Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ми излaгa нa фб спoнзoрирaнo фaн пејџoт нa грујo и негoвaтa изјaвa oд денес и викaм aј дa видaм шo кaжaл. Пуштaм и слушaм кaкo негoвaтa кoaлицијa се сoглaсилa зa избoри нa 24ти aприл зa нaреднaтa реченицa дa му биде "држaвaтa тргнa дa јa нaдмине пoлитичкaтa кризa".

Држaвaтa тoa сум јaс, брaвo месијo :)

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Член од
21 март 2013
Мислења
379
Поени од реакции
1.080
Драга, денес ја јадев најлошата Цезар салата. Во Џино.
Таков е универзумот, секогаш ти врти грб кога нешто страшно сакаш и си правиш филм.
Ама греота е бе, на тој глад...тоа да ми го направи. Синоќа мислам дека ја сонував како ја јадам, сабајле со таа помисла станав, цело ден ништо не јадам чекам да одам на Цезарка ииии...на крај, пак гладна како куче.:vrtioci:
Друго, морам некако да соберам сили и да ја преживеам зимава! :semolam:
Лошо е да си човек што не толерира студ.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.681
Поени од реакции
35.005
Драга,

не ми е чудно кога ќе кажат на ТВ за сериски убијци, за убиства по училишта и такви срања.
После вакви работи, без разлика која е причината, од камен да е човек ќе пукне и ќе посака не да ги убие нив, туку и нивните семејства. Некогаш во живот да му направат на мој близок вакво нешто ќе ги избришам и нив и семејствата нивни од планетава и тоа полека, бавно телце по телце, за никогаш повеќе да не се роди нивни потомок, бидејќи претежно и родителите на ваквите се исти.
Не знам што ум носат психопаткиве во глава, ама ако ги најдат во кој дом се, заслужуваат да бидат експресно тргнати од факултет или средна школа што и да е, правец каменолом 5 години под казна, или во најблага форма да чистат тоалети без ракавици и маски.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Драга...

... не знам како некој може да дозволи жена да му го уништи пријателството со некого. Ставањето вредност на „парче“ за да влијае врз твојот однос со пријател, реципрочно се одбива назад кон самата вредност на пријателот кој го дозволува тоа разделување.

- Рики, 2016, порака до анонимна личност.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Драга

Абе ја се забораив со новогодишниов аватар
Ете шо ќе праам место да учам - ќе си мислам шо ново да стаам на аватар
Топ план :pipi:



Фалеше пипи низ постовиве па кладов. Порано се користеше нонстоп :anco:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Свечено изјавувам дека пристапувам кон јадење на пифтиите.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.930
Поени од реакции
12.422
Дк,
Се надевам, искрено посакувам цела држава да сме дел од некое реалити шоу без наше знаење, барем сега да има некој кој се смее на се ова шо се дешава, или некој да врши некаков експеримент над нас, шо знам, некакви експериментални глувчиња да сме, бар да не ми криво.
Нешо што било шо ќе ми даде до знаење дека ова не е реално, дека не може во цела еволуција на човековиот вид да еволуира оволку бескичмен народ. 4 партии не можат да се договорат дали денес е понеделник или вторник, да излезе Грујо да каже ќе субвенционираме одгледување на еднорози, пола од народов ќе ги бара еднорозите, ќе излезат Јанко и Пандов ќе кажат дека тоа е многу профитабилен бизнис,tips and tricks нешо.
Јас разбирам дека не секогаш може да му угодиш на секој, стално на некој нешто ќе му фали, ама сосила цела држава да се правиме глупи, па ич не можам да разберам.

Него сабајле Водици. Со години се капиме со сестра ми, ај та -1 та -10 исто ти е, ко ќе е ладно ладно е камен, и онака нишо не осеќаш. И сеа нешо многу ладно ќе било утре и мајка ми ми вика дали ќе сме се капеле,опасно било. Не знам и викам, ќе се договориме. Срам ми е да и кажам дека ми е потешко да станам во 9 сабајле него да скокнам во вода на -10.
Животиште.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Колку треба да си гладна за внимание па секој ден да си аплодираш слика на фејсбук? Сфативме дека ги прошета и Њујорк и Вашингтон и Бостон летоска и дека имаш С6 кој е измислен за пејсажи и селфи со тоа бјутифејсот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom