Драга Кајгана (виртуелен дневник)

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
ДК

Нудам сексуални услуги во замена за необјавени епизоди од The Expanse :vozbud::vozbud::vozbud::drk:
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Кајги,
Многу мразам луѓе кои те прават будала на здрав памет. Ем договараш со нив нешто и кога ќе дојде да го исполнат тоа нешто, се однесуваат како од марс паднати, ко божем прв пат од тебе го слушаат тоа. А ти претходно си бркал некои работи за на крај ти заебат се. Затоа од никого ништо не се очекува, најубаво сам ако можеш заврши и никого не моли.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
На вакви новинари доживотно да им се забрани излегување пред камера. Да отидеш со претходно спремени прашања и да не знаеш да се прилагодиш на текот на разговорот туку строго се држиш до тоа од дома шо го имаш спремено, башка соговорникот ти одговара со одговори „како што ви кажав, исто како и до сега“ неколку пати.... се на се, поглупа новинарка неам видено...

 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.793
Поени од реакции
7.018
Никогаш нема да бидам повторно блиску до најубавата девојка (не дека и кога сум бил блиску, сум бил доволно блиску до неа), па, затоа барам бразилски шугејз бендови. Ако ништо друго, Марилија ми е олицетворение на шугејз. Меланхолична насмевка, секогаш како некој сон се провејува и исчезнува и повторно се појавува и нејзините кафени очи и нејзината виткана коса и нејзината тенка рака и нејзиниот глас ми доаѓа кога се чувствувам даун и си замислувам за што зборува Марилија во овој момент на португалски и дали треба да го сфатам сериозно нејзиниот последен статус кој го разбрав благодарејќи на автоматскиот преведувач на фејсбук и дали повторно ќе спијам покрај неа, не, не, нема да спијам никогаш повторно покрај неа и затоа сега ќе си ги слушам nao ao futebol moderno и gorduratrans и ќе го слушам јазикот на Марилија и ќе ги слушам зборовите што некогаш ги изговара, иако, веројатно никогаш по тој редослед и така натаму, и така натаму и намерно напишав толку долга реченица .:brlav:
 
B

BooBojan

Гостин
Како можеш да се надеваш дека во животот ќе ти оди и се ќе биде како шо треба, кога дури ниту во омилената серија гледаш како ти го сјебуват омилениот лик, на глуп начин.

Може ли полошо???
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Веќе прочитано веќе видено.Во ред е.
Пред да дојде 1 мај да нафрлам неколку реченици за кој сум сведок низ годините за случувањата во овој град и неговото одбележување.
-1 Мај не е ништо повеќе од само купишта ѓубре оставени зад себе во текот на 2 мај
-Фамозна треска која ги размрдува супермаркетите.Луѓето луцидно во последниот ден,последниот саат купуват небаре се случува апокалипса,се пазари безобразно,се троши немилосрдно,колички напунети до горе како да нема утре,колони од 20 луѓе на каса,нервоза,тутканици.
-Луѓето што одат да го ''прослават'' тој празник немат никаков респект ни за себеси,ни за околината/
-Интересно е бидејќи овој тренд на будалаштини го следам со години и сум фасциниран КАКО до сега не ја научивме лекцијата.Ова беше пред некоја година бев до Марков манастир на 3-4 мај знаете на што наидов на ТОН ЃУБРЕ мислам дека ми требаше маска за гнурење(барав слики низ пц неможев да ги најдам кој знае кај се заталкани) ама сакав да видите/
-Не ја почитуваме природата,шумите,реките,воздухот безобразно е тоа на каков силеџиски начин постапуваме.Може да се соберете со вашите пријатели на 19јуни(пример рандом дата) и да си направите убава атмосфера ем за вашата душа,ем за тие околу вас,да бидете одговорни и тоа што сте го конзумирале во текот на денот да го соберете во најлонска вреќа која ќе ве чини ни помалку ни повеќе туку 12 денари(Која може да ја најдете во земјоделска аптек) со тоа ќе испаднете фер и одговорни спрема себеси,а потоа и кон околината и сите добиват.НО НЕ зошто да го направам тоа кога можам да го расфрлам тоа насекаде и да бидам најголемата стока на планетата.AJ BE SI IMA DZJUBRADZI KE SMETAT DZABE NE SE PLATENI JA DA IM CISTAM HEHEHEHE .-Просечен македонец.
-Не сум од оние луѓе што ги кажува Џорџ карлин кој одат секој ден и размислуват за планетата и се грижат за се,НО навистина ме боли што неубаво се постапува,БОЛИ што поминуват ГОДИНИТЕ и наместо да не ги повторуваме грешките од минатото ние НЕ само што не учиме туку и ги доведуваме до совршенство како да испаднеме поголеми стоки што навистина не ми е сфатливо и прифатливо.
-Овој пример ми текна во моментов па ќе сакам да ја искористам ова прилика додека сум тука да ја кажам бидејќи навистина беше wow/.Петок навечер на автобуска си мекнеам лабаво после тогашниот концерт на кој си поминав стварно супер кој патем на никој не му е гајле е сеа да идеме на приказната седи една жена на клупа вади од својата ташна чоколадо и ова е моментот седи на помалку од 50сантиметри од корпа за отпадоци односно и беше потребно само левата рака да ја испружи и да го фрли во корпата АМА ПОГОДЕТЕ ШТО го фрли на земја се вртам ја гледам мува не ја лази.Де бре мајку му стара до толкав ли простотилак,неукост и некултура успеавме да засадиме навистина разочарувачки.Ако во моментов ми одговорите со тоа дека ''хартивчето'' не ја загрозува националната безбедност и дека имаме поголеми и посериозни прашања за решавање во моментов ќе ви кажам ВО ПРАВО СТЕ!
Ама грешките и понатаму се таложат,градиме пирамиди од грешки,градиме Бурџ Халифа од грешки,а никако да ги срамниме со земја.Тажно е навистина.
-Тони ѓубре оставаме и стојко не ни чује.Тоа е продолжуваме во исто темпо па можеби и подобро,надградено и да ова не е ништо знаете што се случува секој ден со македонските шуми КАСАПНИЦА ама тоа е друга тема...

Но знаете што можеби нашата влада се подготвува да ги следи примерите на Данска,Шведска,Норвешка и планира да произведува струја преку ѓубре.

НОВА ЕЛЕКТРАНА ВО КОПЕНХАГЕН ЌЕ ПРАВИ СТРУЈА ОД ЃУБРЕ И ЌЕ ИМА СКИЈАЧКА ПАТЕКА НА ПОКРИВОТ

Електраната „Амагер Бакен“ и официјално ќе биде отворена наредната година и ќе преработува 400.000 тони отпад годишно, за да снабдува 160.000 домови со топла вода и 62.500 домови со електрична енергија. Таа ќе произведува 25% енергија повеќе, а ќе ја намали емисијата на јаглерод диоксид за 100.000 тони годишно.

Иако како гориво ќе користи отпад, емисијата ќе биде чиста, бидејќи електраната ќе има напредна технологија за филтрирање. Дури и отпадната прашина ќе се рециклира во материјал за патишта.

За целосен ефект, електраната е дизајнирана така да испушта големи прстени од чад.

До следно читање сакам да го видам Мирко попов као отвара нов автопат,а на него да денсат хипстери кои немат ни 1 ден стаж.

-whatto
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Да си прашаше на форумов seznajkata Бијонсеј ќе ти објаснеше...и гратис дијагноза и лекови според хороскопски знак.

31318050_2083600015198096_3093182463862636544_n (1).jpg
 
Ф

Флеш

Гостин
Видео од 3 дела, од првиот контакт на чоек од ЕУ со чоек кој доаѓа од племето Македонија.Македончето не видел нормално однесуење.Не видел бон-тон.Покажува знаци на краток здив шо значи опасност од дивеење.Проследете го настанот,навистина историски. Вака го гледам Македонецот. Едно примитивно суштество кое не видело нити доживеало работи.

 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
120
Поени од реакции
59
Почнаа да ме нервираат девојки кои на машките им викаат: Сите машки сте исти.
Ми доаѓа у таков момент да ја прашам, Зар сите си ги пробала/лапнала? А ќе биде тоа брзо. Пак нек се љути ако сака.
Ме нервираат и госпоѓици од по 30 години што градат кариера. Абе иди мажисе, деца раѓај. Создај потомство иднина. Не е лесно да раѓаш на 35, после детето со проблеми(не дај боже на никого). Епа проблеми, периодот на род ти прошол. Ама не, шири нозе у мерцедеси, теши се на лажни богати татини мази.
А кога ќе дојдеш на 50/60години и ќе си сама, плачи. Тогаш ќе си стара, ретко кој ќе сака да те легне.
Искочи на тераса и погледни ги другите баби/дедовци како играат со своите внучиња.
Ах бре...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom