Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.643
Поени од реакции
34.850
Protest-francuski-predlog-13-juli-4-960x640.jpg

Кајг,
не знам зш го грдат, а го пишуваат ,,Таче,, нагалено...татко му е ,,Таче,, тој може да биде само ,,јуниор таче,, или ,,таче малиот,, инаку си има свој надимак ,,Ќурка,,...да се има надимак ,,Ќурка,, доволно кажува, нели, ама поубаво ви е да го пишете Таче за секој случај, ако го грдите вие онака ние да читаме, но пак меѓу редови го галите! :kafence:
 
Последно уредено:

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.490
Поени од реакции
16.137
Драга

Срам ми е што таче и оној на полицијата се мои сограѓани. Инаку кога сме кај полицијата, лудо возат на нашава улица се враќам денеска од возење точак, се случила некоја сообраќајка со мотор и авто ама погоре од куќата во која живеам и застанале полицајците направиле на улицата барикада како да е во посета Џо Бајден. Им велам живеам тука десно неколку куќи подолу, се убедував неколку секунди и на крај ми вика оној идиотот немој да одиш горе, него вози долу и од десно.

Не за џабе ги сметаат за најголеми глуперди.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.643
Поени од реакции
34.850
jonas.jpg

Кајг,
пак со ова „дупка“ , но не на мостот, ниту на таван, туку во стомакот на млекодавачка крава!:shook:



... откога го видов експериментот кој се применува за регулација на храната на швајцарската крава, како ја буткаат на вештачки начин храната, па како ќе го извадат ѓубрето и изметот, па да биде уште полошо ова ќе биде иднината на сите одгледувани кравите со дупка одстрана во стомакот, некако ми се одмилија швајцарските чоколади! :confused:

 
Ф

Флеш

Гостин
Ме аднува од средно школски другар после 11 години без контакт,само да ме праша за искуство за место кај шо сум летувал у странство, оти ме видел кај негова другарка на слика и ме препознал.Оф бре проста раја.Не бе бајо,мило ми е,те немам видено и пишано цела деценија,здравје ок сум,работам ок ми е . Абе ќе си идел на одмор а?! Интереснооооо . Фино,фино .Не е битно јас,ти,кај беше досеа,битно дали било скупо место и топла водата:facepalm: :ROFLMAO: :kafence: :sramezliv:

Ок . Бугарија да ти се деси и тебе школски.
Немам збор. Не бре,дај бре да се отселам оти сум со глупи луѓе наоколу секад
 
Член од
11 јуни 2021
Мислења
362
Поени од реакции
810
Вчера видов еден поп со телефон Самсунг од 1000 евра. Не за џабе сум хејтер на попови!
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.436
Поени од реакции
19.647
,,Now I become death, the destroyer of worlds" - Роберт Опенхајмер.
Овој е извадок од Багавад Гита.

Сфе почна на денешен ден.На 16 јули 1945 годину у Лос Аламос,Ново Мексико успешно се тестира прва атомска бомба Тринити.Менхетен Проект.

Од тк наам, наш сфет више не е ист.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.574
Драга,

вчера видов една девојка со телефон Самсунг од 1000 евра. Изгледа беше спонзоруша. Не за џабе сум хејтер на спозоруши !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom