Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.356
Поени од реакции
2.245
Драга Кајгана,:love: честит нека ти е Бајрам, и фала ти што ми го тргна банот(цела недела бев банирана)да можам да ти го честитам празникот најголем. И јас мезам локумче и пијам турско кафенце, и уживам.
IMG_20240410_091252.jpg

Пс: Сакав уште да додадам(pardon my french) многу поган јазик имам некогаш, се извинувам стварно, од сега само Бисери и Смарагди ќе течат од мојава уста и моиве прсти ќе пишуваат единствено за убавините во прекрасниов живот. Зошто да навистина да, прекрасно е и убаво и нема причина да се расправаме. Нема да има причина за бан ветувам:backa:
 
Последно уредено:

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.325
Поени од реакции
7.324
Драга,

од шупациве шо честитаат бајрам на шокољонците сме отидени у курац и сеа се караат дека ДУИ ќе го уценувал Мице ако гласале за нестрижениот пролетер.

Чок ј'зк
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.215
Draga nekoj e ogranicen ko balkun. Toa mislis ke emigriraat, psihicki ke se unapredat, ke vidat svet ali djabe, cel zivot to seljackoto od kade sto zaminale ke si go nosat so niv.
Patem receno ima Makedonci i so druga veroispovest osven pravoslavnite i ne ne se nisto pomalce Makedonci od site ostanati.
Ali odi objasni mu go toa na nekoj zatucan :(
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.446
Поени од реакции
19.691
Блулејдибаг,Нелту,Шакти,Лангелина,Илуминуминимоус(хаха),ТочкастиХулахопке,Кафеделмар,Леандра..
Ендрју,ХанкМуду,КфикСилвер...

Дечки ако читате
Поздраф Нездраф!
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.300
Поени од реакции
22.602
Драга,

на овие што ги напиша Парва кажи им дека и ја им честитам Бајрам.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.670
Поени од реакции
81.884
Стајлингот, танцувањето, СТИХОВИТЕ!!! Кој е дечково што пее да го знам, кои се овие двајцава што танцуваат како склеротични, каде се сега и што прават? Кој ги турил пред камера и ги пуштил во етер? Не можам... :pos:

 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.728
Поени од реакции
5.773
Vaka tancuvaja site shiznati mladi vo 90tite godini shto izigravaja Majmuni.
Inache sluchanjo go pronajdov Komshijava, bash me interesira kade e sega.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Драга,

Идеме кон крајот на првата третина од 2024 и да не ја урочам ама немало вака добра ко до сега. Можда не е сè по план, ама барем е подобро од планот.

Се надевам и кај тебе е исто.

Поздрав43 до следен пост.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom