Доживотна казна за Јаким Трифуновски

  • Креатор на темата Атомската мравка
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Прашањето е што ќе правите??

Другото прашање е. дали си сигурен дека македонците се будат, а не паѓаат во длабок сон, можеби спаѓате во длабока манипулација, можеби сево ова се прави за да вие не верувате во соживотот??
Ах бре, многу гледаш филмови, ќе ти кажам едно само ти и твоите сте испрани мозоци, и ве ебаваат во здрав мозок за да дојдат до целта, ама од што сте племе никогаш нема да го сватите тоа.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.186
Поени од реакции
5.119
Види има разлика од 3.5 години, со она во Тетово 4 до доживотен затвор ме разбираш?? Инаку Фарук а и презимето Биљали не ми изгледаат како да се ромски презимиња плус тука дискутираме колку е фер судењево на доживотна казна.. јас не негирам дека треба да се казни сепак убил луѓе ама на доживотна казна е тотална глупост. За глупоста што ја кажа дека со тупаници не се убивало човек немам коментар, пријави се доброволно ако сакаш ќе тестираме на тебе дали не се убива ;)
Шансите да се убива се помали , не дека не се случува , мислам дека во Струмица беше усмртен човек со еден удар (гола рака) , таксират бе.
Друго е кога некој без престан удира , па дури и после совладувањето.
А со пиштол е баш спротивното, потешко е да не го убиеш ако го погодиш.

Иначе имаме чудни одлуки , тоа го знаеме , повише казнуваат за поседување на оружје него за убиство. (бар во некои случаи кога се споредуваат).
 
Член од
10 мај 2008
Мислења
280
Поени од реакции
25
Znaci sudot zaklucis deka bil ubistvo .. a vie vikate vo samoodbrana ....kakva samoodbrana e da ubies dvajca nenaoruzeni luge .... vie ne gledate pravda .. vie samo ako ubiecot e makedonac togas toa bilo samoodbrana a ako e albanec togas e ubiec, terorist ..
i zalno e mladi luge da razmisluvat vaka .. toa go ima samo kaj vas makeodncite .
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.476
Поени од реакции
79.598
Se nadevam deka i nasata inteligencija ke evoluira nekogas, pa da ne sme moroni kako i sega.
Лажна надеш имаш.
Вашата интелегенција нема да еволуира никогаш.
Да. Ќе си останете морони како и сега.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.690
Поени од реакции
18.196
Прашањето е што ќе правите??

Другото прашање е. дали си сигурен дека македонците се будат, а не паѓаат во длабок сон, можеби спаѓате во длабока манипулација, можеби сево ова се прави за да вие не верувате во соживотот??
Македонците уште не се пробудени, веројатно кога ќе ја изгубат државата тогаш ќе се пробудат. Но постои еден факт кој е непобитен, а тоа е дека соживот меѓу Македонци и Албанци не е возможен, а двете страни можат да раскрстат помеѓу себе само преку војна.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.351
Поени од реакции
4.790
КАКО БЕ ШТО ИМА ВРСКА ти или се праиш глуп или не си бистар, во сите 3 случаи што ги дискутиравме на темава АЛБАНЦИ НАПАДНАА МАКЕДОНЦИ, едина разлика во последниов е што тој СИ ЈА БРАНЕЛ ќерката, одговори каде пукаа гомната на смилковци?!
Не важи паралелава, нема смисла...

Ако во Смилковскотот езеро убијците се албанци, не значи дека секогаш и секаде таков бил и ќе биде соодносот........ сите криминалци и убијци македонци сакаш да ги амнестираш со ова....

Што имаат двајца возрасни албанци да ја дираат неговата ќерка???? алоооо???
Ако не сте знаеле и двајцата немаа оружје...
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Вие барате безпрекорно казнување од нас албанците од тоа што сме сториле ние со вашите ,а ако е во прашање еден убиец од македонска националност тогаш , не да не го осудувате , туку уште целата албанска нација ја кривите само затоа што го осудувале убиецот што убил двајца млади Албанци !
Види сега колку што ми е познато сеуште не е кривично дело да прегазиш ГОМНО.
Нити пак има нешто неморално во тоа да застрелаш куче.
 
Член од
20 јули 2011
Мислења
576
Поени од реакции
203
Прашањето е што ќе правите??

Другото прашање е. дали си сигурен дека македонците се будат, а не паѓаат во длабок сон, можеби спаѓате во длабока манипулација, можеби сево ова се прави за да вие не верувате во соживотот??
Гнасо, на кого да верувам на соживост? На вас? А? Кажи ми, без да извртуваш мубает, на вас ли? Па преку куров ми е од вас. Глумите невини, тепате деца, кој сеуште не им бил почнат животот, тепате по автобуси, и подржувате терористи, нормално, си ги браните своите.

Искрено требаше да ве елиминираме од балканот еднаш за секогаш. Многу е жално што со соседиве не стоиме добро, (без вас) да беше подобро, немаше ни еден од вас да нема.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.351
Поени од реакции
4.790
Ах бре, многу гледаш филмови, ќе ти кажам едно само ти и твоите сте испрани мозоци, и ве ебаваат во здрав мозок за да дојдат до целта, ама од што сте племе никогаш нема да го сватите тоа.
Ова може да се каже и за вас македонците, како можеш да бидеш сигурен дека не сте токму вие под таков процес изложени????
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Znaci sudot zaklucis deka bil ubistvo .. a vie vikate vo samoodbrana ....kakva samoodbrana e da ubies dvajca nenaoruzeni luge .... vie ne gledate pravda .. vie samo ako ubiecot e makedonac togas toa bilo samoodbrana a ako e albanec togas e ubiec, terorist ..
i zalno e mladi luge da razmisluvat vaka .. toa go ima samo kaj vas makeodncite .
КУЧИЊА ГОМНА ЛАЈНА КРИМИНАЛЦИ
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
Така само за нас , цела држава сме ГОМНО од патриотишта што на фејсбук ке го покажат својот револт или ке му се јават на Јанко голема работа ке завршиме,треба да се излезе бе да се покаже кој е тука главен...ако нека не дупат кога сме беда народ никој не го боли к*рот за друг гледа на него да му е само убаво газето... еден ден кога некој близок ке ни настрада тогаш ке сватиме што се случува .
 
Член од
20 јули 2011
Мислења
576
Поени од реакции
203
Znaci sudot zaklucis deka bil ubistvo .. a vie vikate vo samoodbrana ....kakva samoodbrana e da ubies dvajca nenaoruzeni luge .... vie ne gledate pravda .. vie samo ako ubiecot e makedonac togas toa bilo samoodbrana a ako e albanec togas e ubiec, terorist ..
i zalno e mladi luge da razmisluvat vaka .. toa go ima samo kaj vas makeodncite .
Добро тебе што ти е? Па му се заканувале по живот, бил со ќерката, што да им прави? да седи пред нив, овие да прават како што сакаат а? Затоа 4 деца + постар маѓ заминаа у непроват, од твоите браќа и борци на човекови права.
 
Член од
18 јуни 2012
Мислења
477
Поени од реакции
612
Се повеќе Македонци се будат од сонот наречен соживот со племето од зад Кавказ.
Никогаш нема да имаме соживот со овие па колку и да прави државава такви кампањи. Едноставно на шчиптарите им е непознат поимот ЦИВИЛИЗАЦИЈА, и не ни сакаат да го спознаат тој поим. Тоа е факт, не зборам на памет. Се во ред, само нека си општат меѓу себе, нека не се мешаат со Македонци, па вака да унишуваат нечии животи. Што сакаат нека си прават АМА меѓу нив, не е некој должен да ги трпи нивните животински инстикти и кога некој ќе возврати на тоа да се здобие со доживотна казна.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom