До и Од модераторот на подфорум Религија

Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Во секој подфорум може да се отвори Телема.
Па не би се сложил Хепта, баш сакав да пишам виц.. Се шетале поп, оџа и телемит... и одма си ги видов негативните како ми ги ставаш. :)
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.773
Поени од реакции
11.833
Па не би се сложил Хепта, баш сакав да пишам виц.. Се шетале поп, оџа и телемит... и одма си ги видов негативните како ми ги ставаш. :)
ОФИЦИЈАЛНО!
Останува темата „Религиски вицови“ во подфорумот - да собере богаство народно и да собере луѓе кои ќе ги заинтересираме за религиите и учењата. :)
Може да пишуваш слободно вицови со религиозна тематика. :)
 

alf

Член од
28 јануари 2010
Мислења
1.546
Поени од реакции
1.102
Колку боли Телема -- ауч :D
Телема е религија, философија, иницијаторска струја, начин на живот, на смрт... но тоа ти не разбираш - држи се до христијанскат библија и не се заморувај со Телема за кај е... гледај дома да не ти влезе, та за другото ич да не му се сеќираш. :P

Во секој подфорум може да се отвори Телема. :)
Што скокаш одма , кога не си повикан?

И немој да ми реплицираш бидејќи нема да те "играм" додека не ги избришеш двата поста кој ти се посочени во кој ги кршиш форумските правила.

Ајде мршшш!
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.773
Поени од реакции
11.833
Кога пишуваш глупости мора да скокне човек да те спасува!

Ништо нема да се брише бидејќи тебе така ти се сака или така ти се сонило... ми рече ти да не прашувам кога што како да се модерира, што сега ми досадуваш?
Бидејќи за тебе се работи?
Ми се закани и админи нешто ќе бришеле... а мразиш хиерархии!!!

Марш да си пишуваш вицови таму на твојата тема кога друго и не можеш со христијанската библија...
Адје, слободен си...
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.773
Поени од реакции
11.833
Колеги,

Мислам дека е време да ве оставам на подфорумов да дискутирате сами меѓу себе, а јас малку да одморам од вас, а и вие од мене - си ги знаеме идеите секако премногу добро во однос на религиите, верувањата и надежта што ја имаме за нас и човештвото - та не сме од вчера, нели :)

Гледајте да не се навредувате за да нема пријави и да се заморуваме со глупости, па да морам да уредувам, бришам или „не дај боже“ казнени да се доделуваат - држете се до темите и не дозволувајте да ве понесе жарот на една дискусија.
Цитирајте во соодветна тема ако имате што да одговорите, а не е за во темата каде што сте тагнати или цитирани.

Ќе се пишуваме во иднина, сигурно.
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Колеги,

Мислам дека е време да ве оставам на подфорумов да дискутирате сами меѓу себе, а јас малку да одморам од вас, а и вие од мене - си ги знаеме идеите секако премногу добро во однос на религиите, верувањата и надежта што ја имаме за нас и човештвото - та не сме од вчера, нели :)

Гледајте да не се навредувате за да нема пријави и да се заморуваме со глупости, па да морам да уредувам, бришам или „не дај боже“ казнени да се доделуваат - држете се до темите и не дозволувајте да ве понесе жарот на една дискусија.
Цитирајте во соодветна тема ако имате што да одговорите, а не е за во темата каде што сте тагнати или цитирани.

Ќе се пишуваме во иднина, сигурно.

Ти посакувам пријатен одмор и успех на полето на кое си одлучил да го фокусираш своето време. За останатите не знам, но ја лично ќе направам - а веќе и правам ако не примети - сериозен обид да го испочитувам овој твој аманет.

Помини ни на кафе :coffee:
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.773
Поени од реакции
11.833
Ти посакувам пријатен одмор и успех на полето на кое си одлучил да го фокусираш своето време. За останатите не знам, но ја лично ќе направам - а веќе и правам ако не примети - сериозен обид да го испочитувам овој твој аманет.

Помини ни на кафе :coffee:
Ќе ве читам „тајно“ со кафенце :coffee: - но ве оставам сами, да видам што дискусија може да развиете меѓу себе, за било која од темите, стари или некои нови идни скокотливи теми...
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.195
Поени од реакции
9.803
Ќе ве читам „тајно“ со кафенце :coffee: - но ве оставам сами, да видам што дискусија може да развиете меѓу себе, за било која од темите, стари или некои нови идни скокотливи теми...
Наздравје нека ти биде секое "тајно" кафенишење и се надевам кога ќе дојдеш повторно јавно на форумов, ќе имаш некои новитети за телемата и за вашата братска заедница, дали се проширува или се распаѓа...
 

alf

Член од
28 јануари 2010
Мислења
1.546
Поени од реакции
1.102
Колеги,

Мислам дека е време да ве оставам на подфорумов да дискутирате сами меѓу себе, а јас малку да одморам од вас, а и вие од мене - си ги знаеме идеите секако премногу добро во однос на религиите, верувањата и надежта што ја имаме за нас и човештвото - та не сме од вчера, нели :)

Гледајте да не се навредувате за да нема пријави и да се заморуваме со глупости, па да морам да уредувам, бришам или „не дај боже“ казнени да се доделуваат - држете се до темите и не дозволувајте да ве понесе жарот на една дискусија.
Цитирајте во соодветна тема ако имате што да одговорите, а не е за во темата каде што сте тагнати или цитирани.

Ќе се пишуваме во иднина, сигурно.
:place:
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Ќе ве читам „тајно“ со кафенце :coffee: - но ве оставам сами, да видам што дискусија може да развиете меѓу себе, за било која од темите, стари или некои нови идни скокотливи теми...
Туку не знам дали примети, ја направив секс меџик во онаа тема со фотките, ко да сум осетил дека ќе одмараш.... па еве да ти покажам практично виртуелно. Некогаш кога ќе поминеш на кафе, погоди која фотка е моја........ :coffee:
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.773
Поени од реакции
11.833
Другари

Среќна нова MMXXIII e.v.


Што посреден живот оваа година
за да што повеќе време и енергија имате за форумов
и квалитетните дискусии
:)

3.gif
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.773
Поени од реакции
11.833
Назад-напред се исто, но гледам форумов тапкал во место.
Слабо ја движиш водата?

п.с.не ме цитирај по темите на игнор си.
Битно е дека си тука, со исти идеи и после толку време отсуство... добро дојде, иако ќе нема кому да му објаснуваш како ти ја разбираш христијанската библија.
Никој не го интересира тоа повеќе...

Кога светот е во војна и човечките вредности се изместени - луѓето не многу сакаат да зборуваат, посебно не за религии, духовни пракси, внатрешен пат и верувања.
А и доаѓаат нови генерации, синови и ќерки, од кои многумина ќе знаат многу малку за овие нешта што ние ги знаеме за старите учења и верувања. :)
Но, наше е да го подобриме тоа.

P.S. На форумов одговарајќи на некој овозможуваме да прочита некој трет за нештата од друга страна. Та не сме саде ние...
 
Последно уредено:

alf

Член од
28 јануари 2010
Мислења
1.546
Поени од реакции
1.102
Битно е дека си тука, со исти идеи и после толку време отсуство... добро дојде, иако ќе нема кому да му објаснуваш како ти ја разбираш христијанската библија.
Никој не го интересира тоа повеќе...
Јасно беше дека сите членови ќе ги избркаш.Како вол во купус си запнал телема, нов еон, линкови до блогот, папагалски "да се потсетиме", потенцијални членови ловиш....олади малку.Гробишта ти е форумов.
Кога светот е во војна и човечките вредности се изместени - луѓето не многу сакаат да зборуваат, посебно не за религии, духовни пракси, внатрешен пат и верувања.
А и доаѓаат нови генерации, синови и ќерки, од кои многумина ќе знаат многу малку за овие нешта што ние ги знаеме за старите учења и верувања. :)
Но, наше е да го подобриме тоа.
Остави политика, не и е тука место.

И без да пишуваме тие(новите деца) ќе си го најдат патот.Се мислам дека на погрешен начин луѓето оставаат трошки.Како се всадува семе не си разбрал уште.
P.S. На форумов одговарајќи на некој овозможуваме да прочита некој трет за нештата од друга страна. Та не сме саде ние...
Бидејќи си на игнор, не постои "ние".
Не се труди залудно,ниту одговор, ниту ќе бидеш цитиран по темите.
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.773
Поени од реакции
11.833
Јасно беше дека сите членови ќе ги избркаш.Како вол во купус си запнал телема, нов еон, линкови до блогот, папагалски "да се потсетиме", потенцијални членови ловиш....олади малку.Гробишта ти е форумов.

Остави политика, не и е тука место.
Благодарам за моќта што ми ја даваш со овој став.
Можам сите да ве избркан од религија форумот, дури и тебе :LOL:
Сакаш јас да заминам? Тоа не може освен кога ќе дојде точното време за тоа, кое не зависи од тебе

Јасно беше дека од 100 луѓе 5 реално знаат било што за религиите. Препрочитај ги текстовите на подфорумот и ќе видиш.

Сами си заминаа бидејќи сфатија дека не може сешто да се зборува пред секој.
Ги иритира тоа некој да им укажува на незнаењето што го имаат и за своите религии (историски), а со тоа и набилданата омраза кон туѓите учења од кои абер немаат.

Доброволно заминување бидејќи нема што да зборуваат кога дојалогот ќе стане сериозен.

Ако за некои религиите се комедија, за други се многу сериозна ствар. Ќе мора машки да издржат кога некој сериозно им зборува или ќе си заминат. Имаат живот надвор од тука, посекако.

П.С. јас сум Телемит и за Телема најмногу можам да зборувам. Ти како постојано зборуваш за библијата и убедуваш луѓе дека сите други погрешно ја толкуваат истата?
Омразата намали ја кон Телема и кон мене, сепак ова е форум, омраза имаш кон виртуелни нешта.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom