До кога Велес ќе се срами со Аце Коцевски?

Член од
13 февруари 2009
Мислења
2
Поени од реакции
1
Prv pat gledam nekoj od Veles da se zali za nivniot gradonacalnik. A imam mnogu prijateli i drugari od Veles od najrazlicni partii i nikoj ne kazal losho za covekot. CUDNO
Нека не те чуди тоа што се жалиме од него, бидејќи тој направи само две улици во Велес и толку... Воглавно и тие не се направени како што треба бидејќи се што е направено, направено е на брза рака.И се прашувам дали тие проекти воопшто се законски дозволени, дали имаат урбанистички план за изградба и дали постоеле тендери за нив? Или само онака се доделени на некои "Врвни уметници", или градежни фирми, кои граѓаните на Велес нема потрба да ги знаат.

Se soglsauvam so kiril mkd
prosetaj u drugite gradovi.
Jas go gledav na PIRAMIDA prekrasen bese!!!!!!!
Ако ти бил прекрасен земи си го за дома, нас не ни е потребен повеке. Важиии?? Таман ќе не куртулиш

Што сакате зборувајте за човекот. Важно го направи тунелот да заличи како населба,тоа е најбитно а и игралиште ми направи пред зграда :helou:
За другите населби незнам што е како е, и дали направил. За разлика од неговите предходници според мене е д бест:)

А сега мислам дека повторно ке добие мандат.
Епа пријателе да ти кажам право тебе ти е арно,а??
"менееееее игралиште ми направи пред зграда...'' од таквите граѓани како тебе што си гледаат само нивиот задник да биде покриен а кога треба да ги тииииииит сами се соблекуваат(мислам кога треба да гласаат) овој народ и оваа држава патела, пати и ќе пати, а тоа навистина не е убава слика. Што да кажат тие граѓани што не живеат на "Благој Ѓорев"(тоа е главната улица во градот). Срам да ти е пријателе, и на твојот кошија да му срам(мислам на градоначалникот).

Се прашувам на кој начин треба да се направат улиците накај Св.Спас,Пантелемон,Јурија,Прцорек,патчињата до Којник?Да не очекувате булевари до горе:)Прво и основно,калдрмата е оставена за да можете да се движите зимно време,во спротивно би летале нагоре и надоле.Второ,тие улици,ако можам да ги наречам улици,не се за разминување на две коли,туку само фиќо поминува и таа улица ќе треба да сруши најмалку 50 куќи за да се напрарави.До каде можело,до таму е асфалтирано.Трето,тоа е убавината на Велес,сета таа калдрма,тие тесни улици,куќа над куќа со чардаци,ретка глетка,зарем тоа треба некој да го уништи за да добиете метропола?Нели гледате дека е просторно ограничено,дека е се приватна сопственост во тој дел,секоја педа земја е искористена максимално.Тоа можело,тоа се направило.
Лејди сум била на пешти,тоа екологистите преку проекти треба да го спроведат и стават во некоја пропратна маршута,одкако ќе седнат на газот и ќе изработат добар проект кој ќе го исфинансираат странците.
И јас се зачудив од ваков наслов :)Може Коцевски треба повеќе внимание да посвети,бидејќи сите сте од тој дел и вие имате право да го побарате тоа.Но генерално не зборувајте за цел град,бидејќи има многу жители Велес:wink:

едит:
Адриано,миличок си слушнал ли за јавно-приватно партнертство?
Слушај ваму да ти кажам една работа тебе. Дека Коцевски направи само две улици у градот е факт,и дека ништо друго не чепна и тоа е ФАКТ. Немој да ми кажуваш Јурија,Прцорек,Којник и тн, јас сум од Превалец, Ацко наш тука нема дојдено,не знае дека и ние сме дел од мапата на град Велес.Тука сестро мила нема ни улучно осветлување, ни тротоари ни улици направени , ни канализација,ама баш ништо нема, ме разбра?
За сите овие наведени работи,кај нас има прекрасни услови за да се направат, има широки патишта и куќите не се една врз друга.Само најголемиот проблем е до твојот сакан и ценет градоначалник.И ти се молам немој да го браниш, затоа што можеби е се разликува од предходните градоначалници ама не е светец како што го правиш. И да ти кажам уште нешто, да ми кажеш дека го направи бонбонче неговото родно село Мартолци ке ти верувам, бидејќи тоа село е направено баш како што треба да изгледа една населба,а иако нема надлежност да инвестира таму. Значи заклучок????????? Ацката си е самиот крив, што ќе ги изгуби овие изборииии:helou:

Ако стручно калдрмата е поголем проблем од асфалт,јавно го повлекувам зборот:smir:
Фала богу мачка да падне на грб.
А да не си инат во хороскоп?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Слушај ваму да ти кажам една работа тебе. Дека Коцевски направи само две улици у градот е факт,и дека ништо друго не чепна и тоа е ФАКТ. Немој да ми кажуваш Јурија,Прцорек,Којник и тн, јас сум од Превалец, Ацко наш тука нема дојдено,не знае дека и ние сме дел од мапата на град Велес.Тука сестро мила нема ни улучно осветлување, ни тротоари ни улици направени , ни канализација,ама баш ништо нема, ме разбра?
За сите овие наведени работи,кај нас има прекрасни услови за да се направат, има широки патишта и куќите не се една врз друга.Само најголемиот проблем е до твојот сакан и ценет градоначалник.И ти се молам немој да го браниш, затоа што можеби е се разликува од предходните градоначалници ама не е светец како што го правиш. И да ти кажам уште нешто, да ми кажеш дека го направи бонбонче неговото родно село Мартолци ке ти верувам, бидејќи тоа село е направено баш како што треба да изгледа една населба,а иако нема надлежност да инвестира таму. Значи заклучок????????? Ацката си е самиот крив, што ќе ги изгуби овие изборииии:helou:



Фала богу мачка да падне на грб.
А да не си инат во хороскоп?
Какви факти изнесуваш пријателе:)„Две улици направил“
Ај да почнеме да броиме,што се има направено бидејќи пренесувате некоја негативна генерална слика за човекот,а во реалноста помеѓу граѓаните не е така.
Ако немало тендери и јавна постапка,советниците на ВМРО оддамна ќе го пикнеа апсана:)Освен што сега личи на град,со средени тротоари,клупи,црква се гради на рамно,нов театар,фонтани,фасади на згради,кружен тек,семафори,мост и слично,донесе факултети во градот,ги зема сите проекти за животна средина и испаднавме од сивата зона на загаденост.Прво што приметувам е дека имаме чист град,има канти за отпадоци,има контејнери за рециклирање,на улиците нема купишта ѓубре,Дервен работат со полна пареа.
За да кажеш дали е подобар или полош градоначалник треба да го споредиш со некого,во спротивно неможеш да правиш анализа.Кажете еден градоначалник во Македонија што го има направено истото,освен Коце со Гази Баба,Андреј со Карпош,Сокол со Ѓорче,Заев со Струмица и....нема,а има толку многу општини во земјава:)
Немам намера да го правам светец,сигурно си оставил за себе како и сите што доаѓаат на функција,но има видливи промени во градот.И кога се бира градоначалник,се бира според човекот,барем јас така гледам на тие избори.
Од таа маса на народ во Велес сигурно има некои незадоволни,јас го почитувам она што го викаш дека на Превалец не му е посветено внимание,дека има уште многу да се работи за градот.Но немојте да оставате генерална слика дека го мразиме и плукаме човекот.Еве има и луѓе кој го почитуваат досега направеното.
Немам намера да се објаснувам повеќе на темава,само ги повикувам оние кој н биле оддамна во градот да поминат и да го посетат,сезоната за пастрмајлии сеуште трае:)А изборите ќе покажат кој бил во право:smir:

п.с.Не сум инат во хороскоп,но сум дупла шкорпија.А пред фактите и боговите молчат:smir:
 
Член од
10 февруари 2009
Мислења
24
Поени од реакции
4
hehhe leandra ti mislis deka ace gi donese fakultetite ili vladata na Nikola Gruevski?:baeh:
Za Veles ubavo moze da kaze samo covek sto ne se vrti mnogu vreme vo gradot!A dali i nie gragjanite sto non stop sme vo gradot i ziveeme?Ne se soglasuvam so tebe!
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Епа пријателе да ти кажам право тебе ти е арно,а??
"менееееее игралиште ми направи пред зграда...'' од таквите граѓани како тебе што си гледаат само нивиот задник да биде покриен а кога треба да ги тииииииит сами се соблекуваат(мислам кога треба да гласаат) овој народ и оваа држава патела, пати и ќе пати, а тоа навистина не е убава слика. Што да кажат тие граѓани што не живеат на "Благој Ѓорев"(тоа е главната улица во градот). Срам да ти е пријателе, и на твојот кошија да му срам(мислам на градоначалникот).
1. Арно ми е, тебе да ти го среди Превалец нема да ти биде арно ?
2. Не сум политички определен.:smir:
3. Не живеам на Благој Ѓорев.
4. Зашо да ми е срам ?
5. Според тебе кој би бил идеална замена за Аце.К ?

П.С И Превалец ќе дојде на ред не се секирај, ќе го среди и него. :)
 

Black Night

Galvanize
Член од
25 септември 2008
Мислења
327
Поени од реакции
20
Ке гозамолам Ристе Циганот да не отвара вакви теми на форумот. Мислам дека повеќето знаат за кого правам муабет.

Аце Коцевски го пицна градот. Тоа му е и работа. Нова црква среде град, нов театар, паркови, фонтани, уредување на улиците, вода, струја, парична помош и се останато. Нема човек што е одбиен од градоначалникот било тоа да го послуша и да му помогне ако може.

А тоа што не изградиле нови фабрики у велес, за што го обвинуваат Аце се најголемите глупости во УНИВЕРЗУМОТ. Тоа ке го прашате вашиот втор бог од вашата партија ГВУЈО, за тоа оти нема работа у Велес. За тоа оти стана Велес како да има 20 фамилии сопранови во градот.

Ахххххх таа ВМРО како ве пере, ми се иде бомба да ви џитнам некоја ден у партија па сите како глувци да изгорите. Па и у СДСМ нека оди еден молотов ете да биде исто.
 
Член од
10 февруари 2009
Мислења
25
Поени од реакции
1
Deca, deca a osobeno mi e zal za tebe Milena sto ti se gleda deka si nedorasnata, ne se srami ne pisuvaj gluposti.
Pa edna pametna rabota ne pisa.
Zemi i vo drugi temi na forumov snajdi se pisi nesto,a ne samo vo ovaa tema da dofrluvas.
Najdobronamren sovet ti e ova.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
401
Поени од реакции
5
Ja kolku go znam VELES e super grad samo ne mi se svidja sto u sred grad vi provadja pruga, bog da cuva pijan voz moze da te zgazi dodeka si dojdes doma
 
Член од
10 февруари 2009
Мислења
25
Поени од реакции
1
Ako nesto ne ti se dopaga izlezi glasaj za kogo sakas, prestani poveke da pisuvas od imeto na site gragani.Jas kako sto znam gradonacalnikot Kocevski i gradot Veles se broj 1 vo RM.
Tamu vo partijata pravi im se pametna na tie ko tebe sto se.
Tuka na forumov nema mesto za tebe.
 
Член од
10 февруари 2009
Мислења
25
Поени од реакции
1
Pa Kocevski kriv da ne e i za prugata vo Veles?
Da, da kako sto Branko Crvenkovski vi e kriv za zauskite:pos2:

Ako nesto ne ti se dopaga izlezi glasaj za kogo sakas, prestani poveke da pisuvas od imeto na site gragani.Jas kako sto znam gradonacalnikot Kocevski i gradot Veles se broj 1 vo RM.
Tamu vo partijata pravi im se pametna na tie ko tebe sto se.
Tuka na forumov nema mesto za tebe, Milena
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
401
Поени од реакции
5
Pa Kocevski kriv da ne e i za prugata vo Veles?
Da, da kako sto Branko Crvenkovski vi e kriv za zauskite:pos2:

Ako nesto ne ti se dopaga izlezi glasaj za kogo sakas, prestani poveke da pisuvas od imeto na site gragani.Jas kako sto znam gradonacalnikot Kocevski i gradot Veles se broj 1 vo RM.
Tamu vo partijata pravi im se pametna na tie ko tebe sto se.
Tuka na forumov nema mesto za tebe, Milena
Ocigledno ne se razbravme ama nema veze :helou:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ке гозамолам Ристе Циганот да не отвара вакви теми на форумот. Мислам дека повеќето знаат за кого правам муабет.
:pos2::pos2:
Си ме пресмеал.

Ме интересира конкуренцијата на Коцевски дали некогаш во парламентот има зборено?Дали воопшто како пратеник им има помогнато на Велешани?Бидејќи нели затоа е биран да биде претставник на народот:)
Ацета и кога беше пратеник досаѓаше за градот во парламентот,но некои имале 8 годинки,а во партијата не им го кажале тој дел:)
 
А

Адриано

Гостин
Збораваш дека Велес е мртов град и дека со даноците кои се даваат вов елес тешко дека може да се смени улична светилка. А во маќедонија никој градоначалник реално нема моќ да отара нови фабрики. Човекот направи доста да го промовира градот, а и донесе доста спонзорства во самиот град. Многу е тешко да се донесе едно спонзорство или да се земат пари од еден фонд. Ама ретко кој пробал да види како оди таа работа за да знае.
даноците кои се даваат во велес :pos2:

абе пријателе изгледа ти живееш во софија или тирана па не читаш македонски весници!
Во велес водата е за 2 пати поскапа одколку во било кој град низ Македонија!
Аце коцевски на граѓаните им запираше по2.5 % од секоја месечна плата за да го изгради најскапиот водовод во балканот ако не и пошироко!
важно денес велешани пијат "чиста вода"!!
Бујрум да ти пуштам од чешмава па да те пратам на тој свет од 1 литар вода 500 грама хлор 500 грама гомна од вардар!
благодарност го Коце!

Pa Kocevski kriv da ne e i za prugata vo Veles?
Da, da kako sto Branko Crvenkovski vi e kriv za zauskite:pos2:

Ako nesto ne ti se dopaga izlezi glasaj za kogo sakas, prestani poveke da pisuvas od imeto na site gragani.Jas kako sto znam gradonacalnikot Kocevski i gradot Veles se broj 1 vo RM.
Tamu vo partijata pravi im se pametna na tie ko tebe sto se.
Tuka na forumov nema mesto za tebe, Milena
Нели Заев ви беше број 1??
или одкога разбра цела македонија дека фалат осум милиончиња веќе не ви е толку при срце??
 
Член од
10 февруари 2009
Мислења
24
Поени од реакции
4
ZA TANJASK
nikoj ne moze da mi kaze dali da si odam od forumov a ako zboruvame za pamet i za nedorasnatost ke pocnam kniga da pisuvam tebe ako ne ti se dopagja temava slobodno napustija ke te svatam :):):):)
a i nesto da te potprasam teatarot go pravi Ace Kocevski?hahahahhahahha gledam koj e nedorasnat :):):)ZASRAMI SE
 

Kajgana Shop

На врв Bottom