Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Sto guposti. Si legnav ko bozem u krevet ke ucam, ali se predomisliv I odloziv za sabajle. A isto, praam test literatura kaj so postojat 12 lekcii, sto zimi se ne znam kako izgleaat. Skriptata sum ja izgubila, a mislev da naucam.
Aj be glupoati, so te zamaram so testovi koa moze so neso pametno? Ko na primer: si kupiv nova kremasta kosula I mnogu e srcka ^^
Cuj go Venko kako ja pee Belo so taa so crveniot karmin, cela nedela hit4e mi e pesnata. Plus, ne mozam nisto drugo da slusam, poso imam zivci da cekam 40 min, da mi se napuni toa za da slusam edna pesna so trae 4 min. Ne mozam.
A ne mozam ni laptopot da go slusam. MNOGU SUSTI BE!
Isto, nekad ke ti raskazam kako ke go ocenis nekoj kolku e glup po reakcijata negova koa ke mu kaes "Glup si brat". Interesna rabota. Pola I poise se zdtkuvaat, pola ti vikaat deka I ti si glup, a pola ti dokazuvaat deka ne se glupi.
Drugo, mi trne rakata, ne treba da lezam na nea.
I isto, coek ke go poznaes kolku te postue po toa kolku ti kasni na zakazano. Naucno dokazano, od 10 dusi drustvo, posleden doagja toa so misli deka e biten I ke go cekaat. Ne treba da se ceka. A I ako se resite da se ceka, toj so posleden doagja, ve zaebal site da stoite, da go cekate I posle ko nisto da ne bilo. Toa ti e ustvari manipulacija. "Lele izvini au tuka" a ustvari ve prevaril site. I sto kur ako ste go cekale site?
"Izvini" pa mene ne mi treba izvinii, treba vremeto da mi go postues kretenu.
Ili nekoj koa nema da te pozdrai u hodnik. Uu takvi faci kako me iritiraat. Aj razbiram da si misli nekoj neso, ili da u zaletan nekade, ali ona od cista mira ne pozdravuenje. Awh >.<
I just wanna shoot those kinds people. Toa ti se ustvari tipovi na lugje. Kreteni. Aj, ne. Full of themselves. Ja ne se pozdravuem poso me mrzi, a ne poso sakam vazen da se napraam, ti teknue? I I'm se poznava na tie sto gi mrzi da se pozdravat ili se u frka nekoja ili si letaat so pametot, se glea toa.
Ja ti zboram za mr. I don't greet people around coz I know they'll greet me. Aj be idi ubi se. Seljaci.
Me nerviraat I lugje so ri laskaat nepotrebno, so misla deka so toa ke ti bidat bolje drugari t.e. Ti ke pocnes da se druzis so niv. Ustvari I donegde se u pravo, poso ako na nekoj mu reces deka ima ubava kosa, avtomatski si fin, iako ne si fin. (Inite, sto ne se fini prema kelner, ne se fini. Mnogu takvi znam. Pocnuvajki od mene. On na mene ke mi nosi koka kola so mraz na minus 20. Alo? Brain, please?
Isto ufurani u duhoven film nekoi, a 2 pari ne vredat.
Ili 18 godisni sto ti drzat life lessons.
Aj da ne zboram seljacki muabeti. Mi e gajle, ako sakaat I na glava neka mi se prevrtuvaat. E! Tuka! Pred mene! Nejkjel zenski so pudra...
Oooof :)
Me cekaat lekciite mene.
Gute nacht -.-
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
срцке што мислиш.. ќе падне некогаш вртимушкава лево што се врти или не ?
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Ги ииииииииииискинав бе! :D
Лапај сии <333
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Драга,
После непреспиена ноќ мислам дека е време да си легнам, неможам веќе, ми паѓа главава, срце ми спие..
Викендов никогаш нема да го заборавам, после долгоооо време не сум поминал така, и за се е заслужна една личност :love:, која ме покани да одам за Београд викендов, ќе биде лумперајка :vozbud:. И за крај, викендов да биде завршен најј добро МЗТ освои титула после 12 години, сега е првенството на ред..
Ајј свит дримс. :)
 
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.059
Поени од реакции
2.683
1.Имам апетит како трудна жена
2.Главата ме ненормално боли од сабајле
3.Добив кец во дневник бидејќи играв тетрис на часот
4.Сега ќе одам да ја бранам проектната за матура
И што да очекувам???? А 3 часот е енос....
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Почнав и јас да држам диета.:icon_lol: Јао мајко моја, ова ќе биде интересно и смешно...:pos:Никогаш не сум била по диети, ама сега демек нешто одлучив дека ќе слабеам....:ROFLMAO:

Не знам дали ќе издржам 3 недели, ама ако.. нека се дешава нешто...:LOL:
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.359
Поени од реакции
4.882
Почнав и јас да држам диета.:icon_lol: Јао мајко моја, ова ќе биде интересно и смешно...:pos:Никогаш не сум била по диети, ама сега демек нешто одлучив дека ќе слабеам....:ROFLMAO:

Не знам дали ќе издржам 3 недели, ама ако.. нека се дешава нешто...:LOL:
А да го испотиш малце газето ?? Земај точакот и шибај.. Ем можи да си јадиш што ти душа сакаш, ем ќе имаш повеќе од посакувани резултати.
За да има реакција, треба да има акција..
:coffee:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
А да го испотиш малце газето ?? Земај точакот и шибај.. Ем можи да си јадиш што ти душа сакаш, ем ќе имаш повеќе од посакувани резултати.
За да има реакција, треба да има акција..
:coffee:
А од кај знаеш дека не вежбам? :unsure:
Потребна ми е малку поздрава исхрана и диета, не реков дека ќе престанам да јадам. :)
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Имам 16 нотификации од кои 8 се - Eleanor одговори на темата Драга Кајгана.
ТЕЛЕФОНОТ! Ретардиран! :D

Барем онака за момент си помислуваш „Леле колку сум баран, невидено нешто“ :D
 
M

Moon Child

Гостин
Главава ќе ми прсне :facepalm: Проклето време, вчера дожд со грмотевици, денес сонце:facepalm:
Има ли Кајги лек за ова или цел живот вака ќе си патам ?:(
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Драга,

Имам заборавено како е да висиш на кров цел ден, денес дури ја отспав едно 2 часа :D, ете тоа е моментот што ме прави среќен. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom