До металците: колку често одите на метал свирки?

DACY

DON JUAN
Член од
9 февруари 2006
Мислења
282
Поени од реакции
0
GOSPODA..na 4ti juni vo Milano concert na GUNS N ROSES...jeeeee:je: ..ke bide ludilo ej..wwoowwww!!!
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
ехее милано за нас е ко на крај на свет :)
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
DACY напиша:
GOSPODA..na 4ti juni vo Milano concert na GUNS N ROSES...jeeeee:je: ..ke bide ludilo ej..wwoowwww!!!

Доаѓам со тебе!!! :icon_lol: :icon_lol: :je: :je: :kez: :kajg:
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.960
Поени од реакции
24.157
идев порано во ЛИДО лудница беше од тогаш не толку.
 
Член од
24 мај 2006
Мислења
61
Поени од реакции
0
Idam na sekoja metal svirka! Ne gledam prichina zasho bi go propushtila toa osven ako epten ima shit bendovi e togash ne bi odela! Ali ok se nashive:)
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
DACY напиша:
GOSPODA..na 4ti juni vo Milano concert na GUNS N ROSES...jeeeee:je: ..ke bide ludilo ej..wwoowwww!!!
Кој концерт?Ова албумов что 10 години не може да се роди па сеа и концерт ќе имало :lud: ај со среќа ама моја препорака ако ви се иде да го видите градот да ама за овие а бе не праат концерт
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
аксл си го воид бендот со други членови
 
Член од
31 мај 2006
Мислења
16
Поени од реакции
0
пошо сум од СК и скоро секоја недела се дешава по некоја свирка.... а за тоа колку идам зависи од бендовите, иначе свирки се закон ствар - that's what i'm living for. :) во глобала прилично често идам. има посебен филинг и + професионалноста на секој бенд се гледа по живиот настап. =)
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
Aj so metalci se sobravme breeeeej...bravo bravo....inaku koj bese na Sick OF IT All???......Mnogu dobra zurka......ludnica.....HC do daska, i daskata preku vrata!!!! :music3:
 
T

trilobite

Гостин
The_Grim напиша:
Aj so metalci se sobravme breeeeej...bravo bravo....inaku koj bese na Sick OF IT All???......Mnogu dobra zurka......ludnica.....HC do daska, i daskata preku vrata!!!! :music3:
Ja бев на SOIA.Лудница.Ова е Lou Koller на сликава у младешки денови?
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
trilobite напиша:
Ja бев на SOIA.Лудница.Ова е Lou Koller на сликава у младешки денови?
Koj be Lou Koller bre??? Ova e The Legend HImself...The Allmighty Mike Patton!!!
 
T

trilobite

Гостин
Имаш право :)Faith no more
...Ми заличи на вокалот на SOIA
 
Член од
14 февруари 2007
Мислења
108
Поени од реакции
13
Метал журките се супер, многу убаво си поминуваме со другарките и луѓето се многу пријатни:)за тие што немаат друштво нека не се плашат, може со моето друштво да си дојдат, ние сме расположени за дружење,а и сам да отидеш на таква журка нема да се почуствуваш осамен:)
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.126
Поени од реакции
5.900
Idam na sekoja svirka, ne propustam niedna. Ako treba duri i sam odam, pa obicno i sam odam posto nemam drugari metalci.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom