Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Acid, 2 март 2015.

 1. RATM

  RATM

  Член од:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  2.172
  Допаѓања:
  5.446
  Умре Рокфелер.

  Уште Сорос да скине конци и Македонија ќе биде конечно спасена.
   
  На Gosh, Classic Rock Fan, sparkle и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. Agda Beata

  Agda Beata (A)

  Член од:
  12 февруари 2014
  Мислења:
  4.678
  Допаѓања:
  12.327
  Конечно фини вести во овој посран ден.
   
  На Classic Rock Fan и RATM им се допаѓа ова.
 3. Del Boy

  Del Boy

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  5.564
  Допаѓања:
  10.555
  Rockefeller died in his sleep at home in Pocantico Hills, New York, on Monday morning as a result of congestive heart failure, according to a family spokesperson Fraser P. Seitel.

  А пред само година дена му го трансплантираа 7мото срце , греотка. :( Штета и за 25-30 годишните младичи од источна Европа шо од голема љубов спрема хуманитарната работа на филантропот ги донираа своите срца.
   
  На Krstev, Classic Rock Fan, nilla-vanilla и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. Хоуп

  Хоуп

  Член од:
  13 април 2012
  Мислења:
  1.045
  Допаѓања:
  4.685
  Кајгано денес пит бул голем колку крава ми го нападна моето мало минијатурно мало слатко кученце пинч. Кога го видов како истрча накај моево куче, крвта ми се заледи. И 2 мин додека траеше се не се помрднав од место од шок. Од нигде никаде се појави.
  И што се деси...
  Едвај го спасивме пит булот. :pos:
   
  На Gosh, geezer30, dobramuzika и уште 27 други им се допаѓа ова.
 5. Spiegel

  Spiegel

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  10.725
  Допаѓања:
  8.343
  Прееска еден циго земал селфи прави со смартфонот додека проси и пере шовершајбни на раскрсница.

  Мојата чудесна земја :popce:
   
  На Gosh, geezer30, Џоли_06 и уште 24 други им се допаѓа ова.
 6. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  23.374
  Допаѓања:
  45.604
  Па требаат ли пари за да плати интернет за телефонот??? Бог да чува чуден народ сме.:jajce:
   
  На Gosh, Feisty, Џоли_06 и уште 9 други им се допаѓа ова.
 7. Џонтра Волта

  Џонтра Волта Bono Vox, Mladen Bodalec & Aca Lukas

  Член од:
  8 мај 2013
  Мислења:
  18.508
  Допаѓања:
  58.432
  :)
   
  На geezer30, бутЕ, Classic Rock Fan и уште 4 други им се допаѓа ова.
 8. Sungerot Bob

  Sungerot Bob Живеј го животот

  Член од:
  7 август 2012
  Мислења:
  30.914
  Допаѓања:
  36.011
  Драга Кајгана,
  Кога сме кај скапите телефони и ефтините луѓе една работа ми е многу мизерна. Имаат телефони од 1000 евра, а ти кажуваат дека немаат кредит. А истите мене ми се чудат што уште немам интернет/3G на телефонот:cautious:
   
 9. Con Artist

  Con Artist the man with the key

  Член од:
  1 мај 2012
  Мислења:
  3.018
  Допаѓања:
  6.646
  Ај за многу години денов!

  [​IMG]

  На тежок празник пцовисал стариов вампир. :unsure:

  Туку, замисли Сорос кога ќе умре... Ако се вемеровциве уште на власт, државен празник ќе го прогласат - три дена неработни. Ако бидат Црпковци на власт, ден на жалост - три дена во црно ќе одат облечени.
   
  На bebelusha, Sasa Ilic и Classic Rock Fan им се допаѓа ова.
 10. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  8.448
  Допаѓања:
  12.210
  Rita Ora, Dua Lipa, Bebe Rexha...
   
 11. Löwe

  Löwe

  Член од:
  14 јули 2010
  Мислења:
  6.209
  Допаѓања:
  6.616
  Сакате доказ за ниво на iQ на просечен Македонец?
  Засукајтетеги ракавите, почнуваме.
  Налетувам на рандом ФБ страна која го има објавено ОВА.
  upload_2017-3-20_22-53-18.png

  Си викаш, ХММ... Интересно, прв пат гледам вакво нешто. Ти паѓа во очи Споделете за среќа.. Хм, ако споделам дали ќе ме прати среќа? Секако дека не.
  Но, што е најлогично нешто во оваа ситуација, кое прво ќе ти падне на памет?
  Секако, отвараш календар, да провериш дали навистина е така.
  Отвараш и гледаш, 01.01. во Недела,
  upload_2017-3-20_22-56-21.png
  Океј фино, идеш даље.
  02.02. Четврток??? Хммм значи не е точно.
  upload_2017-3-20_22-56-56.png
  Тераш даље, гледаш дека од споменатите 12 датуми, само 2 се во Недела.

  Караш, пцуеш логично заради ширењето на дезинформаци.

  И НА КРАЈ ГО ГЛЕДАШ ОВА.
  upload_2017-3-20_22-57-53.png


  2047 2047 2047

  2047 ЛУЃЕ ЈА СПОДЕЛИЛЕ ЗА СРЕЌА ОВАА СЛИКА?

  И наеднаш, ти станува јасно зошто немаш држава како што треба, многу работи ти јазјаснуваат преку само ваков еден обичен пост. Знаеш со какви луѓе живееш, и знаеш заради какви луѓе живееш во земја каде владее криминал, безредие, анархија, каде еконимистите се доктори, а вистински доктори се заминати од државата. ЖАЛНО.
  *п.С: Извинете за долгиот пост, сакав што посликовито да ви го доловам.
   
  На Gosh, RickyLFC9, geezer30 и уште 37 други им се допаѓа ова.
 12. ЏинЏер

  ЏинЏер Proud cactus owner

  Член од:
  6 септември 2011
  Мислења:
  2.620
  Допаѓања:
  8.940
  @NelTu
  Во случај да не си се снашла досега...

  Screenshot_8.png
   
  На NelTu му/ѝ се допаѓа ова.
 13. gorantuborg

  gorantuborg

  Член од:
  5 октомври 2012
  Мислења:
  1.519
  Допаѓања:
  849
 14. Saladin

  Saladin

  Член од:
  5 февруари 2007
  Мислења:
  9.788
  Допаѓања:
  9.865
  Човечето-што-опа-опа.gif
  Ко у бивша југа.
   
 15. Dragonborn122

  Dragonborn122

  Член од:
  23 мај 2013
  Мислења:
  998
  Допаѓања:
  967
  Животот е тежок, уште потежок е ако си Македонец.
   
  На *Slash* и Classic Rock Fan им се допаѓа ова.

Сподели преку: