Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
P

PewDiePie

Гостин
Врага.............


Поштено им кажав на Макс Тв да одат и да се самоебат. (y) Со таков однос,лаги и чекања за ресивер што ни тие незнаат кога ќе го добијат(ејјј фирма а нема ресивери на лагер :tapp:) не фала,им го вратив и тоа што ми го дадоа не сум скот да ги оставам моите без тв со месеци зошто некоја глупача со основно научила да лаже. Има решенија фала богу не се само тие со квалитетна тв понуда.


Иначе дождчево е опуштено,полека си врне со комбинација со квалитетен филм/музика нема гајле нека си врне колку сака. :)

Еве ти една песничка......ама баш песничка малиот јако се диви со раката. :icon_lol:
 
L

.Lost Angel.

Гостин
ех драга кајгана отидов на шишање и добив ништо кај дадов 250 денари :place: па ме направија како коњ со грива :confused: али јбг за др пат памет ... и така кајгана сега треба да одам да се видам со чупето во сабота а со ваква коса нема да ме сака :place: ќе ме фрли од 13 спрат али јбг то е ...
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
radovisanive se legendi
stavile elka srede centar grad,celaata zica I po nekoe lampionce, okolu nea zolta lenta do not cross :pos: abe csi u pm aj dr godina neka mu tekne bodlikava zica da namestat
aushwitz style.
ne mi e arno ic kajgi stomakov mi se cini ke go ostavam po patot.
se gledame uste nekoj den
 
Член од
8 јуни 2012
Мислења
374
Поени од реакции
830
Отсекогаш сум сакала да имам сестра со која ќе се согласувам за се, ќе се доверуваме за се`, ќе си разменуваме алишта, ќе бидиме буквално неразделни.
Но јас имам сестра сосема спротивно на ова горенаведнеово, не можиме еден ден да не се скараме, воопшто не се согласуваме, потполно различни карактери сме.
Бикчињата и Рибите изгледа не се поднесуват баш, или па само ние сме вакви. :confused:
Сега иако е далеку.....значи не се гледаме секој ден пак е истото, пак се караме, дури и преку телефон не можиме да комуниицираме.
Премногу сум осетлива, знам дека е до мене проблемот, ама не можам да се променам...:place:
Кога станува збор за личностите кои ми значат дури и душата во оган ја давам,
а на другите воопшто не му е гајле за мене.

На сите гледаш да му погодиш, а на никој не му е гајле дали ти е погодено тебе !
Не ми замерувајте за глупиов пост, морав да се олеснам некаде.;)

Еве ти едно песниче.:love:
Имајте убава вечер !
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Отсекогаш сум сакала да имам сестра со која ќе се согласувам за се, ќе се доверуваме за се, ќе си разменуваме алишта, ќе бидиме буквално неразделни.
Но јас имам сестра сосема спротивно на ова горенаведнеово, не можиме еден ден да не се скараме, воопшто не се согласуваме, потполно различни карактери сме.
Бикчињата и Рибите изгледа не се поднесуват баш, или па само ние сме вакви. :confused:
Сега иако е далеку.....значи не се гледаме секој ден пак е истото, пак се караме, дури и преку телефон не можиме да комуниицираме.
Премногу сум осетлива, знам дека е до мене проблемот, ама не можам да се променам...:place:
Кога станува збор за личностите кои ми значат дури и душата во оган ја давам,
а на другите воопшто не му е гајле за мене.

На сите гледаш да му погодиш, а на никој не му е гајле дали ти е погодено тебе !

Не ми замерувајте за глупиов пост, морав да се олеснам некаде.;)



Земи ме мене место сестра ти. Плус знам да пеглам.





он:
Си се подновив со нови патики и некои други работи. Ебав се од џебов, битно сум среќен.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.180
Поени од реакции
16.039
Кајгано,
не дека е битно, али ми се праи муабет со некого.
 
Член од
8 јуни 2012
Мислења
374
Поени од реакции
830
Земи ме мене место сестра ти. Плус знам да пеглам.





он:
Си се подновив со нови патики и некои други работи. Ебав се од џебов, битно сум среќен.
Aко знајш фризури да прајш и да шминкаш одма те земам. :D
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
Д.
деновиве како си се залежав низ дома, за мене милина ама моиве викаат: шо бе, да не тренираш да одиш во куќата на големиот брат???? демек таму стоеле 100 дена затворени :pos::pos: чешит се нема што........
а секогаш кога не сум тука ме бараат на секои 2-3 саати. абе беља работа се овие стариве, знаеш??? посебно кога имаш баба или дедо......аууууу умирачка ејјј..........
и тоа драга, сите дур си се спремаат да одат во село за водици, да се изнаиграат, да се расположат, да се изнапијат, ја се спремам да учам.... :( абе книга не ми се фаќа, што мрза ме фатила у п.м.
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Цел ден ми се јади од супата од мајками, и си идам дома и ја изеле. FUCK! и демек ќе трпев да јадам нешо друго, ама пак ми се јади супа, и одам во продавница да си купам, и немаат супи бе ! ебати маалската продавница со 2 супи ! И си купив некоја никаква бечка, или како и да е и цела кујна смрди на таа бечка супа. Така тие ко незнајш да јадиш нешто др.

И ај нешо добро да ти се пофалам денеска, си ги направив ноктите и си ги сакам многу.
Толку од мене :*
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.324
Поени од реакции
7.785
Можи малку одмор за мене? Не дека е тешко тоа шо го работам ама ме исцрпува не знам зошто. Еј ќе одам на англиски со конверзација заебана работа, брачката вика полека да не сум ја уплашел професорката, како таа минатата симултано кога и преведував за глава се фати ми викак како гугл сум бил, М. па му викаше на телефон дојди собери си ја фамилијава не е салам :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:.

Иди една ми вика мајка ти обавезно да ми се јави за еден предмет, и викам таа работа кај нејзе на работа ааааааа не можело така. Сега мајка ми да и се јави за предмет нејзин таму уште ова го немав доживеано :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:. Ко онај во 9 саатот навечер шо бараш море ќе те изеди питбуло, вика волк ауф да ме нема :pos::pos::pos::pos::pos:...


 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Бев на ликовна изложба кај едно дете 15 години. Од присутни 50 души, 5 деца(веројатно негови другарчиња), јас и девојката нешто постари, и другите сето над 40ката. Детево црта се труди, и многу нормално треба трудот да се вреднува, барем по мое, но нашава младина толку исполегнала на кревети, што не сака да ги пушти, толку силно ги зграбила то чудо едно. Пишувањето глупости по интернетот е поинтересно од секоја ебана попаметна работа. Искрено мака ми е кога вака млади таленти се занемарувани од околината, затоа што е трула и скиселена во некои си глупи (не)вредности. Битно после 21 часот, сите ќе се пицнат и заминат по кашајците в чаршија. Еве едно сликче онака од детево, колку да го означам оти на братучед ми мој починат, му е братучетче прво по мајка.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Драга,

Одамна се имам откажано од народов наш поради своите комунистички и дебилни размислувања,но денеска тоа ја доживеа кулминацијата.Отварам фејсбук сеа и што да видам,се караат луѓено за она бродовине што ќе ги турале во Вардар,кој ќе смеел кој нема да смеел да влага,нешто демек за елитата ќе бил тој.Па голем кур ако е за елитата,ко божем само тој брод го има на светов или па ова народов сака да ја глуми селин дион од титаник на палуба.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom