Драга Кајгана (виртуелен дневник)

L

Lu

Гостин

После првата минута ... е, е тоа ми се дешава во моментов, ко самата себе да се препознавам во клипот.

Драга, има еден момент кај што прскаш, момент каде што сфаќаш дека е време за нови големи промени во својот живот, затоа што сето тоа што си го правел досега не донело некои позитивни резултати.

Од денеска вртам нова страница, имам во план да направам големи промени во мојот живот, и да се фокусирам на нови нешта во животот.
Меѓу другото исто така ќе го реализирам мојот план за сопствен бизнис, за кој што имам одамна услови да го реализирам, али секој ден беше ај од утре, ај од утре.
Нема веќе ај од утре, нема веќе пасивност, отсега делувам во моментот.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Добро е што у news feed не ми се појавуваат многу матуранти.
Искрено, мене сте ми подосадни вие што се буните за нив.
Ах вие зрелите, вие кои знаевте што се вистински вредности на 18 и сте немале влакна на јазикот :)
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
381
Поени од реакции
653
Дознав дека имам комшија шо ме сталкал онака долго време, а јас не ни знаев дека постои... Сеа седам и ми текна и коа ќе размислам страв ме фаќа. Почнав и низ прозори да погледнувам.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Е вака, еден мој добар пријател има две карти за финалето.....

Caleb's voice
Turn it off! Turn it off! Pleeeaaase turn it off!!! Aaaaaaahhh it buuuuurns, it fuckin` buuuuuuuurnnnnsssss!!!!
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.317
Ако испадне дека пак ќе седам до 6 саат сабајле за да видам неинтересна onesided утакмица без нималку возбуда како пред 2 дена....... :mad:
 
A

Antigona

Гостин
Кајги,

Единствено добро на летот Јереван- Доха беше што се погодија да патуваат националниот фудбалски тим на Арменија ( Ерменија ми е глупо да пишам оти и они го изговараат со А , а не со Е )
Бааги примерни фудбалери , вањда дека се Ш лига, којзнае , али ништо не сакаа да јадат бе , само сокови пиеја во текот на летот и ги оставив да спијат да не ги замарам. До душа имаше еден симпатичен , па го прашав каде патувате и со која екипа имате натпревар. Ми рече ке играат против Гватемала и Ел Салвадор.

Како и да е голема е разликата кога се возат некои од Ш лигата, (ги ставив во Ш лига оти се популарни ко Македонија што е популарна хахаха ) во споредба со некои популарни ко што се Барселона пошто овие им се спонзори циганиве , па лигавење у авион, флертување, а страшно мразам кога некој се лигави.


Е така, овие 2 дена да одмориме , па здравје следен лет Adelaide, Australia и тоа е таа иста рутина куча-посо ....
 

nilla-vanilla

#kingliam
Член од
17 јуни 2010
Мислења
2.041
Поени од реакции
1.747
Добро бе, шо луѓе се овие што при допишување смеењето го искажуваат со ,,hhhhhhhh"?! Така ли се смеете во живо бе ви ебам глупите?
Што е ова ,,hhhhhhhhh"? Да не знаеш дали е смеење, дали е давење, дали е задушување. Или демек ,,се смешкам ама не многу, туку малку"?
Пазете да не ви отпаднат прстите ако напишете ,,хахаха".
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.981
Поени од реакции
6.906
Одиш на колоквиум немаш прочитано страница, го гледаш твојот тест теле, го гледаш тестот на тие од прва година, знаеш се.Ајде и ги одговорив тие на заоркужување, ги мајнав моите на жими мајка и си отидов.Од светла страна, бар бев од корист.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom