Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.015
Драга

Ми се сфиѓа и градов и државава и се не можам ааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа

:love::love::love::love::love::love::aplauz::aplauz::aplauz::aplauz::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:[DOUBLEPOST=1466271111][/DOUBLEPOST]Драга

Ми се сфиѓа и градов и државава и се не можам ааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа

:love::love::love::love::love::love::aplauz::aplauz::aplauz::aplauz::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
Нема полошо од лето еј. Се се шири од топлина , јајцата само шо ги вадиш од под туш веќе запотени. Страшни ќе се овие 3 месеци. На минус 20 абе немам никаков проблем , али се над 30 ми е ден на жена во циклус. Катастрофа.
 
Член од
16 мај 2016
Мислења
428
Поени од реакции
582
Одлучив да правам backup, на cloud, како што е модерно.
15GB backup, 2 дена upload, и уште не е готово :mad:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Кајгана пак јас,

Денов у принцип од оние epiphany коа доживуваш, фигуративно нели.
Не знам дали да се радувам шо вака ги сфаќам работите или да плачам шо не сум ignorant person.
Најчесто луѓето своите недостатоци и маани ги истакнуваат како карактеристика на другите за да го оттргнат погледот од себе и полесно да поминат со нивните хирови. Бесцелно е да се објаснуваш со луѓе кои имаат намислено дека се нешто повеќе од обичен човек. А мака ти е пошо глеаш дека во некои наврати ни толку не вредат. Како и да е, сè се сведува на тоа дека ти растеш заедно со проблемите и решенијата на проблемите, а мене lately како ми тргна, стигнав негде до 57 година од животот а роден блиската '92.
Може и да ти немаат смисла мисливе мои, ама еј, не ни очекувам некој да ги разбере матниве мисли низ глава.

До следно Кајгано.
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Не знам кај ќе им оди душана на ретардиранине од Кина шо го праат фестивалон со кучиња што ги јадат ама некако пробуваш да го свариш тоа дека ги јадат пошто другиве јадат свињи кокошки...ама ненормално е да ги малтретираш да им сечеш раце нозе дрн мрн па после душата да им ја земеш...стварно не знам а неам ни сила веќе да ги гледам и читам ствариве....
Колку и да е бездушно ја на тие што тоа го прават им посакувам ИСИС да ги собере и истото да им го напраи да ви се пљукнам во створењето неписмењачко шо суштества ќе бевте гнасни

Ова важи и за личноста шо ги има остаено коњите вржани пред кванташки исушени и без вода.Манијаци ли сте бе кој ви дал на вас да чувате нешто дебили..

Ко шо гледам во нашава чудесна земја никој нема абер од полиција за животни џабе и петиции и протести све тоа губење на време ама за овие кретениве ни тоа нема да е лекот туку она народното "така како што ќе правиш на друг истото и на тебе"...тогаш има да се препородите сите до еден

Пробувам да заспијам Кајгано ама црна темница пред мене а и во глава.
Ќе се обидам пак друго не ми преостанува
Ајт
 
D

Daedalus

Гостин
Секогаш истата шема која се повторуе.

-Хипстери, почнале со „не ме опресирај, имам право на свој стил и вкус без да бидам дискриминиран“, сеа мислат дека се попаметни од повеќето пошто имаат несекојдневен вкус и сркл џркаат ко некоја секта.

-Феминисти, почнале со „жените се опресирани, имаат право на глас и еднакви права“, многу преминале во радикален феминизам со „жените се попаметни и поемотивни, мажите се животни. Ти си бел хетеросексуален маж, нема зошто да се осеќаш повреден и да се жалиш, ќе трпиш сеа за сите години што ми мавале бели мажи како тебе корпа у средно пошто бев ебано дебела и напета!“

-Вегани, почнале со „имаме право да не јадеме месо“, завршуваат со „сите што јадат месо се глупи, примитивни животни без свест. Тие што јадат месо се како Хитлер, масовни убијци без морали и попрво би убил некој таков што јаде месо, отколку куче“.

-Атеисти, почнале со, остајте не' да живееме, не не' стигматизирајте, завршуваат со „сите религиозни будали се поглупи од нас атеистите, глупи верници, хехе!“
Некоја ебана Симона којшто не знае што значи зборот наука и гледала документарец со тезгарошон Каку, му се смее на верник којшто е милион пути пообразован од нејзе за наука, филозофија и све со, „хехехе, глуп верник, види науката и технологијата до кај не' донела, ти веруеш во Господ, наместо во реалноста, хехе, Дечкии, не мислите дека верниците се поглупи од атеистите, чим се слепи пред вистината и науката? Хехе, дечки?? Нелиии???“
Не, не си попаметна од било кој верник пошто се декларираш ко атеист ретос еден.

Мора ли ебано секоја борба за права од страна на некоја маргинализирана група, да премине у его трип од страна на групата, дека се морално/интелектуално посупериорни од повеќето кои не се како нив? Мора ли тие што биле опресирани, да опресираат првата шанса кога можат?
 
Член од
23 октомври 2011
Мислења
887
Поени од реакции
2.207
Драга,

Прашање на време е кога само ќе почне мрчењето дома. Чекам ... и спремам реплики ...
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.170
Поени од реакции
15.981
Kajгано,
колку ми е досадно, збеснав.
 
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
К,
Трет ден не работам и досадно е.
Другиот пат кога ќе се сите на викенд и јас ќе сум на викенд.
Филм да симнам....
Трилер - сум го гледал тој
Романтична комедија ... 'мммр
Game of thrones ќе влетаат деца сосе другари... за ноќеска да симнам...
Нешто со Вил Смит ...

Да слушам само музика...
Досадно...
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Ништо поубаво од тоа во една иста вечер да се видиш со 10ина души од генерацијата кои што низ годините ти имаат излезено од животот .. Секој по свој пат нели, да го е*ам:toe:. Супер беше, многу вредна и квалитетна дружба за мене, не' осамна и пак малце ни беше мислам. Уште кога почна вечерта со официјална покана за свадба, знаев дека овa ноч има чудну моч :D:D:D. Reunion in disguise беше вечерта, да се договоравме гарант немаше така да излезе и да се поклопи работата .. Виши сили не внесоа сите во ист локал, иста вечер. Друг пат вакво нешто на сон само. Штурац шо ќе се собереме 2020-та на 10 години од матура. Една третина си се веќе во странство, другата третина се во постапка, а последнава третина ќе ја скинат до тогаш од цироза. Во кој од трите шешира ќе капнам јас ни Госпо не знае мислам ..


Од сите шо беа морам само специјално да си ја поздравам симпатијата од средно, шатираната Натали Портман (да, се знам со македонскиот двојник на Натали). И пак ќе ти кажам .. Уствари пишам тука - Не си требала да се шатираш, не стои убаво.:P:backa:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.694
Канал 5 го достигна врвот :pos::pos::pos:
За некоја тепачка на сељаци во село Света Петка, ги поврза работите со СДСМ, затоа што еден од учесниците имал слики со Заев и Шеќеринска на ФБ :pos::pos::pos:
Прво вика на своите социјални мрежи имаат слики со Заев, Шеќеринска и Спасовски, после тоа продолжува дека веројатно биле блиски луѓе на Рада кои имале задача малкуте Македонци од муслиманска вероисповест кои оделе на протестите да ги тераат да правеле насилства :pos::pos::pos:
На Латас му личи да лаже, ама овие го нашле Тноковски со педерското гласче да кажува вакви глупоштини, можеле подобро да се потрудат :icon_mrgr:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
океј е со гостиве од 12...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom