Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
После сиве овие години не сфатив што значи ова.
Дефинитивно Потопените пирамиди,Лоладофовата чинија,Стоунхенџ,Бигфут,Чудовиштето од Лох Нес и
ОВА КРЕВАЊЕ СТАПАЛО ЗА ВРЕМЕ НА ФОТОГРАФИРАЊЕ ќе ми останат енигма уште долги години.

 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
Македонец:
Не бе, зашто да слушам македонска музика. Не бе, македонскиве претстави не ги бива, глупи се нашиве актери. Не бе, се тоа нови што пробуваат да напраат песни не ги бива се се лоши. А бе види го бе пробал да напраи нешто, не знам зашто се замарал овој, кој ќе го слуша, сите егоисти, мислат можат нешто да напраат, земи откажи се и прај нешто друго работи.

Also македонец:
Еј зашто цело време исти бендови викаат по фестиваливе у градов??? Па земете нешто ново викнете?
Еј зашто ништо не се дешава во државава???
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.607
Поени од реакции
34.798
Кајги,
брзајќи да го поминам побрзо Зеленото пазарче се судрив со една индивидуа со све долго на неа, долга коса долга, долга широка кошула, долги широки панталони ... Упссссс! извини женска!
и ,„Таа“ кога ми се сврте имаше и уште подолга брада!
леле, леле извини, па тоа си ТИ- Гиш !?? :backa:
а бе кај си ти Сашо, никаде те нема или те снема? чек сек, да се кадросаме!... леле човек не може да те препознае!
- ,, ајде женска побрзо ќе ми побегне аФтобусот...,,
....аман бе Гиш, Ти кој не здрмна со ,,Моја Гитара,, евергрин заувјек, МКД белег, се бутаШ со аФтобус? ...па ти човече треба во најмала рака со џипче да се возиш! :(
...штета што музички не се активира човекот, а фер е и другарчина! :smirce:

 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.831
Поени од реакции
5.944
Заинтересиран сум да се подновам со автомобил па деновиве вртам по огласиве, реклама5, пазар3, купи-продај. Ми пишува вчера еден човек на фб со оние профилнине слики каде имаат додадено ВМРО знакче, ми нуди баш таков модел каков што барам јас. Му го гледам профилот, секоја втора слика му е или со ВМРО, или со Македонија, знамето, па дури сликан и во АРМ униформа. Ми пишува инфо, ми праќа слики,овака топ стои количето и решив денес да се договориме, да отидам, да ја видам и ако е добра да ја земам. Кога ми вика во последен момент, не ти кажав, колава е на бугарски таблички. Е тогаш друже, ништо од бизнисот... ПраФ патриот!
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
ДК

Треба да си купам нов лаптоп и почнав да гледам со буџет од 800-900 евра, денес стигнав до модели од 1500-1600 евра :pos::pos::pos:

П.С Барам госпоѓа во поодминати години спремна да плати ~700 евра за одредени услуги :tapp:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
Чисто онака, ме интересираше кога ќе дојде нешто "вкусно и крцкаво" во градов а.к.а. отварање на КФЦ во Македонија и нормално си отидов на KFC.mk да видам што како и....

https://kfc.mk/

upload_2018-9-12_3-29-11.png

Куратица фан клуб :cuc: :cuc:

Бидејќи кога може Бамбер Бриџ, зошто да не може и Куратица.

:cuc:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Спремам испит, не сум цел ден искочен од дома, од кревет на стол, од стол на кревет, единствена екскурзија ми беше одењето во WC. Почна сафра да ме фаќа, не ми се гледа ни филм, не ми се гледа серија, не ми се гледа ТВ, не ми се прави ништо, едноставно сафра ме фаќа. На крај не знаев што да направам и си рокнав чаша узо со надеж дека ќе ми се одблокираат ова семкиве леќа што ги имам во мозокот.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610

Pajdo je nekad siv nekad siv, nekad zut!
Koks mi u prahu tek ponekad krut!
Pusim pljuge u kladionici..... pajdo aroma mi u maramici!
Inspektor me samaro sinoc u stanici!
All time drama, triler i akcije - mozda se zezamo al nema zajebancije!
Valja vozi se c4ka, pushi ce nam svaka devojka!
Pichka otrovna, fuck you bitch - jedi govna![DOUBLEPOST=1536841354][/DOUBLEPOST]

Macedonia Police Department.

If you NAME has been stolen, please press 1.
If your offence has been DISMANTLED please press 2.
If your intire History has been RIPPED OFF in sheds of 7 billion eye witnesses please press 3.

Please be patient....
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom