Дочек на новата 2018 година.

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.365
Поени од реакции
38.338
Па реално ако некој ја пумпа до толку цената треба понуди некое доживување т.е да биде иновативен и да те изненади и да го памтиш подолго време.

Моментално понудата е стандард јадачка пијачка, а што треба да се смени зависи од локалот и таргет групата.
На понудата и расте цената поради побарувачката, да седеа сите дома оваа година ќе видеше дали после би пумпале цени, ама не, секој сака да искочи да се испијанчи и ќе плати колку треба и не треба.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.419
Поени од реакции
7.757
На понудата и расте цената поради побарувачката, да седеа сите дома оваа година ќе видеше дали после би пумпале цени, ама не, секој сака да искочи да се испијанчи и ќе плати колку треба и не треба.
па не верувам дека за нова година побарувачката е драстично хардкор зголемена во однос на било кој рандом викенд периодов.
Плус, рачунај многу од луѓево што се студенти си идат и слават дома (на пример) .... Така да не е ова моќта на невидливата рака на пазарот (понуда и побарувачка) туку е просто хиенчење односно дел од македонскиот "сечи кај што ќе стигнеш" менталитет.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
A sho se slavi na nova godina? Deka pocinja nova godina? Ili deka zvrshila ovaa? ili 2te? Mamu im ebem evrejska!
Всушност незнам зошто и луѓето воопшто слават родендени и нови години кога човек со секој нов роденден и со секоја нова година е цела една година постар од претходната ... спрема тоа лично не гледам причина што и зошто да се слави, зошто да го славиме стареењето (ова си е мое лично мислење нормално) не го наметнувам, знам дека грото нема да се сложат и ќе отидат да се изнашљокаат алкохол некаде, но крај краева секој нека си прави и слави што и како си сака !
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.330
Поени од реакции
4.895
Дочек на Нова Година....
Пагански обичај.... Се славело уште пред 4000 години со пиење јадење и оргии и на крај принесување жртва.
Денес нешто слично.. Еден куп јадење мортус пијани разебување до даска и по некој пукнат нос и аркада... да капне троа крв за бериќетна година.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.631
Поени од реакции
4.932
Дочек на Нова Година....
Пагански обичај.... Се славело уште пред 4000 години со пиење јадење и оргии и на крај принесување жртва.
Денес нешто слично.. Еден куп јадење мортус пијани разебување до даска и по некој пукнат нос и аркада... да капне троа крв за бериќетна година.
Јас денес славам зимска краткодневница...верувам во Богот Сонце. Следен празник ми е 21 јуни 2018 во 04:58 изглева сонцето во најдолгиот ден во годината. Денес сонцето зајде во 16:05..дома си славевме. А што е поубавно од јадење пиење музика па и секс за џабе...
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Јас денес славам зимска краткодневница...верувам во Богот Сонце. Следен празник ми е 21 јуни 2018 во 04:58 изглева сонцето во најдолгиот ден во годината. Денес сонцето зајде во 16:05..дома си славевме. А што е поубавно од јадење пиење музика па и секс за џабе...
Amon Ra, a?
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.665
Поени од реакции
4.387
На понудата и расте цената поради побарувачката, да седеа сите дома оваа година ќе видеше дали после би пумпале цени, ама не, секој сака да искочи да се испијанчи и ќе плати колку треба и не треба.
Точно. Само што од друга страна ако сакаат да излезат сите па и нема капацитет. Мене ако ме прашаш поголемиот дел нема во кафиќ да ја поминат нова година.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
Periodov sum pod golem stres i uste ne znam kade ke slavam i pak ke bide vo 5 do 12 dogovorot i nekade kade sto ke si pomines kako bilo koja obicna vecer so nekakva lazno napumpana atmosfera megu luge koi samo glumat i pravat lice. Se mislam da ne idam nikade i parite za masaza da gi dadam. Ama pa taka ke mi se smeat. I ete celo vreme pod stres sum zasto ne znam sto da napravam.
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Кај мене дома со друштво после во диско
 

Kajgana Shop

На врв Bottom