До женските/машките дали преферирате невини мажи/жени или поискусни?

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.157
Баш некој ко тебе барав ;) ај дешифрирај ми го статусов ако може. И прати малце, не зборам за жал, за љубов зборам, од жал никоја нема да ти дајт така да мисли малце :)
Што има да се дешифрира статусот. Ни го знам ни го познавам.
Од друга страна ти изгледа многу добро го знаеш чим знаеш дека едно пишува друго прави, башка вака револтирана. Да не речам лично се знаете или уште подобро интимно:cautious:.
Инаку машко како секое машко, негово е да си побара, а сега вие дали ке му "дајте" како што милуваш да кажиш тоа е ваше.
А и што давате уствари? Услуга давате ?
Ако е така барем наплати па да се знае дека нешто даваш.
Инаку најди си некој друг посодветен збор, пошто во сексот ако е се како што треба нити некој дава нити некој зема. И на едниот и ан другиот би требало да им биде убаво.
Размисли малце:)
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.690
Поени од реакции
12.082
А да размислиш ти какви лажови се машкиве и колку работи ветуваат пред тоа и кои цвеќиња се?
не се девојките бебиња па ги лажат со тропалче ни па се неписмени да не знаат што е и како е. Жената/девојката сама одлучува со кого и што ќе прави. Со тоа што го напиша, ја сведуваш девојката/жената на просто неписмено суштество што секој може да го излаже со едно сокче, на човек што не мисли воопшто. Кај нормална популација, мажите не одземаат невиност ниту присилуваат или ги лажат жените за секс. Кај нормална популација жените сами одлучуваат каде кому и како тоа го прават. Не се деградирајте самите себеси.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Јас сум девица во хороскоп. :sneaky:
Ако си како сестра ми седиш пред компјутер и уво не ти чуе за што се случува околу тебе тешко дека ќе се слагаме :)
--- надополнето: 18 октомври 2012 во 02:02 ---
А да размислиш ти какви лажови се машкиве и колку работи ветуваат пред тоа и кои цвеќиња се?
--- надополнето: 17 октомври 2012 во 22:16 ---

Ако немаш конкретен одговор на прашањево ќе те замолам воопшто да не пишуваш :)
Мажите сакаат девојки предизвик и што не ги ебава 10 %.На такви се палиме и што сакаме да ги ловиме.А дали се девици или не тоа нема врска конкретно за мене.
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Што да ти дешифрира? Типот е лицемерен и себичен, сака да ебе се што ќе стигне, ама после коа ќе начука 30 и кусур години да земе невина. Класично сељачиште. Најпаметно ти е да го избегнуваш и него и таквите како него и да си најдеш фин и паметен и чесен дечко.
Ne mi se nerviraj Macorke <3 :DDD

macci, shadafakap. Ne tuku glumi ludilo. "Objasni mi, desifriraj mi, bla bla" ko bozem ke se zemas so seljak.
Na niedno masko ic ne mu e bitno dali devojka mu bila nevina ili ne. I najpimerniot covek na svetot da e, nema da mu smeta I nema da mrci ako zena mu imala 5-6 dusi, pa eve I 10 eve neka se, pred nego. Ke mu smeta ako imala tro pojke, a vo nekoja sto imala povekje partneri, slabo deka mozes doverba da imas.
Ne deka vo nekoja so 2ca ili nieden mozes da imas potpolna doverba, ama verojatnosta e pomala nekoja majka Tereza da te zezne, I obratno.
Tie so povekje partneri do not settle for one guy. Prvata prilika da otide so drug koga ke ja fati kriza, ja iskoristuva.
Barem jas si imam takaov stereotip.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.700
Поени од реакции
19.736
Абе каква сакаат таква ќе си земат, само прашање е дали има сеуште девици и дали се доволни, и убаво ти казаа macci никој ништо со сила неможе да ти земе, или сакаш да се ебеш или не се ебеш трето нема, (осем силовање).. и пак како да ми генерализирате бе, сите сакале невина, јас па мислам сакаат оние што немаат имано невина, да знат што мака ќе мачат дур пробијат тоа хименот, нема ни Н више да им текне од невина да побараат.

мкд владе, таа знаеш како беше , „атер мома, мев до заби“ :icon_lol:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Абе каква сакаат таква ќе си земат, само прашање е дали има сеуште девици и дали се доволни, и убаво ти казаа macci никој ништо со сила неможе да ти земе, или сакаш да се ебеш или не се ебеш трето нема, (осем силовање).. и пак како да ми генерализирате бе, сите сакале невина, јас па мислам сакаат оние што немаат имано невина, да знат што мака ќе мачат дур пробијат тоа хименот, нема ни Н више да им текне од невина да побараат.

мкд владе, таа знаеш како беше , „атер мома, мев до заби“ :icon_lol:
Ja ic maka ne vidov da i go probijam himenot.
Поќе мака беше да ја слечам, после, кој нзае, мака нема. :)
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.700
Поени од реакции
19.736
Divider, ама не си се замарал ти, да ја прашуваш на секој сантим внесен у вагинален отвор, дал ја боли, маци добра ли си? да продолжам ли ? јастучето да не се помести А? Па идеш издржи плис уште малце и ќе влезе скроз... ооооо па тоа е бре мачење, а душа му гори да и го здрви очи да и испукаат.. сеј си Дивајдер ова се нежни генерации немаат толики муда да стиснат зуби :)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
А бе мазени, пазени, а од живот згазени.

Ко (...вметни име на една кајганџика...сите ја знаеме, од постарите членој е...)

Нема бре. Полкеа со арно. Прво мака да ја соблечеш, после, гола, со сФе на теферич, кој знае ко рунилист ќе ја отвори, нема да мисли дал и пишти док и флиза :)
Се има своја техника.
Нормално дека е мака, и за едниот и за другиот ако мамлазаот напне ко сивоња.
Ама не знаат. Или страв им је да не се премисли. Па напињаат, ко она: дај шта даш, ама да го спика набрзина.
 
Член од
20 јануари 2012
Мислења
77
Поени од реакции
31
Мене не ми е јасно едно нешто... на форумов мнозинството кажуваат дека сакаат невина девојка, а кога девојка нема да им даде, т.е ќе одбие да има секс со нив, одма ја категоризираат како кучка. Или па ако чујат дека некоја е невина, а има 20+ години одма тргнуваат со тезата дека нешто и фали (ко шо имам прочитано на форумот).
Е па ај како да ви го фати човек крајот...
Прашањево го поставив баш заради таквите, ама очигледно никој не го разбра ..
--- надополнето: 18 октомври 2012 во 13:43 ---
Аман бе, аман. Какви лаги кажуваат мажите пред секс? Те сакам? Ќе те женам? Ќе те упознаам со моите? Ќе го добиеш за веренечки прстенот на прабаба ми што 100 години ни е у фамилија?
И?
Излегува дека ние женските умрени сме за тоа „те сакам“, тој збор има магична моќ над нас и успат машко да ни го каже тоа ни е ултимативна цел во животот. После тоа, губиме памет и не искористуваат лошите машки. :facepalm:
Хах кој кажа такво нешто?
п.с. првите неколку месеци од врската ти одат по гзот, ја стекнуваш нивната доверба, па ти им одиш по гзот :)
 
F

FARANG

Гостин
И за one night stand и за врска си преферирам невино, не знам како некој може да рече дека преферира нешто обратно, несфатливо и нелогично ми е, или пак изиграва Ѓуро Контра.
Како и да е, доколку не е промискуитетна девојка и поседува особини и карактер кои мене би ме привлекле и задржале вниманието сето ова пада во вода, ама ако е невина плус, ондак тоа е џекпот.:icon_lol:

Некој сето тоа го изживеал и нема нерви да му паламуди до сабајле или со денови. Мене невиност ништо не ми значи. Не викам дека имам нешто против невини, нормална ствар, секој е невин дел од животот ама преферирам тоа да е завршено за побрзо и полесно да дојдеме до делот кога уживаме. За брак битно ми е да сум последен а за one night stand колку што е можно повеќе да е авантуристички расположена open minded ;)
--- надополнето: 18 октомври 2012 во 15:02 ---
Ви пиша владе, сите што сте за невина у градинка да си резервирате девојче... па здравје боже коа ќе напрај 18 ете ви девица, или што ве гледам чудни, ојте за Алах рокнете се насред пазар и ето ти 77 девици у рајот, ем душа у рај ем девици попара да се напраиш...

Ох свит лорд оф Џизас!:icon_lol:

Сите коа сакате невини, што не апстинирате што мајка барате да ебкате навака натака а?, ако апстинирате вие ќе има барем за секој по едно девиче.. проста математика.
ех, не е баш се така има се продава и на ебај мада таму е скапичко али има и на други места поевтино, капитализам разбираш ;)
 
Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
Прашањево го поставив баш заради таквите, ама очигледно никој не го разбра ..
--- надополнето: 18 октомври 2012 во 13:43 ---

Хах кој кажа такво нешто?
п.с. првите неколку месеци од врската ти одат по гзот, ја стекнуваш нивната доверба, па ти им одиш по гзот :)
Прочитав се' до овде и се напнав со муабетов :)
Вака, тоа што машките сакаат невина девојка, а сепак пробуваат да легнат нешто (или сешто) и не е толку голем парадокс. Нивно е да си прашаат, да пробаат, а на женските е одлуката дали ќе ја прифатат понудата. А ако низ процесот бидуваат наречени кучки, тоа е од чиста некултура (или од страна на девојката, зашто била вулгарна при одбивањето или си се преценила (и со тоа го омаловажила типот), или од страна на машкото, кое не може да се носи со тоа, па така се справува, си го поткрева егото, тн. синдром на кисело грозје - не ми дава, кучка е, не ми треба). Како и да е, решението не е ќе му даваме на секого за да не не' нарече кучки. :)

И немој со тој став на жртва - сама си даваш статус на недоволно интелигентна ако речеш дека некој те прелажал, ти имаш ум и можеш да процениш. А ако имаш секс со некој зошто бил добар со тебе (или барем се правел добар), тоа е грешна причина, причина може да биде желба или љубов (или двете истовремено). Па ако накрај излезе дека се' било филм, ич да не ти е мака (иако пак ќе речам најчесто се познава неискреност, ако веруваш на секој сладок збор - блазе си ти на паметот). :)
 
Член од
19 март 2012
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.810
Прашањево го поставив баш заради таквите, ама очигледно никој не го разбра ..
--- надополнето: 18 октомври 2012 во 13:43 ---

Хах кој кажа такво нешто?
п.с. првите неколку месеци од врската ти одат по гзот, ја стекнуваш нивната доверба, па ти им одиш по гзот :)
Не знам како ти замислуваш врска. Не ја разбирам таа потреба да се доминира со партнерот. Што ако некогаш си направила нешто за негов кеиф? Нели би требало да ти е мило што партнерот кој го сакаш е среќен? Нели и него би требало да му биде мило во обратна ситуација? Нели тоа е целата поента? Крај краева, ако гледаш дека толку се променил за пар месеци, дека веќе не ти одговара - увек можеш да раскинеш и готово.
И малку ми е чудно дека дечко ќе те пази и мази неколку месеци само за евентуален секс, кога толку девојки ќе го овозможат истото за само неколку саати пазење и мазење. Мислам, нема логика. Ако му е само до секс - ќе си бара цура само за секс, што ќе се малтретира со врска?
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Некој сето тоа го изживеал и нема нерви да му паламуди до сабајле или со денови. Мене невиност ништо не ми значи. Не викам дека имам нешто против невини, нормална ствар, секој е невин дел од животот ама преферирам тоа да е завршено за побрзо и полесно да дојдеме до делот кога уживаме. За брак битно ми е да сум последен а за one night stand колку што е можно повеќе да е авантуристички расположена open minded ;)
--- надополнето: 18 октомври 2012 во 15:02 ---
Тоа е тоа. Ништо друго не би додал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom