Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 февруари 2009
Мислења
284
Поени од реакции
138
Ја украднав колата :vozbud: лелеее па јас Летаааааааааааааааааааааав !!! :vozbud:
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Кај најдов баш сега да се разболам. Додека сите не се прибираат дома, ја седам замотан во ќебиња, со чај и Фервекси до мене. Среќа во несреќа, барем кога сум болен ги намалувам цигарињата. Друго, имав шанса после долго време повторно да го гледам Fargo, што значи, очекувај рецензија во твојот филмски (за мене најдобар) сектор. Најкриво од се' ми е што овој викенд помина без алкохол.

За крај, тематска песна:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Драга кајгана ..

ми се јаде јајце на око.
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Во недела обичен љубовен пар се мази во кревет и си мекнее.

Јас сум на работа, а мачорот мој сигурно дремка и ми ги душка пижамите.
Капитализмот убива секаква романтика. Затоа си ги слушам Фолтин на работа, си цугам изветреана кока кола, ме чекаат едночудо меилови, и едвај чекам да биде 4 попладне.
Не заради нешто друго, ами да си го гушнам, да му го грицнам увцето, да ручаме заедно и да се смееме од што така ни се сака!

Најдов куп музика што на чуден начин ме прави сентиментална, но не се предавам. Предменструалните змејови и те како ме возат низ небово скопско. Деновиве, како да ги јадам. Со се обвивка. Ми се спие, дреме, како ќофте сум, и се што ми треба е неколку дена море, гол грб и некој да ми ги масира стапалата.
Сакав да кажам дека градов е сивило и тоне во гадост на сопствената младост.
Луѓето стануваат крокодили, алигатори, пеликани, ловат бубачки во локвата наречена Вардар. Мерат туѓи улици и лица. Како да треба да оправдаат некоја своја мака.
Да не биде ова утрински хејт, еве ви ги Нико и Лу.

А, да. Ако има рингишпил на плоштад, сакам да ставам запалени кукли на коњите. Чисто поради ефект.
 
M

Moon Child

Гостин
Драга кажи им на Телекабел дека им посакувам да им го начука црнец со се јајца.
:гомце:
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
Што убаво е да го фатиш денот вака посабајлечки, ама да бидеш наспан и одморен ....желбата е поразлична, расположението е сменето и се ти се чини дека е како што треба да биде.
Ме изнасмеа еден твит на мој пријател: "Ако си буден во часот кога се менува саатот дали тоа значи дека патуваш низ времето"....
Секогаш знаел да напише нешто добро, ма да мене и не ми менува нешто тоа ако наместо 9 е 10 часот (ова важеше само кога бев прва смена во средно и те како ми менуваше еден саат помалце спиење), сега ако сум станувала во 10 и сум била наспана, ќе станувам во 11, проста математика.
Одам кај дада на ручек, се надевам спремила нешто вкусно, она си е така по готвењето. Ми фалат нејзините специјалитети :(. Ама па од друга страна топ ми е сама по дома без никој да ми мрчи(y).

 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Што мислиш... ќе успеам ли?
Јас мислам дека да... оти еднаш веќе успеав, што ми ја зголемува веројатноста повторно да победам... или пак ми ја намалува зашто веќе претходно се случило тоа... знаеш не можеш два пати да добиеш на лото. Fuck... не ваља кога размислувам превише.
Вакви сложени работи се моја специјалност.
So... let the game begin!
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.050
Драга,полека полека се си доага на свое место .Баш сум онака исполнет со позитивна енергија,конечно нешто да биде како што ке посакам јас :))) остани ми поздравена драга си ја лејтер :love:
 
П

Пепси_

Гостин
Најмногу што мразам на свет е да зависам од некој/нешто,а да го еам како за инает тоа ми се случува се почесто и почесто.... :mad:

Кајг` многу кренати носиња имаат некои твои членчи-ња.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
моето расположение е во склоп со временските услови :)
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Значи колку си тапа у последно време тоа не е могуче..
Ништо да немало еј. Нишо...
Ни да прочиташ некој пријатен монолог, ни некаква дискусија сериозна/несериозна да се развие.. Ништо..
Све некои досадни излишни теми, да незнаеш шо да каеш...

Ај...
Периодчиња се...
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
6.709
Скопје 2014.....И МЗТ дел од владиниот проект,нели?? Нема врска....Прашањето ми е зошто сите државни институции инвестираат во Скопје?? Зошто парите на сите граѓани се таму?? И на крај крајева,ако неможат чесно,нормално....политиката игра улога. Нема врска,очекувам некој да ми одговори кој губи има право и да се лути. Но,ова е многу повеќе од тоа. П.с. 1500 пост го пишувам тука...23:23, утре сабајле сум нашколо...Добра ноќ
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Даде онаа колешкана твоја фудбалски судија ја би нејзе искрено :icon_lol:.....
Остави тоа човек после две големи главици стар лук изедени астрално се проектира :icon_lol:.
Заебано ми беше сабајле ама сега не толку саатот е сменет ама не и чувството за време :icon_lol:.
Утре со колата ќе одам ама скап бензинот брачката вика 200 грама бензин ќе сум потрошел не било многу :icon_lol:.
Уживав на парк малку пиво претходно ама мир и тишина спокојство тоа е најважно не да се пазам на секое и супер беше :icon_lol:.

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom