Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Свадба у маало = Бобо не може да спие = нервозен цел ден = штета за околината.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Кајгич, се договарав со различни пријатели за Струмица и од несигурни, несигурни сеа испадна сите три друштва да одат. И сите ме планирале у кола кај нив:pos:Леле лош сум знам ама не можам да не се смеам.Ми е гајле ја со сите ќе одам. Инаку бејб не можам бе се ежам на песнава....


П.с Среќен нека е Blondy
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Драга Кајгана,

Вчера бев на фамозното отварање на новиот локал на бившиот мој...Како прво не ми се допадна уопште ентериерот внатре (претходниот локал му беше подобар...) Фаците внатре беа онака, како секогаш што ги гледам во негова близина( најголемиот дел од нив му се лижат само, од интерес...) И му реков во една прилика еднаш - кога ќе стане никој и ништо во градов, е тогаш да видам кои му се вистински пријатели и пријателКи да не заборавам...
Инаку таман кога ќе помислам за него дека не може да биде поголем кретен, се лажам (така и вчера...) Ама не ме погаѓа веќе, имуна сум на неговото раскалашено понашање и промискуитетен живот...
И уште нешто...Вчера сретнав една личност таму, поточно еден дечко којшто го запознав лани на пат кон Белград и до сега само фб, скајп и сл...И вчера таму го гледам :eek: Инаку јавна личност е...
И кога излегов надвор да си одам дома, не ми палеше колата :D Марфиев закон...Сум оставила позициони светла и ми се испразнил акумулаторот...Му се јавив на "јавната личност" да излезе од кафичот да ми помогне...Дојде и викна на телефон еден другар, па овој со едни кабли и запали колата :D Ова се дешаваше во 2 после полноќ на сред Ленинова...
Да дознаеше бившиот за ова, поточно него да го викнев ќе си речеше одма намерно сум ја расипала колата да имам изговор да го викнам да излезе надвор :D
Тоа е...Јас не сум јас ако не оплескам нешто...
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
Драга

Ептен го одобрувам затемнувањево на Скопје :icon_lol:
Шубаво е темно, мерак :)
Благодарност до владата шо немаат струја, и благодарност до граѓаните шо ја трошат ко луди :icon_lol:
Може вака цело лето да биде, thumbs up.

Убав денов пролетен, нека не врне снег никоаш веќе, нека има сонце цеееееееееело време.
Спиење со еден јорган и без чорапи
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Старо избрчкано во споредба со младо и измеазнето?
Среќен роденден.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.362
Поени од реакции
4.884
Dear.
Ain't no love in the heart of the city. We need to change this.
It's All star time.
I need to get a haircut and shave my beard.
Ти ибам англискиот.
Следната недела се сликаме за табло :tapp:.
Нејќам да одам на матура.
I need an upper or a downer I don't know.
< This is it.
Nekadasnji ortaci i ribe moje bivshe, nisam vi ja kriv sto nemate ljubavi vise. Ljubav pruzam, a ne dobijam jer je sigurno imam. Iz ljubavi prema hip-hopu ja se ne probijam, necu da dozvolim nikad da mi itko pamet soli. Ljubav je ljubav, a ja cu zauvek ostati onaj ulicni umetnjik koj zna kako se voli.
:love:
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
Кајги....њу ајдентити....
ова она накратко....
Прочка е... :)
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.362
Поени од реакции
1.830
kajgi ako ne me raspolozi sasko kocev nema koj
bravo za ironijata vo koja ziveeme sto ja pravi smesna :D
i cestitki do nego
I po se so mi se desi denovive pak e okej si se osekam onaka RELAX i me boli za se....:)
4aos CMok...Kajgi
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Кој ќе ја пронајде мојата насмевка, нека ме извести дека ја нашол, пошо изгледа ја изгубив некаде по пат... заборавив дури и како изгледаше. Дежурни насмевки од по пола саат... Тоа не е насмевка...

Немам смисла за хумор, здрвена сум, филозоф тежок. Од надвор сум млада, ама од внатре имам едно 50 години.

Не е на арно, ама јас немам волја, ниту желба да се сменам... не гледам поента.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Драга,
Сашко вечерва ме расплака два пати. Првиот пат е моментот со ај поп апликацијата, кога ѕвониш во МПЦ и чекаш на линија бидејќи сите попови се зафатени, а за да не ти е досадно оди молитва на линија. Повелете, поп 26та линија :pos:
И барок моментот, каде пеат арии во влада го изигра маестрално. Секоја чест за манифестацијава ако ништо друго ја исмеа квалитетно реалноста.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom