Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
So it begins...
Е сеа Ема, мисли му ја :)

p.s. Анчо пишува хаику по темиве<3
 
M

Moon Child

Гостин
Драга, јас трипам, или стварно некој има пред двор во ова време и пуши цигара. Чувствувам мирис во собава, отворен ми е прозорот и ме фаќа параноја. Втор пат слушнав како чкрапна запалка. :вонзем:
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Драга,
сето сеЉЉЉЉЉачана, сето. Па уште велат, ејј ти амерички живот живејш. Такво во мк нема.
Ебати сељаците, една забава не знајте да си напрајте.
Да му се мочам и на прилепов гнасен.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.946
Поени од реакции
12.471
Морам некаде да си ја испразнам душава, па ќе си пишам овде. Не пишувам во врска со љубовта пошо ова не е таква љубов каква што повеќето мислат. Необична е. Некако цело време бевме толку блиску, ама толку проклето далеку. Цела година ми требаше за да увидам дека згрешив, дека избрав погрешно. И таман кога решив да ја поправам грешката, собрав храброст, се соочив со сите факти кои беа против мене, им соопштив на сите и....ништо. Не е дека немам храброст да продолжам со тие услови што ми беа поставени. Би се откажала од се. Ама и тоа не е доволно. Ми треба многу, многу повеќе од она што сега го имам. Треба да го ставам на ризик не само мојот живот, туку и животот на сестра ми. А и доволно ми беше да ги слушам сите како велат дека сум себична. Не сум себична, јас само одам по тоа што го сакам. Сакам да се свртам за 15 години и да речам да, среќна сум, правилно постапив. Не ме инересира кога ми велат дека грешам пошо никој не е во моја кожа. Јас знам дека тоа ќе ме направи среќна, без разлика колку можеби на некој ќе му изгледа мизерен мојот живот.Или ќе му изгледаше. Одлуката е донесена. Знам дека некој друг ќе го живее мојот сон. И криво ми е искрено. Дојдов толку блиску до тебе, ама на крај одлуката не беше моја. Утеха....незнам, си мислам луѓето преболуваат големи љубови, загуби на блиски луѓе. Ваљда и јас ќе се разбудам еден ден и повеќе нема да ми биде криво. Until then....
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
Д.
чувството кога ќе слушнеш некоја песна од порано (од детството ама не детска туку да речеме од групата Ластовица) и ќе сфатиш како правилно се пее, кои се зборовите, а како ти си ја пеел, со кои зборови :facepalm:
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.025
Поени од реакции
7.746
Од денес луѓето ги делам на две групи:
оние на кои им е пишано
и на оние на кој не му е
јас припаѓам во втората.
Толку.
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
Кај може да се пријават овие од градско собрание јавнава администарација барака број 16 канцеларија број 5? Идам денес во 13.00 таа треба еден мочан потпис и печат да ми стави и ми вика дојди во вторник јас имам вирус болна сум :eek: :mad: а работат до 14.00, по скратено летно време меме и ебам и тоа им е многу па решиле порано да си идат :mad:! Мене саат време од животов и парите за превоз кој ќе ми ги врати! Како бе може некој да го плаќаат а ништо да не работи? Од мои пари на нив ми даваат! :mad:
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
драга денеска ќе загинев, падна улична ламба на 3 метра од мене, не ни ја забележав дека паднала, да ти ибам мајсторот шо ја местел :)
иначе денеска и колена и глава и стомак абе се ме боли, а и неможам да спијам раат од комшииве нешто си прават приватна забава, просорецот ми е отворен и си конзумирам турбофолк без моја војла.
ми се оди СК да го гледам бетмен ама 300 работи ми излегоја и ќе си чекам најверојатно блу-реј па ќе го гледаам раат
т.е ако не издржам до тогаш и прочитам спојлери :)
мислам дека пак ќе гледам драгонбол :)
позз и кога ќе има нешто интересно во мојот живот ќе те известам.
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
286
Поени од реакции
332
Кајгано.
И денес те прелистав колку толку.
Цела си ми шарена и хаотична а знам дека си едноставна,предосекам.
Навидум опасна а толку кротка.
Или ке ти се посветам,или пак на долго ке ме снема.
Нема средина за било што кај мене.Скоро за ништо.освен кога се мора :D
Пак ке ти кажам,нема да ти се обракам како драга се додека не те доживеам како таква.
Имаш потенцијал,но ништо не ти ветувам.Не сакам ни тебе дури да те лажам.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.813
Поени од реакции
23.140
Те читам и не ми се верува какви гадови имало на форумов! Еве јас се сметам за доволно мудар, убав и паметен да се справам со секаков можен вид на ментални багабонти, во името на сите мали, потчинети и угнетени! Кажи го името на овие никаквеци и веднаш ќе го осетат мојот гнев!!!!
Знам Шабане, само што твоите моќи на хуморосатиризмот достигнуваат ниво на мерна единица од 101 хихириху, со што капацитетно си во рамниште на Чеви Чејз на денешницата.
Мислам дека ненадминливите Владимир Ангеловски-Дади, Ѓокица Лукаревски, Благоја Чоревски, Гоце Тодоровски, Ванчо Петрушевски, Димче Мешковски и Емин Унџел совршено би се вклпоплиле со тебе интерперсонално, како компутирани ликови во твојата холограмска матрица а согласно твоите проектирани сеирофинтизми и дека со нив би истерал фантастични интеракции достојни за твое ниво. Меѓутоа ограничување би било фокусирањето на само локални маргини. И сам Џери Луис па дури и Џими Дуранте би им позавиделе на твоите моќи и би се потчиниле на таа харизма. Само што простиот плебс се помалку е способен да ја следи аксцелерацијата што ти ја правиш по скалилатата на мудроста, убавината и паметноста и следствено на тоа, реакцијата им постанува се попасивна, скоро никаква. Ама горко ќе се покајат тие кога ќе ги пробиеш ѕидините на Цион, и кога ќе воспоставиш апсолутна контрола и доминација.
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
286
Поени од реакции
332
:rolleyes:
На ти го,дај ми го,на ти го,дај ми го....и се така дур не се заврши со реченицата:Паметниот попушта.
А не дека секогаш тој попушта,некогаш на тој попрво му попуштиле нервите.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
другар, да не се заборави
18 август 1943 година,е формирана првата регуларна воена единица
во Македонија- батаљонот „Мирче Ацев“
слава им на паднатите и починатите борци од НОВ
кој ни ја донесоа и се изборија за оваа слобода денес.
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Драга,
некни присуствував на запишувањата на факултетите... одеше една другарка се запишуваше и замисли пак истото чувство. Пак камен ладни прсти, пак чело облеано со ладна пот. Срцето во грлото те гуши...
Now that is a great feeling!
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Da zapalimo lulu mira, letimo do svemira, muka mi od sveg ovog unutrašnjeg nemira... :свиркам:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom