Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.307
Поени од реакции
10.320
Цел живот знаев дека сум контра.На работа најтешко е да извадиш камион од исток,а најлесно е да земеш пари од југ.Епа погоди на кого му е обратно...Може сум единствениот што одбил одмор исто така..


МЗТ праи тимиште,ќе играме еврокуп ќе бидеме конкуретни а јас нема да стапнам во сала додека не си отиде залижанион.Е тоа е тешкото.
 
Член од
5 август 2016
Мислења
465
Поени од реакции
296
не сфаќам зошто некои луѓе воопшто се мачат да учат. што не си купат диплома ко сите нормални луѓе во државава.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.321
Поени од реакции
17.764
Знаеш она кога имаш некое гадно претчувство? :вонзем: И знаев, знаев дека пак нешто ќе се случи и ете... Колку само мрзам вака кога нешто ме копка и дека ќе се случи нешто, не е нормално. Ебате психата, ебате... (n) Или шо би рекол Хер Жика Павловиќ: Мој ме инсект никад не вара. :ROFLMAO:

И некои луѓе бе се едноставно посебни. :D Знаеш она дури и кога ќе прочиташ нешто од нив во пишана форма, се ќезиш од шестка до шестка, пошто во моментот си ги замислуваш како на интересен начин го кажуваат тоа? :D Е, е, е! Такви луѓе сакам! :D И среќна сум што познавам неколку такви. Не се многу, ама колку се - толку се, токму се. :ROFLMAO: Битно знаат како да те орасположат, шо ќе ти е поише? :D
П.С. Мислам нема бољи комплимент од: Криво ми е што не те запознав порано. :X3:
П.П.С. Сонував како со @ЏинЏер сме требале да правиме палачинки и кога сме побарале еурокрем за да ги намачкаме, ни рекле: Еве ви водени боици, ќе ви се најдат. o_O Свашта. :D
И ај чао. :D
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.658
Поени од реакции
12.514
Би ја замолил Шумеча да пишува поредовно. Постовите нејзини ми се далеку поголем мотив и позитив на денот него ли рандом каките на фејсбук :)
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
К,
83617b166cd1fc1dd0fc5d162f81e190.jpg

И така јас си правам филмови дека причина за мојата несоница е тоа што ме сонува мојата сродна душа, а тоа уствари Шумеча ме експлоатирала за палачинки правење. :icon_mrgr: Тоа е, живот...
 
Член од
23 август 2013
Мислења
296
Поени од реакции
640
Велат за убави и пожелни пресврти имало место само во филмовите.
Не се согласувам со ова. Ги има и во реалноста, проблемот е што очекуваме да дојдат за 1.5h-2, исто како на филм. Некад се дешаваат по 11.5 години, на пример, кога веќе не се ни осеќаш филмски, ама нешто ти вели дека баш ради тоа е паметно за тебе да го следиш сценариото.
Некогаш подобро е животот да не ти ја даде шансата кога најмногу го сакаш тоа, туку кога си најспремен паметно да ја искористиш. Тогаш кога ќе си способен да се понашаш идеално на ситуацијата, баш како по сценарио.
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
btw. ги сакам оние девојки кои не го покажуваат деколтето на секоја втора слика, дури ни на првата - бидејќи немаат фб и инста.

кајганице, време е да се разделиме на неколку дена јас и ти. па вино, планински воздух и малку раат и тишина добро му доаѓаат на секојдневието, нели?

биди добра, нека не те трујат со политика и разно разни глупости, одамна престанаа луѓето да ги живеат своите животи зафатени во секојдневното носење на нивните маски.
шо да му прајш. лет ит би.

зубо, за арно. see ya.
 
Член од
23 август 2013
Мислења
296
Поени од реакции
640
Ми се исполни желбата, драга. Ама, не ме најде како просјак за милост, туку како победник кој ја има искашлано емотивната кашлица од истата.
Ај'мо нова страница у животот, изволте.
Уште сум во неверие.

Друго. Имаше една жена на одмор, кога и да видеше нови луѓе на плажа, едно мрштење кога удираше, веројатно гужвата и сметаше. И уште неколку такви примероци, што мислам дека и влакната на глава им сметаа. Не за друго, трагично е шо имаше диво плажиче на двајс чекори, таман како за нивните потреби од простор и ден на плажа без гужва.
 
Последно уредено:
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Гаден народ сме маме му ебам.

Ако дојдат политичариве да чистат заедно со народот. -Еве ги, дошле со камери пред нив, собираат поени, све им ебам боље нека си седат у тоа канцелариите.
Ако не дојдат политичариве да чистат заедно со народот. -Ене ги, ни трага ни глас од нив, си отишле на одмор, кур ги боли за државата и народот.

Одма би пуштил една нуклеарна бомба да не сотре до корен, ништо да не остане од оваа стока од народ.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.503
Поени од реакции
19.925
Драа

Најгнасни људи на сфет су онија што после срање само пуштаф воду, а не гу користиф туј такфу четку.
Што кур ги е бе, да не сакаф некој да ги глеа у шољу како на кафе кд се глеа судбина,нели имаш пут,бандере,два рида, сееееетру гнасну!!!
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
“Штo вечи пoтисaк,тo вечи утисaк” - Цaцкo Кoнoпишки

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom