До кога Велес ќе се срами со Аце Коцевски?

Член од
10 февруари 2009
Мислења
7
Поени од реакции
1
pff dali samo tolku imas voe tebe 4ove4ko so si takov sebi4en.. deka tebe ti napravija igraliste da igras fudbal , a za decata od ramina sto spijat vo razurnati kuki na -10 stepeni ..toa ne te zasega neli ..
 
Член од
10 февруари 2009
Мислења
8
Поени од реакции
0
СО ЈАВНОТО ПРЕТПРИЈАТИЕ ЛИСИЧЕ СТОПАНИСУВА ВЛАДАТА НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА А НЕ ОПШТИНА ВЕЛЕС
УШТЕ ЕДНА ЛАГА ОД ВАС

КАЈ ДЕЦАТА ВО РАМИНА ИДЕШЕ ПРЕМИЕРОТ СЕКОГАШ ПРЕД ИЗБОРИ
ПА ЗОШТО ОН НЕ ИМ ПОМОГНА ???????? ДА НАСПИЈАТ НА -10 СТЕПЕНИ??????????????

ОПШТИНАТА СО 3% ДОБИВКА ОД ДАНОКОТ И НЕМА МНОГУ ПАРИ ЗА ДА РЕАЛИЗИРА ТОЛКАВ ПРОЕКТ

ЗА ИГРАЛИШТЕТО И МЕНЕ МИ Е МИЛО БИДЕЈКИ И ЈАС ИГРАМ НА НЕГО ПРЕКРАСНО МЕСТО ЗА РЕКРЕАЦИЈА НА МЛАДИТЕ ---ТУНЕЛ ЗАКОН
КАКО И МНОГУ ДРУГИ ЗАБАВНИ ПАРКОВИ НАПРАВЕНИ ВО ГРАДОВ
 
Член од
10 февруари 2009
Мислења
25
Поени од реакции
1
xexexexe Ace Kocevski
koga vi pravese spomenici pred 7 godini se 4udevte, itoa obelzeje na vasiot grad.
A gwujo docni 7 godini so negovite spomenici, smizli i stari babi, macki.............................:vozbud:
 
А

Адриано

Гостин
Prv pat gledam nekoj od Veles da se zali za nivniot gradonacalnik. A imam mnogu prijateli i drugari od Veles od najrazlicni partii i nikoj ne kazal losho za covekot. CUDNO
најверојатно имаш пријатели од тунелот или од гимназија нагоре!
Другиот дел на градот воопшто не постои за мистер Коце!
градскиот пазар каде цел велес се собираше на најпопуларните трач муабети стана најголема дупка каде навечер се собираат секакви вампири!
Буквално левата страна од градот е одсечена за мистер коце!
Негова последна инвестиција беа цевките на мало мовче во 2003 година!
Токму така малото мовче кое при секој посилен ветер се тресе како штотуку засадено дрвце,истото мовче кое денес после 4 години темница ги доби првите 4 ламби за случајно на некој наркоман ако му падне шприцот да може да го најде!!

Мистер Коце е толку загрижен за Велес што се живо и диво крсти Кочо рацин(се прашувам како ке си го крсти детето)!
Секоја година сведоци сме на нова фонтана и споменик плус дузина клупи за да можат невработените да седат некаде и да уживаат во чистиот воздух.
 
Член од
23 февруари 2008
Мислења
35
Поени од реакции
0
Абе велешанче,Опаш еден!Кои сме тие НИЕ,а кои ВИЕ??? Пред да се кандидираш го знаеш Буџетот,тие твои 3% што ги милуваш да ги спомнуваш!Не ветувај се и сешто ,а после ваму малку биле!!!Без разлика дали е Аце,Јанко или Петко!!!Градот не е само фонтани и споменици,градот е и улици асфалтирани или макар бетонирани ,улици осветлени,и еден аршин за сите!
 
А

Адриано

Гостин
СО ЈАВНОТО ПРЕТПРИЈАТИЕ ЛИСИЧЕ СТОПАНИСУВА ВЛАДАТА НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА А НЕ ОПШТИНА ВЕЛЕС
УШТЕ ЕДНА ЛАГА ОД ВАС

КАЈ ДЕЦАТА ВО РАМИНА ИДЕШЕ ПРЕМИЕРОТ СЕКОГАШ ПРЕД ИЗБОРИ
ПА ЗОШТО ОН НЕ ИМ ПОМОГНА ???????? ДА НАСПИЈАТ НА -10 СТЕПЕНИ??????????????

ОПШТИНАТА СО 3% ДОБИВКА ОД ДАНОКОТ И НЕМА МНОГУ ПАРИ ЗА ДА РЕАЛИЗИРА ТОЛКАВ ПРОЕКТ

ЗА ИГРАЛИШТЕТО И МЕНЕ МИ Е МИЛО БИДЕЈКИ И ЈАС ИГРАМ НА НЕГО ПРЕКРАСНО МЕСТО ЗА РЕКРЕАЦИЈА НА МЛАДИТЕ ---ТУНЕЛ ЗАКОН
КАКО И МНОГУ ДРУГИ ЗАБАВНИ ПАРКОВИ НАПРАВЕНИ ВО ГРАДОВ
Кој други паркови??
Дворови:? каде што патеката за трчање нема повеќе црвена земја,каде што кошовите веќе одамна се заминати во отпад за железо а сигурносната ограда која треба да ги спречи топките да одат во вардар е целосно искината!
Узус:? Каде што повеќе има песок и срчи отколку асфалт и каде што слободно може да најдеме шприцови по околината.
ракометното:? до пред 1 месец беше целото со песок и без една статива-Агенцијата за млади и спорт директно спонзорирана од владата на РМ плати за ова игралиште да добие нова подлога!!
потокот? Она што не може да се нарече ни игралиште а камоли спортски терен нема ни И од Инвентар.Клупите заедно со едниот кош беа украдени одамна а денес само се молиме да помине некој од дервен да го измети затоа што има премногу отпад довлечкан од потокот!


Гимназија и Васил главинов се најпосетуваните во градов!
Во гимназија багерите успешно ископаа линија помеѓу двете игралишта а во Васил главинов како уефа го изгради боксот таков и си остана!
Тунелот не го ни спомнувам со фактот дека е кај него пред куќа и дека го изгради од сопствен кејф!

Голема Благодарност до МИСТЕР КОЦЕ и неговите масовни вложувања во спортот на велешани!
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Се прашувам на кој начин треба да се направат улиците накај Св.Спас,Пантелемон,Јурија,Прцорек,патчињата до Којник?Да не очекувате булевари до горе:)Прво и основно,калдрмата е оставена за да можете да се движите зимно време,во спротивно би летале нагоре и надоле.Второ,тие улици,ако можам да ги наречам улици,не се за разминување на две коли,туку само фиќо поминува и таа улица ќе треба да сруши најмалку 50 куќи за да се напрарави.До каде можело,до таму е асфалтирано.Трето,тоа е убавината на Велес,сета таа калдрма,тие тесни улици,куќа над куќа со чардаци,ретка глетка,зарем тоа треба некој да го уништи за да добиете метропола?Нели гледате дека е просторно ограничено,дека е се приватна сопственост во тој дел,секоја педа земја е искористена максимално.Тоа можело,тоа се направило.
Лејди сум била на пешти,тоа екологистите преку проекти треба да го спроведат и стават во некоја пропратна маршута,одкако ќе седнат на газот и ќе изработат добар проект кој ќе го исфинансираат странците.
И јас се зачудив од ваков наслов :)Може Коцевски треба повеќе внимание да посвети,бидејќи сите сте од тој дел и вие имате право да го побарате тоа.Но генерално не зборувајте за цел град,бидејќи има многу жители Велес:wink:

едит:
Адриано,миличок си слушнал ли за јавно-приватно партнертство?
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
Искрено, и јас прв пат слушам некој да каже лошо за градоначалникот на Велес. Се ближат изборите, па ако повеќето Велешани мислат така, нема да ја добие нивната доверба и по трет пат...
 
А

Адриано

Гостин
А ти си видела калдрма?
мислам реална калдрма како е направена!??
Епа Леа срце Калдрмата кога се прави се гради 1 линија висока една ниска 1 висока една ниска во полукружна форма и само 4 луѓе во државава знаат да ја прават одкои двајца се умрени пред 20 години!
е сеа калдрмата во велес која е изградена во времето на дедо ми тито со текот на времето се копала за да може народот да си стави канализација арно ама не ги викнале мајсторите да ја наредат пак туку македонија пат ги доредила до крај и сега калдрмата во град велес може да конкурира за најлизгаво место на планетава земја!
 
Член од
10 февруари 2009
Мислења
24
Поени од реакции
4
samo sledam i im se cudam na lugevo lellee mnogu interesni raboti pisuvate alal da vie samo sakam da napomenam i da vi kazam deka nikoj ne mi go pere mozokot i ova ne mi e partisko zadolzenie se pridruziv tuka za da vidam dali moze nekoj da mi dade povod da glasam za ace kocevski no se razocarav uste poveke zosto uste poveke nekoi raboti mi dojdoa na um sto on gi "staboti" za gradov

hehhehehhe mnogu mi e interesna ovaa leandra veke i pretpostavuvam koja e:) abe duso bas sakam ova sto go kazuvas da mu bide vo programata na ace kocevski pa da vidis koj ke glasa za nego hahahha nemozam da poveruvam auuuu
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Адриано за таа калдрма во Охрид се потегна петиција да се врати во чаршијата.Во Охрид да не е поинаква од Велешката?Од тие двајцата што умреле едниот на тој дел бил:)
Туку муабетот ми беше,онаа фонтана Тоше Проески кој ја исфинансира?
Од друга страна,колку клупи и детски игралишта се направија,само за кои говеда бре!
И уште еднаш да повторам,имате демократско право да си искажете мислење.Впрочем,советниците ги гласате исто вие,они прават распределби.Не ставајте генерална оценка за Градоначалникот,кога 80% од Велешани го обожаваат:wink:

Едит:Милена душо,ако имаш желба да ме запознаеш само кажи,не ми се хехесуј по форумов.
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Денешен вечер на големо пренесува:

Во Велес намален е бројот на невработени и на лицата што земаат парична социјална помош. Во Агенцијата за вработување во Велес во моментов се регистрирани 14.555 невработени, што се за 300 помалку од лани. Од вкупниот број на невработени, најголем дел се нискоквалификувани 5.700, полуквалификувани 1.261, квалификувани 267 лица и со средна стручна спрема 2.092 лица. На листата на невработени во Агенцијата се наоѓаат и 239 лица со високо образование и 695 лица со вишо. Раководителот на Агенцијата за вработување Ангел Ѓорѓиев вели дека бројот на невработени се намалува континуирано во последните две-три години, како резултат на мерките што ги донела Владата за вработување и самовработување со кредитирање.

Паралелно со намалувањето на бројот на невработени во Велес, се намалува и бројот на семејствата што користат социјална парична помош. Ако минатата година, социјална помош примале 2.200 семејства, годинава помош примаат 1.800 или 400 семејства помалку.
-Намалувањето на бојот на социјалците најмногу се должи на новите вработувања. Секојдневно добиваме информации од Агенцијата за нови вработувања по што нашите стручни служби на терен утврдуваат кој може да прима парична помош - рече Зорица Блажевска, раководител на центарот за социјални работи.

Минатата година, секој месец социјален денар добиваа над 10.000 лица, а сега оваа бројка е намалена за околу 1.200 социјалци. Во Центарот веруваат дека со новите контроли, во наредното тромесечие, бројот на корисници на социјална парична помош, уште ќе се намалува.
 
А

Адриано

Гостин
Адриано за таа калдрма во Охрид се потегна петиција да се врати во чаршијата.Во Охрид да не е поинаква од Велешката?Од тие двајцата што умреле едниот на тој дел бил:)
Туку муабетот ми беше,онаа фонтана Тоше Проески кој ја исфинансира?
Од друга страна,колку клупи и детски игралишта се направија,само за кои говеда бре!
Калдрма во центарот на охрид а не по велешките ридишта!
Велес 95% е рид а 5% рамен!
Нека ја стави калдрмата на рамно околу фонтаната околу оние спомениците!
зошто ја нема калдрмата околу Коњот во центар,Фонтаната.улиците низ градот туку има коцки(кои исто така се многу скапи)??
Точно е дека има говеда кои кршат се и сешто!ама говеда има само во велес или има на други места ама таму се решиле да ја поправат штетата за разлика од велес!

п.с.Вечерва си ги полнам батериите утре ке направам некое сликче на градов колку да видат кајганџииве од другите градови што ги чека во велес освен фонтаната!

засега малце да ве потсетам на калдрмата и фонтаната!
 
Член од
10 февруари 2009
Мислења
24
Поени од реакции
4
bravo adriano znaes pa ne mora ni novi kocki neka gi preredat vie ah bre komunjarcinja ve zalam tolku mnogu sakate da bidete na vlast a ne ve biva cc
 

Kajgana Shop

На врв Bottom