До женските/машките дали преферирате невини мажи/жени или поискусни?

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
може и да се најде нешто невино до пред уставната возраст за лична карта,
а потоа мора да оди на сликање за да го извади додитчниот„открити лист“,
кој ќе и треба покрај другото и за пред матичар,а потоа после сликањето
чисто сумњам да некоја искача невина било да е со шамија или минич до г’з.
 
F

FARANG

Гостин
Мразам невини. Преку таквото ми е од принцези и мамини мази. Нек трча некој друг по нив. Дај ми од оние со прсклукот, оние што знаат да живеат и да лудуваат оние што и во кревет и надвор ќе бидат мачки а не мочли
 
Член од
20 јануари 2012
Мислења
77
Поени од реакции
31
Пишува статус на ФБ "Девојки пазите шо прајте и со кого прајте, ќе дојт време да се мажите не ќе мојте низ чаршија да помините", а тој бара женска со која на првиот состанок ќе имаат секс, а за врска ќе се договорат после то. Коментарите на статусов се навредливи за женскиот пол. Прашање до сите машки : дали пред да им ја одземете невиноста на девојчињава сте размислиле што уствари сте направиле ? И со кој УМ после барате невини ЖЕНИ ?!

п.с. прашањево не одговара на темава, но најактивна е оваа тема, а и нема тема во која би го сместила моево прашање, затоа овде го поставувам.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.694
Поени од реакции
12.101
Прашање до сите машки : дали пред да им ја одземете невиноста на девојчињава сте размислиле што уствари сте направиле ? И со кој УМ после барате невини ЖЕНИ ?!
.
А да размислиш првин дали со пиштол на чело им се "одзема" (што и да значи одземање) невиноста на девојките?
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Пишува статус на ФБ "Девојки пазите шо прајте и со кого прајте, ќе дојт време да се мажите не ќе мојте низ чаршија да помините", а тој бара женска со која на првиот состанок ќе имаат секс, а за врска ќе се договорат после то. Коментарите на статусов се навредливи за женскиот пол. Прашање до сите машки : дали пред да им ја одземете невиноста на девојчињава сте размислиле што уствари сте направиле ? И со кој УМ после барате невини ЖЕНИ ?!

п.с. прашањево не одговара на темава, но најактивна е оваа тема, а и нема тема во која би го сместила моево прашање, затоа овде го поставувам.
Со девици во хороскоп многу добро се слагам :)
 
N

NikolaMKD91

Гостин
Пишува статус на ФБ "Девојки пазите шо прајте и со кого прајте, ќе дојт време да се мажите не ќе мојте низ чаршија да помините", а тој бара женска со која на првиот состанок ќе имаат секс, а за врска ќе се договорат после то. Коментарите на статусов се навредливи за женскиот пол. Прашање до сите машки : дали пред да им ја одземете невиноста на девојчињава сте размислиле што уствари сте направиле ? И со кој УМ после барате невини ЖЕНИ ?!

п.с. прашањево не одговара на темава, но најактивна е оваа тема, а и нема тема во која би го сместила моево прашање, затоа овде го поставувам.
Па тоа е тоа, реално сите машки сакаат да поминат лесни женски во кревет, а на крај да земат невина . Неможе така . Според мене такви машки што пишуваат вакви статуси се исто толку лицемерни, колку и тие девојки што дома се прават невини а едвај чекаат прилика да заминат отаде табановце за да учествуваат у групњаци.

Да заведеш и излажеш девојка само за секс ( по цена и невиноста да и ја земеш) и после тоа да ја фрлиш како исцедена кора од портокал е нешто најодвратно . Често во друштво заради ова се карам со вакви ботови ... ама тоа е ...
 

Body Electric

Del Rey
Член од
15 јуни 2011
Мислења
222
Поени од реакции
334
Јас лично не сакам невини девојки. Колку поискусна - толку подобро. Мислам дека искуството може да ја препорача жената, а не да ја оцрни во моите очи. Господинот што постира такви работи на Facebook е тежок кретен :)
 
Член од
20 јануари 2012
Мислења
77
Поени од реакции
31
А да размислиш првин дали со пиштол на чело им се "одзема" (што и да значи одземање) невиноста на девојките?
А да размислиш ти какви лажови се машкиве и колку работи ветуваат пред тоа и кои цвеќиња се?
--- надополнето: 17 октомври 2012 во 22:16 ---
Со девици во хороскоп многу добро се слагам :)
Ако немаш конкретен одговор на прашањево ќе те замолам воопшто да не пишуваш :)
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.214
А да размислиш ти какви лажови се машкиве и колку работи ветуваат пред тоа и кои цвеќиња се?
А сега испаѓа муабетот демек вие нешто нејкете ама ај ви падна жал за дечкото или ве прелага па му дадовте на некој.
Абе колку ви работи вас бољерот.
Атерџивки сте големи нема што, глава кршите атер никако(y)
 
Член од
20 јануари 2012
Мислења
77
Поени од реакции
31
Јас лично не сакам невини девојки. Колку поискусна - толку подобро. Мислам дека искуството може да ја препорача жената, а не да ја оцрни во моите очи. Господинот што постира такви работи на Facebook е тежок кретен :)
Секој различно ама дали има некој како овај кретенов овдека, само да ми го дешифрира неговиов статус, зошто јас го знам каков е во живо и се му се врти околу сексот, ги уценува девојчињата или секс или ништо, а сега бара невина ? Толку е умот ...
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Секој различно ама дали има некој како овај кретенов овдека, само да ми го дешифрира неговиов статус, зошто јас го знам каков е во живо и се му се врти околу сексот, ги уценува девојчињата или секс или ништо, а сега бара невина ? Толку е умот ...
Moжеби решил да се ,,заозбили" па си бара чоекот невина, за да не биди повеќе кретен.
 
Член од
20 јануари 2012
Мислења
77
Поени од реакции
31
А сега испаѓа муабетот демек вие нешто нејкете ама ај ви падна жал за дечкото или ве прелага па му дадовте на некој.
Абе колку ви работи вас бољерот.
Атерџивки сте големи нема што, глава кршите атер никако(y)
Баш некој ко тебе барав ;) ај дешифрирај ми го статусов ако може. И прати малце, не зборам за жал, за љубов зборам, од жал никоја нема да ти дајт така да мисли малце :)
--- надополнето: 17 октомври 2012 во 22:24 ---
Moжеби решил да се ,,заозбили" па си бара чоекот невина, за да не биди повеќе кретен.
Да видам да невервам ама ај :)
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Секој различно ама дали има некој како овај кретенов овдека, само да ми го дешифрира неговиов статус, зошто јас го знам каков е во живо и се му се врти околу сексот, ги уценува девојчињата или секс или ништо, а сега бара невина ? Толку е умот ...

Што да ти дешифрира? Типот е лицемерен и себичен, сака да ебе се што ќе стигне, ама после коа ќе начука 30 и кусур години да земе невина. Класично сељачиште. Најпаметно ти е да го избегнуваш и него и таквите како него и да си најдеш фин и паметен и чесен дечко.
 
Член од
19 март 2012
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.810
А да размислиш ти какви лажови се машкиве и колку работи ветуваат пред тоа и кои цвеќиња се?
--- надополнето: 17 октомври 2012 во 22:16 ---
Аман бе, аман. Какви лаги кажуваат мажите пред секс? Те сакам? Ќе те женам? Ќе те упознаам со моите? Ќе го добиеш за веренечки прстенот на прабаба ми што 100 години ни е у фамилија?
И?
Излегува дека ние женските умрени сме за тоа „те сакам“, тој збор има магична моќ над нас и успат машко да ни го каже тоа ни е ултимативна цел во животот. После тоа, губиме памет и не искористуваат лошите машки. :facepalm:
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Баш некој ко тебе барав ;) ај дешифрирај ми го статусов ако може. И прати малце, не зборам за жал, за љубов зборам, од жал никоја нема да ти дајт така да мисли малце :)
--- надополнето: 17 октомври 2012 во 22:24 ---

Да видам да невервам ама ај :)
Чупе ти кажувам искрено јас како го дешифрирам батката бидејќи не е ни прв ни последен, ги имам многу околу мене. Што се однесува до мене, невиноста ја гледам кај женските како свето нешто (колку сакате смејте ми се). Не вреди да се губи за една вечер со некој рандом типац, или со некој друг познајник. Некој ќе речи тоа е избор, задоволство. Но сигурен сум дека таквото задоволство би било многу посилно и поголемо доколку се направи со љубов и од љубов, после подолга врска значи. Е сега типацот си е слободен да си кажи што мисли, крај краева има и глупи чупиња кои се силат и мислат дека кај некој ако ги рашират нозете , можеби од прва ќе опали и оп маж за навек ќе си го земи, но не одат така работите. Човекот си чека на глупичка, или евентуално би си глумел светиња одреден период за да добие нешто што сака.
И да баш некој ко мене бараше..................
 

Kajgana Shop

На врв Bottom