До кога Велес ќе се срами со Аце Коцевски?

А

Адриано

Гостин
Врти кај Снупи и од кај ара горе оди накај Узус така одат таксистиве баш денеска одев.
Вртат од секаде, да можат луѓето одкај вршник ке свртат за да најдат една здрава улица каде нема да дупнат гума или да скршат зглоб на колата!
 
Член од
10 февруари 2009
Мислења
24
Поени од реакции
4
Sega koga javno se znae nasiot kandidat za gradonacalnik za Veles znam deka na Ace Kocevski nema da mu bide seedno gi znae kvalitetite i sposobnostite na g-din Goran Petrov pa i nema da bide do tolku ubeden deka i po tret pat gragjanite ke ja dadat negovata podrska.Odime na pobeda.Imame nov gradonacalnik.Da go vratime Veles na mapata na Makedonija!
 
Член од
13 јануари 2008
Мислења
570
Поени од реакции
18
Видете вака, Аце Коцевски е од село Мартолци, општина Чашка. Верувам сите велешани знаат кај е, по пругата накај Богомила.

Ако се изморивте од него, а воедно е супер градоначалник, дај ќе го пратиме во Чашка, таму нека среди се наредниве 4 години, па ако и таму се покаже одличен градоначалник, ќе го земеме да биде градоначалник на Скопје.

:smir::smir:
 
А

Адриано

Гостин
Видете вака, Аце Коцевски е од село Мартолци, општина Чашка. Верувам сите велешани знаат кај е, по пругата накај Богомила.

Ако се изморивте од него, а воедно е супер градоначалник, дај ќе го пратиме во Чашка, таму нека среди се наредниве 4 години, па ако и таму се покаже одличен градоначалник, ќе го земеме да биде градоначалник на Скопје.

:smir::smir:
по што процени дека е супер?
 
C

cige

Гостин
Видете вака, Аце Коцевски е од село Мартолци, општина Чашка. Верувам сите велешани знаат кај е, по пругата накај Богомила.

Ако се изморивте од него, а воедно е супер градоначалник, дај ќе го пратиме во Чашка, таму нека среди се наредниве 4 години, па ако и таму се покаже одличен градоначалник, ќе го земеме да биде градоначалник на Скопје.

:smir::smir:
Со стариот закон беше под Извор, ама сега и Извор е под Чашка.
 
Член од
10 февруари 2009
Мислења
25
Поени од реакции
1
Goran Petrov bese onoj bezglasnata bukva, so tekstovi sto ke mu gi pisat a on gi cita u sobranie?:pos2:
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

Pa Ace Kocevski go znaeme cela Makedonija po dobri dela, jas ke vi predlozam da si glasate za nego!!!
 
А

Ајсшутер

Гостин
Goran Petrov bese onoj bezglasnata bukva, so tekstovi sto ke mu gi pisat a on gi cita u sobranie?:pos2:
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

Pa Ace Kocevski go znaeme cela Makedonija po dobri dela, jas ke vi predlozam da si glasate za nego!!!
Ок пиши уште некое смајли и како толку многу знаеш ти а не си од Велес туку само си пишуваш текстови во кои нашиов градоначалник дај боже не за долго го фалат.
Уствари го бива градоначалников само пред избори фонтани прави, канти мести што е најважно кога камионот мие по улиците ноќеска уште во дворот да го пушти да помине.
 
Член од
12 февруари 2009
Мислења
9
Поени од реакции
1
samo sledam i im se cudam na lugevo lellee mnogu interesni raboti pisuvate alal da vie samo sakam da napomenam i da vi kazam deka nikoj ne mi go pere mozokot i ova ne mi e partisko zadolzenie se pridruziv tuka za da vidam dali moze nekoj da mi dade povod da glasam za ace kocevski no se razocarav uste poveke zosto uste poveke nekoi raboti mi dojdoa na um sto on gi "staboti" za gradov

hehhehehhe mnogu mi e interesna ovaa leandra veke i pretpostavuvam koja e:) abe duso bas sakam ova sto go kazuvas da mu bide vo programata na ace kocevski pa da vidis koj ke glasa za nego hahahha nemozam da poveruvam auuuu
Sega koga javno se znae nasiot kandidat za gradonacalnik za Veles znam deka na Ace Kocevski nema da mu bide seedno gi znae kvalitetite i sposobnostite na g-din Goran Petrov pa i nema da bide do tolku ubeden deka i po tret pat gragjanite ke ja dadat negovata podrska.Odime na pobeda.Imame nov gradonacalnik.Da go vratime Veles na mapata na Makedonija!
Миленче душо те читам и ти се чудам. Намерно направив профил на форумов, само за да ти реплицирам. Во првиот пост викаш дека тоа не ти е партиско задолжение, во другиот пост пак препорачуваш градоначалник од ВМРО - ДПМНЕ. И на други постови што ги имаш давано имаш пишувано "комунарчиња" и слично, што значи дека сепак си партиски задолжена... А да, те пратам и на Facebook, политичките погледи ти се кон ВМРО-ДПМНЕ, се гледа дека многу често одиш во штаб, и многу редовно се придружуваш на групи создадени за фанови на ВМРО-ДПМНЕ, па дури и правиш свои групи против г-дин Аце Коцевски. Па кој има профил на Facebook, може да погледне...

http://www.facebook.com/group.php?gid=54293915527

http://www.facebook.com/group.php?sid=2b1ab8ace12100c1b3adea9b30c8de79&gid=47168834659

Гледам и дека си родена и 1990 година, па мислам дека е поубаво тие години да ги искористиш за нешто попаметно, од колку да се мешаш во политика.

P.S Немав намера да се регистрирам на Кајгана, ама бев изфрустриран од ваквите испади...
 
А

Ајсшутер

Гостин
Миленче душо те читам и ти се чудам. Намерно направив профил на форумов, само за да ти реплицирам. Во првиот пост викаш дека тоа не ти е партиско задолжение, во другиот пост пак препорачуваш градоначалник од ВМРО - ДПМНЕ. И на други постови што ги имаш давано имаш пишувано "комунарчиња" и слично, што значи дека сепак си партиски задолжена... А да, те пратам и на Facebook, политичките погледи ти се кон ВМРО-ДПМНЕ, се гледа дека многу често одиш во штаб, и многу редовно се придружуваш на групи создадени за фанови на ВМРО-ДПМНЕ, па дури и правиш свои групи против г-дин Аце Коцевски. Па кој има профил на Facebook, може да погледне...

http://www.facebook.com/group.php?gid=54293915527

http://www.facebook.com/group.php?sid=2b1ab8ace12100c1b3adea9b30c8de79&gid=47168834659

Гледам и дека си родена и 1990 година, па мислам дека е поубаво тие години да ги искористиш за нешто попаметно, од колку да се мешаш во политика.

P.S Немав намера да се регистрирам на Кајгана, ама бев изфрустриран од ваквите испади...
Нека ти одговори она ама што не е право за ова ај кажи ми пошто гледам изгледа си Велешанец ?
http://www.facebook.com/group.php?gid=54293915527
 
C

cige

Гостин
Јас не се сеќавам некогаш кај нас улицата да била осветлена. Сите комшии имаме навечер запалено ламба, кој на тераса, кој над влезна врата. Како мртовци да чуваме. До кога вака?
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
си слушнал за Заев?
Заев од струмица направи метропола(не мешаме 8 милиончиња во џеб)
а коце од велес се обиде да напраи туристичка сензација потсетувајки не на времето партизаните кога одеа по улиците и викаа јуриш на срем!
од тоа што тој го замисли за градов до тоа што тој го направи има многу.
градов го претвори во град за пензионери а сите млади кој франкфурт кој скопје или бугарија се мавнаа одтука!
Мало потсетување на едносмерната улица која ни ги удвои маките на сите недај боже ако имаш итен случај ке ти умре некој во кола чекајки на семафорите!
Семафори за 2 улици ВАу човече ако дојде некој од странство гадно ке ни се изнасмее,ич да не ги спомнуваме легнатите полицајци на секои 10 метра од кои таксистите колите си ги искршија.
време е коце да ја ослободи должноста и да му дозволи на некој што е позаинтересиран за градот да се грижи за него!
Збораваш дека Велес е мртов град и дека со даноците кои се даваат вов елес тешко дека може да се смени улична светилка. А во маќедонија никој градоначалник реално нема моќ да отара нови фабрики. Човекот направи доста да го промовира градот, а и донесе доста спонзорства во самиот град. Многу е тешко да се донесе едно спонзорство или да се земат пари од еден фонд. Ама ретко кој пробал да види како оди таа работа за да знае.
 
Член од
10 февруари 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ponekogas koga na lugeto im pravis dobri dela ne znaat da go cenat toa.
Duri od koga ke pocne da im nedostasuva ke svat kolku izgubile so ne go iskoristile dodeka go imale.
Takov e slucajot i so Velesani i pocituvaniot Gradonacalnik Ace Kocevski.
Jas kolku sto znam negovite proekti i dela ne moze da gi sokrie i ospori nikoj. Edinstveno nesto sto sega se slucuva vo Veles e borba za fotelja i gola zelba za vlast.
Kamo li jas da imav takov Gradonacalnik.
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
Ponekogas koga na lugeto im pravis dobri dela ne znaat da go cenat toa.
Duri od koga ke pocne da im nedostasuva ke svat kolku izgubile so ne go iskoristile dodeka go imale.
Takov e slucajot i so Velesani i pocituvaniot Gradonacalnik Ace Kocevski.
Jas kolku sto znam negovite proekti i dela ne moze da gi sokrie i ospori nikoj. Edinstveno nesto sto sega se slucuva vo Veles e borba za fotelja i gola zelba za vlast.
Kamo li jas da imav takov Gradonacalnik.
Абе комуњар е аеее...мора да се смени :)
 
Член од
10 февруари 2009
Мислења
24
Поени од реакции
4
jas sum clen na VMRO-DPMNE,no ova ne mi e partisko zadolzenie!Vie vakvi zadolzenija davate kaj vas vo partija?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom