Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
20 септември 2008
Мислења
12.729
Поени од реакции
9.838
Кило црвени домати на зелено пазарче 150 денари. :eek::eek::eek:
Со Господ напред, па нареден месец очекуваме 200 да ги направите...
Ананас 75 ден.. Ќе измислиме Шопска со ананас..Френките у Струмца џипците нек си ги јадат,кој ги врти.
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.609
Поени од реакции
6.034
Денес во бајните термални се препородив Ќеееј - знам дека ова ви е мојот омилен контент па затоа споделувам. Пред да заврши сезоната, си реков Византиецу ко че се стопли не е пријатно во топла вода, доста работа. Убав народ видов. Незнам со што се ранат, но преубај тела имаат - рече Византиецот игнорирајќи го фактот дека од ко е дојден во Викиншкиот реалм пораснат е плус 4цм (не таму долу I swear to мајн Got, со 28 години ова), иако, и претходно беше 1.88цм . Пулсот после тоа ми беше 40ет ми се чини, сместа заспав.

Друго шо да кажам бебе? Да не се заборави како Малвина грмеше во Франк-фурт лани. Гостинка за загревајне пред концертот на Депеш Моуд, поканета од Дејв, од иста секта сме, хаштаг мили на Бога хаха.
Како и да е Стадионо на Бенц го распука бетоно, по што ди Дојчен и дадоа громогласен аплауз на французинката. Да не се заборави, чао мва.

Автоматски споено мислење:

forthefunofitforthefunofitforthefunofitforthefunofit
Автоматски споено мислење:

Ако некои му се мили на Бога, дали тоа по дифолт значи дека други му се гадат? Прашање од Хамлетови данско-англиски размери.
 
Последно уредено:

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.609
Поени од реакции
6.034
че прашав и ја ко топла на времето, лујџе кај е бе Биџонс ја нема да пиши доста време, ама ајде да бидиме реални сите знајме кај е периодов, по штабови. Сега, ако имаш троа ум и си уште Македонија, а чезнееш да останиш во неа, сега му е мајката. Сега се наклава за наредните 4 години да живееш ко бубрег во лој.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.335
Поени од реакции
2.201
Драа,
некни сум испила две чаши вино бело, и цел ден како замелушена бев, немам тренинг за локање.
Инаку не се доматите скапи, туку ти си лошо мажена сестро, така велеше Миле од к15.
Не знам кој вработен во државана администрација може да живее убаво и да се храни мрсно, со 500 евра платиче, колку за споредба социјална помош во Германија е 450 евра, а да не збориме за другине додатоци.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.213
Ke si pomisli nekoj prosecna plata vo republikata e 1000 evra pa treba da gi zalime tie vo drzavno.
Ali so ogled kolku od rabotnoto vreme stvarno go trosat na rabota, nastrana site beneficii i gluposti sto im sleduvaat, pa iskreno 500 evra i ne e mala suma za tuka. Kako na pocetok na mesecot da si zemas dividena od firmata, plus staz ti teci. Zalete gi vie, ne se tepat ljugeto djabe za tamu. Ili poprosto kazano podobro 500 evra so lezenje otkolku za 1000 mozokot da ti cadi.
Da nemas vreme elka doma da naruzas pa da moras od hodnikot vo firmata da ja slikas.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.451
Поени од реакции
9.364
Драга, никако не можеш да кажеш нешто на некоја општа тема без другарите да ти го испревртат мислењето, да анализираат и доаѓаат до некои заклучоци кои после се прифатени како такви од повеќето од рајата. А за да не се секираат за мене, ќе им раскажам колку мрсно и убаво живеам. И од што. И лично јас, не од заклучоци.

Освен работата што ја имам, ја работам зошто ја сакам, не дека ми е потребна, често ме викаат како заштитно лице за некои козметички производи, за реклами, презентации, отварања, музички спотови и разни дешавки низ градов и солидно си земам денар од такви нешта, а такво нешто се дешава најмалку два пати месечно, а една исплата, да не трошам толку колку што трошам, за нормален живот е како за солидно да живееш два месеци без да се стегаш.

Паралелно од тоа, имам куќа која ми ја остави баба ми која почина, за тоа знаат другарите, ја издавам и од таму си земам пари, зошто си живеам во стан кој исто така е мој. Плус платата на оние кои живеат со мене. И, тетка која нема деца и ме сака како ќерка која месечно ми испраќа пари, скапи парфеми, марка патики и алишта, а живее во Италија и работи во македонски конзулат.

Од финансиска гледна точка живеам дури и на висока нога, ете да не бидам скромна, да кажам да не се секира некој да не живеам како од социјална помош. Ете уште нешто од приватноста што ја споделив поради грижите. Зошто сепак сум чувствителна личност и не сакам никој да има секирации.

Аааа и потекнувам од кралско семејство. Тоа го заборавив.
 
Последно уредено:
Член од
10 мај 2022
Мислења
377
Поени од реакции
1.197
Драга,
уште оваа година дека е престапна и ја терам вака,догодина мора на жена да размислувам и на фамија.Сите другари фамилии направија се опаметија само јас останав рекорди да бркам во спиење со жени,ама што да правам кога добар глас далеку се слуша па сами ме бараат.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.335
Поени од реакции
2.201
Драга,
Си легнавме вчера околу 10 и сабајле оп кукуреци во 4:30 со малиов, сега пуштив машина една и кафенишем...

Во меѓувреме на интервју за прием на нова државна службеничка:
Директорот: "Добар ден, дали го мразите секој и секого?
Кандидатката: "Да"
Директорот: " Примена сте!!!!":bravobe::bance:(y)
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.437
Поени од реакции
3.140
Луѓето се отидени во ,,красан к*рац"..Главата со ликот им ги нема никаде,само суетата им виси меѓу ушите..
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.609
Поени од реакции
6.034
Алпско село, поле со река со проѕирна а бело пенлива вода која грга низ карпите од скоро стопен снег, птици црцорат, а Византиецот ја слуша Пожар од диви цвеќиња на дел Реј на својот Лаутшпрехер.
Кратко отвара отровни вести и се чуди како некои од луѓето на светот се задоени со толку омраза и гнев и војни и бомби и нестабилност и срушени градови и онаа најлошата најкатастрофална последицата од нив - сиромаштијата. Бог нека ги освести и нека им помогни, секако само него в уста го носат. Грешно го сватиле, грешно го тумачат. Се доволно лукави и смели да творат со злоба, а да речат дека е во негово име, дека ТОЈ??? така сакал. Затоа живеат така како што живеат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom