Дочек на новата 2018 година.

Член од
20 јули 2016
Мислења
7.630
Поени од реакции
4.929
Periodov sum pod golem stres i uste ne znam kade ke slavam i pak ke bide vo 5 do 12 dogovorot i nekade kade sto ke si pomines kako bilo koja obicna vecer so nekakva lazno napumpana atmosfera megu luge koi samo glumat i pravat lice. Se mislam da ne idam nikade i parite za masaza da gi dadam. Ama pa taka ke mi se smeat. I ete celo vreme pod stres sum zasto ne znam sto da napravam.
Јас планирам дневно време на по едно кафе и збиранка. Ноќно време дома...ако намине некој добива пиво/сок и кикирики ако не на интернет/кајгана или некоја книга. НГ чини 1000 ден минимум за тоа 3 дена излегувам плус пијани и кретени нема такси начукани возачи петарди итн. Гарант за тие 3 дена излегување подобро ќе си пројдам...
П.С. 1200 е концерт на Креатор а таму ќе биде :roker::roker::roker: На пример...[DOUBLEPOST=1513902884][/DOUBLEPOST]Најекстремен пример е Рингроуд и 3 пијачки се 1000ден во мкц за нг а карти за Партибрејкрс се 250 ден предпродажба за исто во мкц... Рингроуд вредат 4 пати повеќе од Партибрејкерс да не е обратно :)
 
Последно уредено:
Член од
19 февруари 2016
Мислења
412
Поени од реакции
82
претераа со цените во клубовите.
во Вулкан 1500 денари за средношколци.
Што ќе изедат и испијат деца од 16-17 год за 1500 денари за 6 часа?
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
претераа со цените во клубовите.
во Вулкан 1500 денари за средношколци.
Што ќе изедат и испијат деца од 16-17 год за 1500 денари за 6 часа?
Pichkata na simpatijata. :vozbud:
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.701
Поени од реакции
24.161
Ние од работничката класа ќе работиме на 31ви до 10 навечер, а на први ќе почнеме од 7 сабајле, така да годинава ќе го прерипаме славењето.
 

Justgirl

Somewhere in the middle.
Член од
22 декември 2017
Мислења
15
Поени од реакции
4
Оваа година решив дома да си седам, да уживам сама со едно шише шампањско. Ќе се опијам сама хехех :LOL::LOL::LOL::LOL::LOL:
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.547
Поени од реакции
2.117
Ова година решив да не одам никаде, ама пак како никоја друга година до сега цело друштво испадна сложно па не сакав јас да испаднам педер. Следната ја одмарам дома 100%, а може и наредните неколку.

Лани фукнав 1800 го ресторан а не вредеше ни третина од тоа. Секој од нас да ги дадеше тие пари и да прославевме дома, кавијар и тартуфи ке јадевме.

Sent from my Shoot_1 using Tapatalk
 
Член од
23 ноември 2017
Мислења
122
Поени од реакции
85
Domasna atmosvera najubavo poslednive 4 god slavam doma i top si pominuvam so drustvo
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Taка ми се чини или како поминуваат годините веќе нема некоја јака пред ново-годишна еуфорија и се повеќе луѓе ја слават новата година во домашна атмосфера, што не беше случај порано да речеме пред една деценија !
Нова година = демоде и изживеана работа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom