Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Да не испадне после не сум ве информирал.

Ich lebe das Klischee, alle Sachen, die ins Schema passen
Jungs in Lederjacken, Batzen in IKEA-Taschen
Ein paar Fehler machen, so wachsen die Täterakten
Und bevor sie dich verhaften, schnell die Knete waschen
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Колку сме пичка народ да ми простите на речников доволно говори фактот што сами немаме гз да влеземе во кафана не па да дискутираме за некој друг животен ризик. Отров ми е моментот кога ќе треба да се оди со друштво во кафана и ќе те прашаат каде да се чекаме? На аеродромон да се чекаме ако не, каде може?:angel: Се знае, доаѓаш во кафаната, ако не си ја гледаш екипата кажуваш на келнер на чие име е резервацијата и седнуваш, потоа ќе дојдат другите, што има потреба да се збираме како некои сикариос од Јужна Америка :tapp: Па и ти бараш паркинг, нели касниш некоја минута а знаат зошто касниш и ете ти ги на телефон - до кај си/сте? Кога бев помала мислев дека ништо нема да го надмине сведоштвото од одење цела фамилија на забар само за едно магаре од 25+ години ама ова каде каде го надминува.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
90 денaри крaстaвиците,70 денaри пaтлиџaните.Јaдете велaт зеленчук вo изoбилствo.Дa му е стрaв нa чoвек нa пaзaр дa пoјде.Штo убaвo беше пред 4-5 гoдини кoгa се дигнa фaмa и пуштијa муaбет крaстaвиците oтрoвни декa биле,пo 10 денaри пaднaa, те мoлеa нa пaзaр дa им купиш некoе килo ги фрлaa,скaпувaa.Се дупнaвме oд јaдење сaлaти.Сегa имaј г'з пa oтиди нa пaзaр дa те видaм.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
Кајганке :love:

Никако не можам да го разберам ова матурантско лудило.
Родителиве во паника земаат кредит - причина - “детето ми е матурант, па да се облече, па кафана, музика, 200 гости“o_O
Аманнннн мориииииииии, што зборувашшшшшшшшшшшшш, матурантттттттт.
Ако судиме според подготовкиве, ќе помислиш дека докторирал на Харвард, Јеил, Сорбона, а тој кутриот мрсулко само завршува средно училиште.
Во состојба се да плаќаат Х% камати, да се заглавуваат до гуша, ама матура за синот/ќерката мора да се прави. Да се знае во комшилукот која куќа мрсно јаде бре, после ќе мачкаме леб и маргарин, ама за кафана, за музика, за 200 гости, мора да се најде, макар и на кредит:cool:
Ама не се криви децата, криви се родителите.
Мојата генерација не знаеше за надградби на коси, за ботокси на уста, за силикони, матура славевме дома на денот кога беше матурската прослава, без фамозните 200 гости, туку само со најблиските, па не ни фалеше ништо.
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Кајчо,
Втора недела како живеам сама и цел стан ми оживеа. Ја слушам чешмата како капе. Како се отвараат и затвараат врати во зградата. Слушам како дишат ѕидовите. Слушам понекогаш како мајки си ги испраќаат децата до училиште. Слушам се!
Секогаш сум мислела дека тоа е тоа што го сакам. Сум сонувала како еден ден ќе живеам сама, ама никогаш не ни помислував дека тоа изгледа вака.
Нештата се убави кога има со кого да ги споделиш.
 
Член од
19 декември 2017
Мислења
258
Поени од реакции
319
Втора година како живеам сам и знам колку се убави нештата кога ги споделуваш но и знам колку тешко се стекнуваат кога некој ти ја нарушува концентрацијата и фокусот.
На некој начин е trade-off помеѓу осменост, изолација и концентрација, мир, фокус и продуктивност.
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Зошто љуѓево прашвет глупи и очигледни работи? Одам во земјоделска аптека им викам да ми дает отров за мравки и таја тетката ме глеат ми викат а шо дома ти влегоја? Е нее ми звонет на врата во 3 сабајле ми ја будет малана :tap: Ме глеат ко 5 денари да и должам и викам не не се зафркавам дур идев навака видов еден мравјалник и ај си викам да ги испотрујам гомнава. Зошто побогу би купвел отров за мравки ако не ми влегвет дома?? Аман.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.913
Поени од реакции
84.320
Не ме прашувајте како али успеав некако со врски да ја најдам следната реклама на Златен Даб!

Холивудско студио. Американска манекенка се шета.
Холивудско студио 2. Американска манекнка се шета по прслук.
Дискотека. Американци играат.
Од тука натаму гледаме компилација од повеќе различни сцени до крај.
Американка трча.
Американка се соблака.
Американска се лапа со американец.
Американка се лапа со американка.
Американец се лапа со американец.
Американец ебе куче.
Американец гол скока во базен.
Американци играат во дискотека.
Американка покажува среден прст.
Американка тверка со газот.
Американец пуши кур. Голта.
Американци играат брејкденс.
Американско дете пуши марихуана.
Американец прави паркур
Американка лиже пичка.
Американци се журкаат.
На крај се појавува: Златен даб.

Ма да јас се надевам во меѓувреме и ќе го тргнат ова Златен Даб на крај пошто таргет групата им се интелектуалци и според се претходно во видеото се сфаќа дека рекламава е за пиво и покрај тоа што никаде не се појавува истото, ама што знам, не им се мешам.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
не го местам роденденот public за да стигнува нотификации на фб од проста причина што не сакам да ме спамираат рандом фаци шонсум ги додал за пријател а истовремено не сум сврзал ни два збора со нив ни на чат ни во живо. Бидејќи имам помал округ на пријатели претежно знаат дека ми е роденден а останатите важни личности што заборавиле едноставно ги потсетувам. Не сум од оние" Стариот Мудрец "луѓе со "ако им сум битен, ќе се јават" type of shit муабети. Динамичен свет, луѓе забораваат, ништо страшно а и не треба воопшто да памтат ако се прашувам јас.
Иначе 27 напраив денеска или во превод од денеска сум старо крцкалче :icon_mrgr: (поќе старо него крцкалче ама ај).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom