Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Acid, 2 март 2015.

 1. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  74.209
  Допаѓања:
  149.048
  I'm back, party's over.

  [​IMG]
   
  На Solaire of Astora, Near, Beric Dondarrion и уште 17 други им се допаѓа ова.
 2. bucio

  bucio Урбан индијанец.

  Член од:
  8 јули 2008
  Мислења:
  15.289
  Допаѓања:
  6.838
  Стаса дрончето ќе го пробаме после, поклон и детски радости.

   
  На Кеплер и krkac им се допаѓа ова.
 3. Kostic

  Kostic Sadio smokve oko Tadz Mahala

  Член од:
  31 јули 2009
  Мислења:
  9.254
  Допаѓања:
  5.511
  Pu da ti se mocam u toa zenskiot mozok da ti se mocam !
   
  На stratUs и Makaron им се допаѓа ова.
 4. whatto

  whatto

  Член од:
  26 јуни 2013
  Мислења:
  2.048
  Допаѓања:
  7.327
  Дк

  Другар ми раскажува бев на работа,од таму правец директно отидов да ја земам жена ми од работа,после малата од градинка(му било жал да не се ашкале по автобуси),дојдов дома не ни јадев,искочив спобркав уше некоја работа,дојдов,по дома средував некој ситници,и еве ме последниот пола саат да земам здив малку.Вика ти како(у смисол какво дневно патшествие сум имал)?Викам имав у план да изгледам 7/8 филма ама изгледав само 5,и ми вика ШТО?
  Се разбира после тоа го имате ова:

   
  На Хоуп, Patience, zee German и уште 14 други им се допаѓа ова.
 5. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  7.293
  Допаѓања:
  7.836
  Само на мојов факултет има да напишеш цел испит од а до ш цели 4 стране со прашања и да ти рече све е ок ама слабо си напишал, исто како возачка кога полагаш не направи грешка само слабо возиш.
   
  На Patience, SaltNPepa, zee German и уште 10 други им се допаѓа ова.
 6. bucio

  bucio Урбан индијанец.

  Член од:
  8 јули 2008
  Мислења:
  15.289
  Допаѓања:
  6.838
  Еуросодомитите ме банираа од тема, а никој не навредив :icon_lol:, ај подобро е така кога се нема аргументи најлесно е некој да игнорираш, цензурираш, избегнуваш...
   
  На Krstev, stratUs и Vori им се допаѓа ова.
 7. Solaire of Astora

  Solaire of Astora

  Член од:
  30 јули 2014
  Мислења:
  2.646
  Допаѓања:
  5.992
  Али Ахмети прозборе на маќедонски, а @Мачорка уште ја нема.
   
  На Ailurophile, Корто Малтезе, whatto и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. Sasa Ilic

  Sasa Ilic

  Член од:
  24 август 2016
  Мислења:
  1.030
  Допаѓања:
  1.219
  Ти се мочам у политиката, од луѓе кои ги болеше онаа работа дали ке бидеме фиром, северна, демократска, нацистичка Македонија направија политичариве да се расправам со денови. Инаку многу ме исполнува кога наоѓам нови рути за возење велосипед, само пустото време...
   
  На ЈуријАркадиевич му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Invader

  Invader I am not in danger, I am the danger!

  Член од:
  17 ноември 2008
  Мислења:
  16.900
  Допаѓања:
  18.572
  Feelsbadman
  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Корто Малтезе, whatto и Terroir им се допаѓа ова.
 10. dobramuzika

  dobramuzika

  Член од:
  17 март 2015
  Мислења:
  566
  Допаѓања:
  1.227
  toa sakaat, da se raspravate megju sebe, da se mrazite, da se podelite, nemoj da bidesh ovca.
   
 11. Almeida

  Almeida мрачна сила

  Член од:
  15 февруари 2015
  Мислења:
  4.889
  Допаѓања:
  9.705
  Книгата е уникатна по тоа што за прв пат донесува компаративна филозофска анализа за местото на мекедонската во однос на светската филанторпија преку примерот на Чифлиганец. На 500 страници текст со богата илустрација, дава оргинален приказ на зачетоците, мотивите, развојот и оставштината што ја дава овој современ филантроп на општеството.


  Промоцијата се одвиваше во Стопанската комора, а на свеченоста присуствуваа премиерот Зоран Заев, вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев, поглаварот на Македонската православна црква- Охридска Архиепископија, г.г.Стефан...

  vVgV7D.gif
   

  Прикачени податотеки:

  • vVgV7D.gif
   vVgV7D.gif
   Големина:
   1,5 MB
   Прегледи:
   22
  На krkac, Solaire of Astora, Професор.Балтазар и уште 5 други им се допаѓа ова.
 12. Riken

  Riken Stuck in reverse.

  Член од:
  9 декември 2008
  Мислења:
  7.218
  Допаѓања:
  8.837
  Кајги...
  Поубави очи немам видено...ќе и ги искорнев денес кога си замина.
   
  На krkac, k0k014 и whatto им се допаѓа ова.
 13. Taxi_Driver

  Taxi_Driver

  Член од:
  30 август 2017
  Мислења:
  518
  Допаѓања:
  588
  После 3 години канцелариско работно искуство научив:

  1. Никогаш не ја кажувај вистината
  2. Никогаш со другите не дискутирај што мислиш за шефовите
  3. Не кажувај (освен со шефовите) како се чуствуваш без разлика колку да си нервозен или под стрес
  4. Знај дека сите ти се непријатели/можеш да имаш само привремени "пријатели" со кои споделуваш слични маки ако времињата се менуват тие пријатели многу лесно стануват најголеми непријатели
  5. И знај дека ако си фер, добар и чесен со колективот не очекувај да ти вратат со исти намери
   
  Последно уредено: 15 септември 2018 во 09:18
  На Darklady, Spiegel, AceCaleb и уште 15 други им се допаѓа ова.
 14. bad boy 20

  bad boy 20 21 is coming home.....

  Член од:
  3 август 2018
  Мислења:
  151
  Допаѓања:
  80
  kaj, vikend e, zabavata moze da zapocne....
   
  На whatto му/ѝ се допаѓа ова.
 15. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  2.697
  Допаѓања:
  2.751
  Кајг, каде беше тоа Бали ?

  [​IMG]

  ...татковците мува не ги лази додека нивните потомци, Ева Заева & Душко Чифлиганец штикла не ги боли, оти се во патики! :D

  [​IMG]

  ...аста ла Виста, бејби!
   

Сподели преку: