До кога Велес ќе се срами со Аце Коцевски?

Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Кај Кочо Рацин куќата е солиден патот оти идат да го посетуваат и слично затоа е направен види ја сликата погоре па кажи дали е добар патот ридче-долче таков пат нејкеме ние, ако сакаш да ја искршиш колата дојди во Велес инаку местото погоре е близу Којник.
таа калдрма на сликата е ставена некогаш и од тогаш ништо не е чепнато на неа, затоа има проблеми
доколку се сака може да се извади и поново да се намести и би немало никаков проблем, башка и рамно е местото
 
Член од
10 февруари 2009
Мислења
7
Поени од реакции
1
aaman be luge sto vi e na vas .. ace kocevski i kaldrmata ... aman ne sibajte ..kolku raboti ima da se kazat za nasiot gospodin ace kocevski .. tolku mn nepravdi i tolku mn lagi i vetuvanja ... a vie za izgledot ste zapnale ..i kladrmata na kojnik.. neka zeme primer od bitolskiot gradona4alnik sto pred nekoj den otvori industriska zona..i on namesto da se obide da ja vrati topilnica vo forma i tuka da potrosi pari za filtri i pre4istuva4i na otrovni gasovi .. a ne na trotoari i klupi...toj namesto da se bori za fabrikata da trgne kako sto treba .. toj zastana prv na 4elo na protestite podrzuvajki go zatvoranjeto .. a dali ste se zaprasale kolku samo zivoti se izgubija poradi taa topilnica..ne poradi zagaduvanjeto,tuku poradi nejzinoto zatvoranje..Kolku semejstva ostanaa bez nikakvi primanja.kolku tatkovci i majki lezea vo postela od srcevi udari.. kolku luge ostanaa psihi4ki poremeteni od ekonomskata sostojba i nemastija sto ima ja nanese ace kocevski so zatvorabnjeto na topilnicata ...pa neka se preispita sto e popravilno da gradi trotoari ili da namesti filtri..

НАС НЕ НИ СЕ ПОТРЕБНИ ТРОТОАРИ ЗА ДА ОДИМЕ БОСИ ПО НИВ!!!

pc: vi se molam ne ja upropastuvajte temaa so vakvi dosadni i nepotrebni diskusii kako kaldrmava..sepak ova e politi4ka tema..
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
110
Поени од реакции
32
TAKA DA NA FORUMOV IMA MN TEMI AKO NE TE INTERESIRA POLITIKA VOOPSTO NE DOAGAJ NA VIE TEMI .. IMAS MN MN GOLEM IZBOR SRCKA :baeh:
IZGLEDOT E SAMO SMINKA..SMINKA STO BLEDEE POSLE DVA DENA ..AMI NELI GLEAS DEKA ZA MALKU KE MU SE URNE FONTANATA ,PA PO4NA DA JA KRPI OD VAMU OD NAMU

Ziv svedok sum za toa sto kaza antonio ..tatko mi rabotese vo topilnica pa ete go do kaj stasa.da mu praat bajpas vo filip vtori i do den denes ne vraten u forma sirotkiot da nema da mi dade 100 den. za u 4arsija
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
1.505
Поени од реакции
43
Luge dzabe zboruvate za Ace Kocevski site nie gragjanite na veles dobro znaeme koj e i sto pravi osobeno nie od levata strana na vardar.I samo da go prasam nesto Kiril Mkd ne li rabotata na gradonacalnikot Ace Kocevski e kozmeticka zosto ne ni gi sredi ulicite,zosto nemame ulicno osvetluvanje?Zosto kaj nas ne namesti klupi lulki za decata imame nie mesto na levata strana i za takvi raboti
Е па дојдиси во Прилеп ние пак ќе го избереме нашиот Марјан.И нас ни направи еден куп фонтани.Сега да излезеш во градот нема ни за лек да најдиш вода за пиење.Сакав да речам низ пустина да шеташ побрзо ќе најдеш вода за пиење.И нишалки на секој чекор имаме.Што да ти кажувам европски град го направивме.Што би рекле пристојно место за живеење.Затоа не размислувај батали ја левата страна на вардар и дојди да ја видиш нашата десна страна од оревоечка.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Е па дојдиси во Прилеп ние пак ќе го избереме нашиот Марјан.И нас ни направи еден куп фонтани.Сега да излезеш во градот нема ни за лек да најдиш вода за пиење.Сакав да речам низ пустина да шеташ побрзо ќе најдеш вода за пиење.И нишалки на секој чекор имаме.Што да ти кажувам европски град го направивме.Што би рекле пристојно место за живеење.Затоа не размислувај батали ја левата страна на вардар и дојди да ја видиш нашата десна страна од оревоечка.
многу сте ми смешни вие од прилеп, фонтаните немаат врска со тоа што немате вода
и пред тоа исто ви беше
ако го запрам ваму вентилов ич ќе немате
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
1.505
Поени од реакции
43
многу сте ми смешни вие од прилеп, фонтаните немаат врска со тоа што немате вода
и пред тоа исто ви беше
ако го запрам ваму вентилов ич ќе немате
:pos2::pos2:Не бе брату погрешно си ме сфатил.Јас реков кога ќе излезе човек в град нема ниедна чешма да се разлади.Недај боже да му се слоши на човек ќе треба во фонтана да го миеме.И немој да ја запирате оти фонтаните не ни бегаат.Или ви треба биолошки минимум во реката добреноечка?
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
:pos2::pos2:Не бе брату погрешно си ме сфатил.Јас реков кога ќе излезе човек в град нема ниедна чешма да се разлади.Недај боже да му се слоши на човек ќе треба во фонтана да го миеме.И немој да ја запирате оти фонтаните не ни бегаат.Или ви треба биолошки минимум во реката добреноечка?
абе за нас ваму вода имат, башка се разврна сега па можит и за вас ќе имат :pos:
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
1.505
Поени од реакции
43
абе за нас ваму вода имат, башка се разврна сега па можит и за вас ќе имат :pos:
Сум бил таму на изворот чоек.Тоа е чудо едно колку вода има и во најсушниот период.Ама драпате вие нешто некој политики бркате.Че видите вие и ние че клајме рампа ваму и нема да идите кај нас на нишалките што ни ги направи градоначалникот.Но да се вратиме на темата на милена из Велеса.ПА СМЕНЕТЕГО БЕ МИЛЕНЧЕ КУЧЕТО:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
па што сте му давале два мандати, ние на еден градоначалник му дадовме два мандата првиот и вториот, првиот пат убо работеше, ама вториот му се соубај крадењето па се испокраде па имаше смелост и трет пат да се кандитират и поради тоа никој не го гласаше и за прв пат и последен сдс победи кај нас и градоначалникот нивни па бетер од овој испадна па по втор пат ни неговите не би го гласале
и еве да дајт господ паметен да се погодит барем овој последниов градоначалник најверојатно од вмро ќе бидит ама нека потсредит нешто оти после се знајт територијалната поделба на сдс стапува на сила па дури тогаш ништо не гледаме
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
1.505
Поени од реакции
43
pa na toa rabotime da go smenime :)
i def veke od nego i negovava ekipa :)):):):)
И ДА РАБОТИТЕ.И да знае:Па нее само десната страна постои и лева.

па што сте му давале два мандати, ние на еден градоначалник му дадовме два мандата првиот и вториот, првиот пат убо работеше, ама вториот му се соубај крадењето па се испокраде па имаше смелост и трет пат да се кандитират и поради тоа никој не го гласаше и за прв пат и последен сдс победи кај нас и градоначалникот нивни па бетер од овој испадна па по втор пат ни неговите не би го гласале
и еве да дајт господ паметен да се погодит барем овој последниов градоначалник најверојатно од вмро ќе бидит ама нека потсредит нешто
оти после се знајт територијалната поделба на сдс стапува на сила па дури тогаш ништо не гледаме
Е дури тогаш пиши фајрон.За водата мислам.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Е дури тогаш пиши фајрон.За водата мислам.
еепа да, затоа имате уште 4 години да барате алтернатива слушам бунари имало средувајте оти ќе наебете, туку кај е абц тој е револуционер кога станува збор за водата
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
6
Поени од реакции
1


ej stvarno nasiot gradona4alnik preteruva so obozuvanjeto na poetot..
svaka mu 4ast na kosta solev racin .. no ima uste mn mn veleskizna4ajni li4nosti kako na pr: panko braznarov,kole nedelkovski,vasil glavinov,а пред се да не ги заборавиме гемидјиите
 
C

cige

Гостин
Кој филм му беше на Аце со едносмерниве улици. За сега ми текнуваат само 2 примери.
1.Ние од долна страна колку вртење ни треба за да отидеме со кола до болница, треба дури од кај семафорите вртење, наместо право нагоре од кај пошта.
2.Што ако некој сака со такси да се качи од кај Жани да отиде до УЗУС? Наместо право од кај бугарска да фати, ќе треба да оди до пошта и пак нагоре.:jaj:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Кој филм му беше на Аце со едносмерниве улици. За сега ми текнуваат само 2 примери.
1.Ние од долна страна колку вртење ни треба за да отидеме со кола до болница, треба дури од кај семафорите вртење, наместо право нагоре од кај пошта.
2.Што ако некој сака со такси да се качи од кај Жани да отиде до УЗУС? Наместо право од кај бугарска да фати, ќе треба да оди до пошта и пак нагоре.:jaj:
Врти кај Снупи и од кај ара горе оди накај Узус така одат таксистиве баш денеска одев.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom