Дочек на новата 2018 година.

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Цените во Скопје во кафичите и рестораните се многу напукани. Тоа што го плаќаш не го добиваш целосно. Атмосферата е лоша. Сум се откажал уште од дамна за прослави во кафич/ресторан. Баш и заради овие причини.

Ќе си славам дома. Со руска и кифлички.
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
753
Поени од реакции
1.007
Цените во Скопје во кафичите и рестораните се многу напукани. Тоа што го плаќаш не го добиваш целосно. Атмосферата е лоша. Сум се откажал уште од дамна за прослави во кафич/ресторан. Баш и заради овие причини.

Ќе си славам дома. Со руска и кифлички.
Испијај му повеќе од цената и готово,works for me ;)
 
L

Löwe

Гостин
Искуства со дочек во Томче Софка некој да имал? (Позитивни/негативни независно)
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Изминативе неколку години ги поминував во ресторан а потоа и во ноќен клуб иако тогаш бев финансиски послаб мислев дека тоа е нешто специјално, но со тек на време сватив дека е обичен ден како сите останати.

Така да оваа „нова“ ќе ја прескокнам за парите кои ги трошев и полнев нечив џеб за „луксузна“ вечера со евтини намирници во ресторан и карти за во клуб каде што ДЈ е првиот братучед на газдата кој иначе не е ДЈ само онака слуша EDM и еднаш бил на забава во охридон на Биљанини извори каде од надвор го слушал Martin Garrix, ќе скокнам на една релаксација некаде надвор од државава каде што секој денар кој сум го работел ќе ми се исплати како што треба.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.596
Сам, винце, некоја салатка, и Нирвана. После 12 некоја серија и правец кревет. Втората вечер ќе пробам да лижнам некоја цицка али тешко, сушен период маме му. 2018 ќе ми биде година на најголеми промени до сега во животот, па најверојатно наредната ќе ја прославам посреќно и поадекватно ако испадне се во ред.

Си имам замислено еден денс на ова подолу, дефинитивно ќе го пробам само чекам сам да останам, а тоа најверојатно ќе биде на новогодишната ноќ. :pos:

 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Што би сакал да се смени во понудата?
Па реално ако некој ја пумпа до толку цената треба понуди некое доживување т.е да биде иновативен и да те изненади и да го памтиш подолго време.

Моментално понудата е стандард јадачка пијачка, а што треба да се смени зависи од локалот и таргет групата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom