислења
4.063
Поени од реакции
175
Кајганче,

Утре сум у школоооо :( Не сакам па, ич не сакам. Се навикнав да уживам по цел ден, да шетам, на кафе со другарки, на компјутер.. ќе ми фали :):)
Гледам тенис инаку. Убаво ми е, компјутер, тенис, музика, ама па.. ме чека собана растурена, кај и да е морам да идем да средим таму. Ај, уште 15 мин. :)

Те сакам, :back:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
абе драга
многу сакам да дознам дали си заминаа овие Германциве.....абе умирам од радозналост
а како да дознам?????? појма немам......:nesum:
 
С

Спенсер

Гостин
утре школо :nenene::nenene::nenene::nenene:

јбг,барем :3::3: ќе има :) :toe:

и назад на :kickbox::kickbox: :)

:pos2:
 

Milla*

100% Milla
Член од
15 јуни 2009
Мислења
254
Поени од реакции
41
Еве кајги после едн недела, јас станв во нормално време, си го испив кафето, доручкував и седам и се мислам сега што да правам. Дали да читам книга или да почнам да спремм тоа испитот веќе?! Ама некако најголема желба ми е некако да се прошетам до Матка...
Убав ден е денес...

Те сакам кајги!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom