До и Од модераторот на подфорум Религија

alf

Член од
28 јануари 2010
Мислења
1.546
Поени од реакции
1.102
Пак ми даваш моќ дека можам да влијаам и на тебе и на сите други да си заминат а тие толку многу сакале да останат на подфорумот Религија.

Ако толку на некој му е дојдено до религии и верувања и да зборува за тоа, сите богови да дојдат и не знам што да прават против него, човекот ќе си зборува за религиите и она во што верува. Така да, тоа што те боли што Телемит е модератор е твој проблем. Нема вечно да сум модератор, што се нервираш.

Пред се јас сум човек, потоа се останато... а не прво модератор! Функциите ти се најбитни тебе во однос на човекот по се изгледа.
Ги извртуваш зборовите и даваш според нив заклучоци.
Прво,воопшто не ме боли ништо што е во врска со било кој член,уште помалку затоа што ти како телемит си модератор.Виртуелен свет е,алф,Хепта... ниту сум го присвоил форумов па да се јадосувам.Тебе те ставиле модератор ок.Резултатите веќе познати.Не те бива,тоа е мое мислење,а што се декларираш, твој избор.
Дека сум правел грешки, сум правел и сум признавал и сум поправал каде што можело, сепак сум човек. А тоа дека ти ќе ми наоѓаш маани - тоа е јасно како ден. Ти ја зафркнав тезата дека си пророк и дека ти најдобро толкуваш свети книги кои нели, не треба да се читаат, во книгите нема тоа што господ ќе ти каже на сон! :) Дури и слатки јадење за Телема за која самиот си призна дека не знаеш ништо бидјеќи не сакаш да читаш книги. А библијата што ја читаш и толкуваш е... не знам, не е книга изгледа...
Не јади вафли сега.Постојано ти го потенцирам тој проблем кај тебе,темата држија,не самоанализа на членот.
Ајде некогаш ќе ме викнеш на тие вашите слатки месени со крв и зачинети со хемија.Може ќе отворат нови видици.:angel:
Затоа, наместо да се заморуваш со мене да ме критикуваш за форумот зошто никој не пишува и да ми даваш моќ која посекако ја немам (А би било добро да ја имам изгледа), зафати си тема која мислиш да ја дискутираш (ако има таква), па да ти дојдам да си помуабетиме на тие теми, да ти објаснам за нештата. за изворот, за егото на човекот дека е извор и секој може да пие од него, за забегувањата и фрустрациите кои религијата може да ги создаде кај еден верник итн инт... ќе ти дојдам како сенка на тие теми... и ете ти дискусија и ќе живне форумот!
Хепта,нема муабет со тебе по темите.Игнор си , помирисе со тоа.
Слободно кој сака и има идеја за теми, нека отвара. Бидејќи ако јас отворам теми ќе биде по мене стапот ете отвара без врска теми само колку да има теми отворено на подфорумот! Нели...
:)

Затоа се форумите, секој да зборува и да се дискутира... оди пишувај и сподели го твоето знаење за да можеме да го критикуваме и дискутираме. Ќе живне форумот... и тоа веднаш!
Отвори теми ,од кај знаеш може да излезат квалитетни дискусии.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Отвори теми ,од кај знаеш може да излезат квалитетни дискусии.
Зошто и сами не отварате теми ако има нешто за кое сакате да дискутирате? Нешто не разбирам?
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Чекај,вчера дојдов.Трпение - спасение!:)
Ќе биде и тоа.
Богатство на секој форум е разновидноста и голем број на теми... Модераторот не треба да биде единствен што отвара теми. Секој може да отвори дискусија која му е лично интересна.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: alf

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.787
Поени од реакции
11.837
Зошто и сами не отварате теми ако има нешто за кое сакате да дискутирате? Нешто не разбирам?
Морало модератор тоа... а секој може да отвори тема, нормално да одговара за подфорумот Религија.
Едвај чекам нови теми... @alf, само пред да отворете тема, проверете дали ја има некаде наназад низ подфорумот за да не мора да се спојува со стара тема и да се изгуби иницијалната идеја за новата тема.

Сонце,како зклучи дека Хепта е добар модератор?Си го погледнала форумов?
Еден пост на 7-8 дена,,ејј ЕДЕН пост и тоа напишан од него.
Кого тоа модерира,самиот себе?Да,добар модератор е на самиот себе!:facepalm:

Ако има голема посетеност, многу дискусии во различни теми,а со тоа и работа за модераторот,тогаш може да се оцени степенот на модерирање.Таква ситуација немаме! Со тоа ниту можеме да кажеме дека е добар или лош,не пливал во такви води!
Имаше и такви времиња кога неколкумина се обидуваа секоја тема да ја однесат во офтопик или во канта... ги решив мирно и кроце...

Викни другари од маало и дојдете на подфорумов Религија и дискутирајте, за да видете како модерирам и „како знам да пливам“. Штом ти фалат луѓе... реков не може да натераш некој да зборува за религии денес...

Бидејќи ако и тоа го направам јас, да соберам луѓе и да дојдат тука, ќе бидам виновен за тебе дека „го уништувам“ подфорумот со мои теми и мои пријатели!
 

alf

Член од
28 јануари 2010
Мислења
1.546
Поени од реакции
1.102
Богатство на секој форум е разновидноста и голем број на теми... Модераторот не треба да биде единствен што отвара теми. Секој може да отвори дискусија која му е лично интересна.
Се согласувам.
Автоматски споено мислење:

Морало модератор тоа... а секој може да отвори тема, нормално да одговара за подфорумот Религија.
Едвај чекам нови теми... @alf, само пред да отворете тема, проверете дали ја има некаде наназад низ подфорумот за да не мора да се спојува со стара тема и да се изгуби иницијалната идеја за новата тема.
алф како спасител го чекаш? :kuracc:
Имаше и такви времиња кога неколкумина се обидуваа секоја тема да ја однесат во офтопик или во канта... ги решив мирно и кроце...

Викни другари од маало и дојдете на подфорумов Религија и дискутирајте, за да видете како модерирам и „како знам да пливам“. Штом ти фалат луѓе... реков не може да натераш некој да зборува за религии денес...

Бидејќи ако и тоа го направам јас, да соберам луѓе и да дојдат тука, ќе бидам виновен за тебе дека „го уништувам“ подфорумот со мои теми и мои пријатели!
Видовме како модерираш.Ужас.
Погледни го форумов наназад 6 месеци.(од новиот еон):свиркам:
 
Последно уредено:

Ne-misli

Жив ѓавол
Член од
2 август 2016
Мислења
351
Поени од реакции
639
Pusta folelja....pa ako saka i moderator neka e...fotelja da e
Abre Hepta Hepta...sitna dusha...
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.736
Поени од реакции
9.301
Ми ги избриша постовите за твојот спасител Алистер а Хефта? :pos:
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.787
Поени од реакции
11.837
Ми ги избриша постовите за твојот спасител Алистер а Хефта? :pos:
Не знаев дека Кроули го гледаш како нечиј спасител... што, сите сме христијани нели... абе кај така со тој ум море :vozbud:

Не се избришани. Ги прфрлив двата првични постови (твојот и мојот како одговор) во Телема темата и таму зборувавме и дискутиравме за Кроули и магика нели...
Сеуште се таму - провери.

Научете се да внимавате на кои теми коментирате не да ве понесува муабетот толку лесно и да одите офтопик или да се изгубите на која тема што сте кажале и потоа модераторот виновен, па муабети вадење .... :)
 
Последно уредено:

Лаик

Калдераш
Член од
4 август 2018
Мислења
1.465
Поени од реакции
3.194
Хептаа зашо си ми го избришал видеово со наслов како да се молите и колку пати на ден?Не глеам дека нешо е офтопик..ај за вториот пост ок е неам замерки шо е избришан,ама за видеово?
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.787
Поени од реакции
11.837
Хептаа зашо си ми го избришал видеово со наслов како да се молите и колку пати на ден?Не глеам дека нешо е офтопик..ај за вториот пост ок е неам замерки шо е избришан,ама за видеово?
Сега ќе проверам и ќе известам :)
На која тема е тоа?

Ја најдов темата!
Не е избришано од мене туку од супер-модератор. Некој те пријавил по се изгледа и не знам зошто е избришано.
Избришрано во 19:18 мин вчера
 
Последно уредено:

Лаик

Калдераш
Член од
4 август 2018
Мислења
1.465
Поени од реакции
3.194
Сега ќе проверам и ќе известам :)
На која тема е тоа?

Ја најдов темата!
Не е избришано од мене туку од супер-модератор. Некој те пријавил по се изгледа и не знам зошто е избришано.
Избришрано во 19:18 мин вчера
Фала Хепта што имаше добра волја да ми одговориш и беше присатен према мене..иначе видов Мирољуб стои уште а Борис го снема и не ми беше сеедно..
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.787
Поени од реакции
11.837
Фала Хепта што имаше добра волја да ми одговориш и беше присатен према мене..иначе видов Мирољуб стои уште а Борис го снема и не ми беше сеедно..
Се мислам да ве оставам без казни без ништо, да видиме до кај ќе одите... :)
Исто како боговите со луѓето :D Да видам дали ќе имате крај со исмевањето, со сарказмот, со неразбирањето на другиот, со омразата итн итн...
Може да се проба нели... :coffee:

Ајде, ќе се проба! Само правилото за офтопик останува. Внимавајте на кои теми ќе влетате со муабет...
Бидејќи ви е најбитно да има зборување по подфорумов, луѓе да има за да ве читаат тука... ајде нека ве читаат :)
 

Лаик

Калдераш
Член од
4 август 2018
Мислења
1.465
Поени од реакции
3.194
Се мислам да ве оставам без казни без ништо, да видиме до кај ќе одите... :)
Исто како боговите со луѓето :D Да видам дали ќе имате крај со исмевањето, со сарказмот, со неразбирањето на другиот, со омразата итн итн...
Може да се проба нели... :coffee:

Ајде, ќе се проба! Само правилото за офтопик останува. Внимавајте на кои теми ќе влетате со муабет...
Бидејќи ви е најбитно да има зборување по подфорумов, луѓе да има за да ве читаат тука... ајде нека ве читаат :)
Нема никаков сарказам така си зборам и приватно..иначе приметив дека некој ме мрази чим ми го пријавил мислењето.Ја до сеа немам пријавено никој откога сум на форумов..замисли која визија и широк поглед на светов иам..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom