До металците: колку често одите на метал свирки?

Член од
21 февруари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
8
iako seushte ne se smetam za metalec sum bil na nekolku svirki posledna finaleto na rock fest ako ne se racuna ova svirkata u park sho beshe u nedelata pred toa TOTEM rasturija
 
Член од
13 февруари 2008
Мислења
104
Поени од реакции
1
Порано идев на секоја свирка,без разлика што и да е. Во последниве 2-3 години идам само на добри свирки т.е.на тие што ми се свиѓаат :) ! Сеа се оштрам да отидам на Metallica во Софија, би требало да е лудница :vozbud: :vozbud:
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Секогаш кога имам шанса.
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Ретко.. Последен пат бев на рок фест финалето..
 

lile_rock

Олд сКул...хD
Член од
22 јуни 2007
Мислења
902
Поени од реакции
7
Idam na site dobri svirki....Sea izgleda i na Metallica ke idam...:vozbud::je:
 

PoisonGrl

~Malo crveno~
Член од
8 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
2
Одам на секоја свирка на која можам на која барем еден бенд ми прави мерак. ЈБГ, I'm a sucker for the guitars :vozbud:
 

Nu`Bia

Деталка
Член од
10 август 2008
Мислења
59
Поени од реакции
1
Не е финтата само да ојш на свирка,колку онака си бил или пак да речет колку еј да дајме подршка само и ќе ојме,на таквите имат кој да ги подржит,ак ти се свиѓат тебе ојш ако не не,а ако сакаш да пробаш нови работи,како јас на пример ко ојдов на Јаболко за даскалот(не е метал,ама e truue)можно е да се покајш после,не дека не се добри,ама ко ќе не се твое парче торта и не вредит :D
 
D

Daftie

Гостин
Не се сметам за металка(мада слушам метал), али ко што послабо стојам со македонски бендови, ретко одам на такви локални свирки. Друга работа е што машките со кои се дружам слушаат метал и понекогаш одат на свирки(нешто ко мене), а женскиве не слушаат метал воопшто(освен некои лесни бендови).

Иначе еден другар(од горенаведените металци) порано апла немал асално друштво и сам идел по свирки(добро, ако му се свиѓа бендот ептен).

постус скриптимус: Ако има нешто у парк не пропуштам!
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Не се сметам за металка(мада слушам метал), али ко што послабо стојам со македонски бендови, ретко одам на такви локални свирки. Друга работа е што машките со кои се дружам слушаат метал и понекогаш одат на свирки(нешто ко мене), а женскиве не слушаат метал воопшто(освен некои лесни бендови).

Иначе еден другар(од горенаведените металци) порано апла немал асално друштво и сам идел по свирки(добро, ако му се свиѓа бендот ептен).

постус скриптимус: Ако има нешто у парк не пропуштам!
90% oд македонскиве бендови ( и светски) имаат Мајспејс, така да можеш да ги дознаеш, ама и тоа што не ги знаеш е доволна причина да ги дознаеш од прва рака. Изненадувањето коа чекаш бенд да искочи на сцена а врска немаш шо свири ама знаеш дека е метал, е посебен и интересен процес на уживање :)
 
D

Daftie

Гостин
90% oд македонскиве бендови ( и светски) имаат Мајспејс, така да можеш да ги дознаеш, ама и тоа што не ги знаеш е доволна причина да ги дознаеш од прва рака. Изненадувањето коа чекаш бенд да искочи на сцена а врска немаш шо свири ама знаеш дека е метал, е посебен и интересен процес на уживање :)
Мајспејсот не е ништо ново, али од жити бендовите македонски што ги имам чуено само по свирки ниеден ми нема остено впечаток па да го барам на мајспејс(као, студиски песни да чујам), а не па у френдс да го ставам.
А за изненадувањето, дефинитивно така ми е поинетересно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom