Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
13 септември 2015
Мислења
1.011
Поени од реакции
2.286
Кајги,никогаш нема да ги разберам куртонските страници и останатите копиљаци кои после победава над Србија напишаа статуси као "Комити,дали сега го сакате Манасков?":bravobe:Алоо лигуши место да се радуваат што во последен момент се пласиравме понатаму тие пак од уста не ги ваѓаат Комити,Вардар и се останато да ви ебам комплексите!
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Ми треба..
Да пијам сангрија во паркот, па кога ќе се стемни да си отидам дома.
Да ги хранам животните во зоолошка, па да отидам на филм.
Да го поминеме заедно и да заборавам на себеси и проблемите.
Го дефинираше совршениот ден, а сега и другар ти тѝ се придружи.
Have fun, you fucking legends.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
Draga - дали знаеш дека има 2хДрим..река де Црн и Бел Дрим
а дали знаеш како се вика реката откако ќе се спојат во една...
епа да ти кажам Сив Дрим.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Треба да се воведе предмет „Самодоверба“ во средно или кај било, за вакви дебили ко мене, кои имаат преголема самодоверба коа не треба и премала кога треба да имаш поголема.

Си го прочитала она шо се врти деновиве низ 9gag и сличните...

Being polite is so rare these days that its often confused with flirting

Епа мој FirstWorldProblem. Најмногу ваљда ради опуштеноста и муабетењето скоро со секого. Значи не сакам да те земам за жена ако сум се пошегувал, сум те пофалил или сум ти помогнал. Едноставно е таков сум, зборувам многу и ломотам глупости дур не ме запре некој. Ако сакам нешто друго ќе ти покажам други знаци.

Мора ли човек да биде намќор у оваа денешница? А и мал флерт не убил никого, што по ѓаволите се прават модерни ондак? Па нели се бара џентлменство ебаве, а кога ќе го покажеш одма те сфаќаат преозбилно.

Тоа е мојот втор и уште полош проблем во животов, кој ваљда произлегува од првиот а е всушност - обратен. Ради ломотењето и шегувањето грото од луѓето не ме сфаќаат сериозно потоа некогаш кога сакам да ме сфатат сериозно. Мислат дека се заебаваш а ти си мртов озбилен. Па после тоа коа ќе им кажеш дека за нешто си бил озбилен, те сфаќаат цело време така. WTF бе луѓе, не мора да бидеш или таков или таков, може да си и двете, човечко битие си, не мора да значи ако за ова се зезам за друго не сум озбилен или обратно. Ко што пишаа погоре, не е црно или бело се, има и сиво. Има и средина, баланс, нормалност.

Само дур се објасниш после што стварно си мислел, се заплеткуваш у објаснувањето, те сфаќаат погрешно и од нешто шо требало да биде едноставно прераснува сложена непотребна глупост.
Затоа го пишав и она со самодовербата на почетокот. Ради таквите ситуации во погрешни моменти мозокот решава да укочи или да забрза.

Али ко и други работи и тоа се лекции па се повеќе го слушаш она шо Елвис го пееше: A little less conversation, a little more action.

Но батали тоа. Има чувства шо на светов сакаш да ги осеќаш често. Среќа, љубов, оргазам, најаденост, адреналин, топлење покрај грејно тело, чешање на грбот итн... Но некад е најубаво кога не осеќаш нешто, особено кога не осеќаш болка, и физичка и психичка. Конечно период во кој ги нема често проклетите болки во стомакот, си ја победил успешно болеста, причина поради која што се осеќаш значително подобар а и светот ти се чини подобар.


Победа за мене, се надевам дека ќе се множат.
 
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.507
Поени од реакции
69.173
Денов ми почна со веста за смртта на еден човек со кого ја делевме трибината. Во изминативе години Западот се збогуваше со неколку млади личности, некои од нив дури и помлади од мене, а за жал таквите случаи кога навивачките групи испраќаа последен поздрав до нивните прерано починати членови беа се почести на нашата тифо сцена. Овојпат не се работеше за младо момче, туку за малку повозрасен човек, човек кој со децении беше вистински пример за верен Комита. Најразни официјални и неофицијални страни поврзани со екипите од СД Вардар, му оддадоа почит на починатиот Вардаров навивач, ама мислам дека ништо не е доволно да се опише за каква легенда стануваше збор. Па Вардар во ниту една конкуренција моментално нема играч кој може да биде толкава легенда на клубот, како што е он... Кога пред 10-тина години тргнав на трибина, не запознаен со ситуацијата на Мак тифо сцената, секогаш се прашував зошто се дозволува на трибина да се појавува човек облечен во дресови на Милан и патем со себе да носи знаме на Италијанскиот клуб. Особено негодував, бидејќи во тие години Милан ми беше најомразен тим :icon_mrgr: Кога сфатив колкав респект има кај останатите членови и како го заслужил истиот, си ги повлеков зборовите :icon_mrgr: А во наредните години и самиот се уверив за каква легенда од човек станува збор. Редовен на сите домашни натпревари, а и на повеќето гостински се до неговите последни денови од животот. Човекот не беше пример за успешност, но покрај се беше пример за позитивност и секогаш знаеше да ги насмее сите. Живееше во тешка беда и сиромаштија. Всушност едвај преживуваше со малкуте пари кои чесно ги заработуваше. И покрај се за викенди наоѓаше време да дојде на трибина, да ја тргне на страна цела грижа и 90 минути да му се посвети на Вардар, придонесувајќи за добра атмосфера на трибините. И додека 99% од луѓето на негова возраст раскажуваат за времињата кога биле Комити, заборавајќи кај се наоѓа Градскиот стадион, он секогаш беше тука покрај нас, живеејќи го филмот на кого генерации и генерации се палеле во некој дел од нивниот живот, но за сите нив бил само минлива работа.
Следнава фраза понекогаш е вистинско клише, ама овојпат човекот целосно ја заслужува. Почивај во мир легендо, ултрасите живеат вечно.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.675
Поени од реакции
4.408
ДК
Цена за барел нафта паднат е од 120 на 28 долари и голема е шансата со симнатите рестрикции кон Иран уште доста да падне, а кај нас еден денар поефтинува нафта/бензин.

#Логика
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.461
Поени од реакции
10.157
Дружке,
сакам на една минута да се преобразам во глуп морон, дебелокожец, личност што става од ситница до крупна работа на кур и едноставно да не се замарам со ништо.
Мака ми е што се почесто гледам вакви луѓе зошто има моменти кога сакам стварно да сум како нив.
И ногу акл нее на арно,не за џабе е измислена.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611

666
 
Последно уредено:

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
И Земјава што се не држи на неа...не знам како не и доаѓа да се преполови и се да голтне.
Се обраќам кон сите фејсбук корисници кои коментираат на профилот на Благодушка Марулова.
Вие имате бе нешто во животот шо да праите освен тоа шо коментирате и што ја праќате типката на психијатар кај што очигледно е дека некој од другата страна вас ве ремети и се праи паметен а е глуп ко сајла.Додуше и сајлата ќе ја искористиш за нешто паметно а типот или типката не знам баш.Шо ви е бе луѓе сериозно дај свестете се,зар во тоа гледате некое задоволство и исполнување во животот и денот или само тепате време за ништо.Кул.
Ама океј доволно толерирав и покрај тоа што нит те следам нит те имам за пријател Марулова.
Фала до чичко Цукенберг што ставил опција блок.
Ај чао Марулова и сите твои верни фанови.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Политичкава ситуација многу ме потсетува на финалето во фудбал во Лигата на Шампионите, помеѓу Милан и Ливерпул во 2005 година. Милан на полувреме водеше 3-0 и се чинеше дека има се во свои раце. Знаете сите што се случи во продолжение.

Епа ние сме Милан.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom