До женските/машките дали преферирате невини мажи/жени или поискусни?

Член од
22 февруари 2011
Мислења
47
Поени од реакции
6
Дали ви пречи на женските ова доколку машкото е невин и каков став имате кон тоа и кон жените да бидат невини односно да се чуваат шо се вика.
Ете јас да почнам од (не би рекол машка гледна точка незнам сите како размислуваат) моја и на неколку мои другари не би сакале девојка што има спиено со повеќе мажи ова за поозбилна врска онака можеби со 1-2 max ептен да ја бендисваш а доколку не е сериозно не е проблем со колку има спиено т.е. муабетот е та ако не се цени јас зошто да ја ценам ке одиш со неа колку за сексот ако е толку веќе за секс. Имав цимерки и многу се зачудивме со цимерот 4ца бевме од размислувањето и то не само нивно него и на др другарки дека сексот е потреба и ако не била скинатa до 20 год сама ке се скинела и со поќе партнери нормално е, наспроти нас кои мислиме ете да не биди множина јас мислам дека мозокот е се и сексот воопшто не е потреба, многу глупо ми е кога ќе видам некој со прслуците изваени над мајца да се гледаат за внимание да привлеква ама мене ми збора то глупа сум ке спијам со кој било за отценки работа итн. многу поке ценам некој со има знаење и интелегенција.
 
B

BrunoFresh

Гостин
Многу сте се замарале со цимерите. И многу е логично луѓето кои сакаат сериозна врска да сакаат невини девојки, нели? Измеша мноу различни поими. Сексот како потреба и курвалакот не оди заедно :) Сексот е потреба да, но поинаков вид на потреба (да не го тупам сеа), а не да легниш со секој втор. И се разбира, тие девојки што шетаат со прслукот изваен надвор и слични невкусни ствари, бараат нешто друго и се сосема поинакви од оние што се паметни и педантни во облеките со одредени граници и со релативен став дека ќе легнат само со еден и единствен, тие бараат вистинска љубов за на век на која можат да го доверат своето тело.
На крај краева, не е битно кој што мисли тука, битно е ти каков живот сакаш да живееш. Доколку ти сакаш девојка ти да биди невина и интелегентна, барај таква. Пошо има луѓе кои му одговара спротивниот страв спрема твојот :)

п.с. Кога треба да кажам за мене, јас сум оној како тебе, што цени интелегенција и облекување до умерена граница. Се другото обратно, го сметам за невкусно и непочит спрема самото нивно тело, односно понатаму и кон мене.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.183
Поени од реакции
30.792
Дали ви пречи на женските ова доколку машкото е невин и каков став имате кон тоа и кон жените да бидат невини односно да се чуваат шо се вика.
Ете јас да почнам од (не би рекол машка гледна точка незнам сите како размислуваат) моја и на неколку мои другари не би сакале девојка што има спиено со повеќе мажи ова за поозбилна врска онака можеби со 1-2 max ептен да ја бендисваш а доколку не е сериозно не е проблем со колку има спиено т.е. муабетот е та ако не се цени јас зошто да ја ценам ке одиш со неа колку за сексот ако е толку веќе за секс. Имав цимерки и многу се зачудивме со цимерот 4ца бевме од размислувањето и то не само нивно него и на др другарки дека сексот е потреба и ако не била скинатa до 20 год сама ке се скинела и со поќе партнери нормално е, наспроти нас кои мислиме ете да не биди множина јас мислам дека мозокот е се и сексот воопшто не е потреба, многу глупо ми е кога ќе видам некој со прслуците изваени над мајца да се гледаат за внимание да привлеква ама мене ми збора то глупа сум ке спијам со кој било за отценки работа итн. многу поке ценам некој со има знаење и интелегенција.
Другарче од Битола си изгледа а :D ,а вака колку шо сум запознаен Битола со невина над 15 години не одат заедно :) така да утехата ти ја оправдувам донекаде.
Иначе да бидам искрен ми менува бидејќи сум човек кој сака сериозна врска, не се впуштан во авантури, едноставно немам кеф за истите. Фаќам женска, се врзувам и то е то, aко се врзам сакам да се врзам со ново јаже, не кинато.......
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.371
Поени од реакции
3.962
Кај најде невини да напишеш :D невини само лактиве ....
Во сексот нема искусни неискусни ако она незнае јас ке ја научам и обратно (секс ти је како животот цело време се учиш).:P
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.730
Поени од реакции
2.973
За некоја едновечерна авантура или било каква секс авантура само скинати сакам, а се разбира срцката што ја сакам .. не сакам никој да ја чепне освен јас.. get it?
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.265
Поени од реакции
8.231
И сеа Eleonor ќе дојде и ќе ви објасни како девојките што се скинати пред брак се проклети ороспии...
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
13.157
Поени од реакции
11.106
Решил ѓаолот да се жени ама сакал невина и то е. Или таква или никаква. И така слегол тој на земјата да бара жена и нормално на факултет некоја студентка демек созреана таман. За беља ни една невина. Море чаре, ништо рекол ке одам по средните училишта, сега малце помала ама сепак невина си е невина. Бара бара ни таму нема. Ништо одиме по основни , е таму мора да има си рекол и правец на училиште. Се изненадил ни таму немало. Видел невидел ѓаволот фино лепо си отишол во градинка и таму си нашол невино чупенце и си го зел.
Наравоучение:
Чупиња!!
Ебавајте се дури сте мали оти можи ѓаолот да ве земи:D
 
Член од
22 февруари 2011
Мислења
47
Поени од реакции
6
Другарче од Битола си изгледа а :D ,а вака колку шо сум запознаен Битола со невина над 15 години не одат заедно :) така да утехата ти ја оправдувам донекаде.
Иначе да бидам искрен ми менува бидејќи сум човек кој сака сериозна врска, не се впуштан во авантури, едноставно немам кеф за истите. Фаќам женска, се врзувам и то е то, aко се врзам сакам да се врзам со ново јаже, не кинато.......
хахахаха епа така некако не дека нема ама онака општо земено
 
H

HoT IcE

Гостин
И за one night stand и за врска си преферирам невино, не знам како некој може да рече дека преферира нешто обратно, несфатливо и нелогично ми е, или пак изиграва Ѓуро Контра.
Како и да е, доколку не е промискуитетна девојка и поседува особини и карактер кои мене би ме привлекле и задржале вниманието сето ова пада во вода, ама ако е невина плус, ондак тоа е џекпот.:icon_lol:
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.786
Поени од реакции
4.076
И за one night stand и за врска си преферирам невино, не знам како некој може да рече дека преферира нешто обратно, несфатливо и нелогично ми е, или пак изиграва Ѓуро Контра.
Како и да е, доколку не е промискуитетна девојка и поседува особини и карактер кои мене би ме привлекле и задржале вниманието сето ова пада во вода, ама ако е невина плус, ондак тоа е џекпот.:icon_lol:
Невина и one night stand некако не ми идат у комбо...
 
H

HoT IcE

Гостин
Невина и one night stand некако не ми идат у комбо...
Можам да ти потврдам дека идат во комбинација, не пишувам без врска, но имав необично искуство, ми беше доста блиска пријателка и се деси спонтано една вечер и на тоа остана. Баш пред некој ден правевме муабет и ја прашувам дали се кае, вика не, со мене се чувстувала посигурно за да има односи затоа што ме знае долго време и знае дека не сум ташак, не дека се фалам, само се трудам да ти ја доловам поентата.
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.786
Поени од реакции
4.076
Можам да ти потврдам дека идат во комбинација, не пишувам без врска, но имав необично искуство, ми беше доста блиска пријателка и се деси спонтано една вечер и на тоа остана. Баш пред некој ден правевме муабет и ја прашувам дали се кае, вика не, со мене се чувстувала посигурно за да има односи затоа што ме знае долго време и знае дека не сум ташак, не дека се фалам, само се трудам да ти ја доловам поентата.
Мхм :) Мене one night stand ме асоцира на девојка шо ја "собираш" пример од дискотека и си го продолжувате журот дома, ова твоево е друго.. Поише као friends with benefits :)
Нема везе :)
 
H

HoT IcE

Гостин
Мхм :) Мене one night stand ме асоцира на девојка шо ја "собираш" пример од дискотека и си го продолжувате журот дома, ова твоево е друго.. Поише као friends with benefits :)
Нема везе :)
Мене досега ми се нема десено таква случка, тоа го има само во Америка у најголема мера, многу пати имам правено со пријатели муабет и никој се нема пофалено со таква случка. Јас мислев на една вечер секс и на тоа да останеш, затоа така пишав.
Нашава Македонија сеуште не е толку отидена јабана.:icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom