Доживотна казна за Јаким Трифуновски

  • Креатор на темата Атомската мравка
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.562
И што бе луѓе?
Цел живот ќе седиме и ќе плукаме,ќе се жалиме како сме граѓани од втор ред?
Па јас моментално се срамам што сум Македонец,што не сме способни да направиме нешто,што сме плачипички и очекуваме од небо да ни падне решение..Ова за 1 месец ќе се заборави и после што? Пак уште 20 случаја кај Македонецот ќе го јаде прв,а на другава страна ќе се "подметнуваат" докази,они не биле виновни биле у подрум туршија чувале..
Македонскиот народ мора значи МОРА да ги тргне тија партиски етикетирања СДСМ/ВМРО/Курац Палац и заедно да се крене бе! Не знам само колку уште треба да се истрпи за да се ОСВЕСТАТ луѓето дека на крај краева МОЌТА е во нас..Ме боли кур за таа Европа и ај да лижеме гз на сите а ние внатре во државата пополека се уништуваме... Човек 8 години е у затвор е зашто си ја БРАНЕШЕ ДРЖАВАТА а друг е МИНИСТЕР за ОДБРАНА. Чекај малце,и јас сакам така,може ли и ја да бидам терорист ама министер?! Никој не ни е крив,ама баш никој,кога сме една од слободно можам да кажам НАЈГЛУПИ нации у светов..Се надевам некад ќе се освестат буквално сите и тогаш да проба да се смени нешто..
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
само да ти кажам јас немам право да ја претставувам мојата нација овде, ќе го кажувам само моето мислење.....

Не сум запознаен за тој случај доволно, дури сега дознав......

Можеби и мала казна добиле, но со сигурност не можеме да знаеме каква намера имале сторителите, да тепаат, или да убиват.......
МОжно е со шлаканица да убиваш некој, но не знам дали ќе се осудиш за убиство тогаш...


А ЈТ со пиштол неколку пати пукал кој нив, не во нозе, туку во гради.......
Тоа говната на Смилковци како пукаа?
 
Член од
10 мај 2008
Мислења
280
Поени од реакции
25
Прочитај го постот што го стави Solid над тебе. Направете услуга и гонете се од државава сосе сите министри и терористи и остајте ја Македонија на мира
pa goni se koj ti brani .. ova drzave e moja kolku i tvoja ..
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.670
Поени од реакции
80.042
Запомнете ја суштината на случевиве:

Каква и да е завршницата, запомнете дека и кај Јаким и на Смилковско и во Тетово што го претепаа до смрт, се случаи каде што Албанци нападнаа Македонци!

Разликата е само во фактот дека Јаким морал да ја одбрани ќерка си.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Се повеќе Македонци се будат од сонот наречен соживот со племето од зад Кавказ.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Sramete se, kakva pravda vie barate koga za nekoj koj ubil 2 nenaoruzeni luge vikate trebal da se oslobodi ...
Иако аннима дунди педери бараат затворски казни за убијици на кучиња и мачки сепак не се лежи затвор ретардосите си се лупаат од земја и тоа ти е.
Е сега да ти појаснам зашто да не се бара ослободителна пресуда ако некој застрелал две смрдливи кучиња ?
Туку јас да ги прашам ВМБЛОВИШТАВА што јадат гомна по форумов за реформаторската политика кај се сега да маваат со камења ? И да им порачам да прекинат да серат и да прекинат да си ги јадат гомната.
КАЈ СТЕ КУРВИ СКАПАНИ кај сте педерчиња ебани по форуми и фб ли сега ќе јадете гомна и ќе ја оправате државата ?
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Што има врска ова сега??
КАКО БЕ ШТО ИМА ВРСКА ти или се праиш глуп или не си бистар, во сите 3 случаи што ги дискутиравме на темава АЛБАНЦИ НАПАДНАА МАКЕДОНЦИ, едина разлика во последниов е што тој СИ ЈА БРАНЕЛ ќерката, одговори каде пукаа гомната на смилковци?!
 
Член од
28 јуни 2009
Мислења
275
Поени од реакции
259
Nemam komentar, poradi toa sto ne znam dali gi ubil vo samoodbrana ili gi egzekutiral.
No vie ste amateri poradi toa sto sirite omraza kon Albancite. Narod so koj sto ziveete vo edna ista drzava.
I tie isto sirat omraza protiv vas. I se taka si se plukata dodeka politicarite ve e*at.
Se nadevam deka i nasata inteligencija ke evoluira nekogas, pa da ne sme moroni kako i sega.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.385
Поени од реакции
4.848
Се повеќе Македонци се будат од сонот наречен соживот со племето од зад Кавказ.
Прашањето е што ќе правите??

Другото прашање е. дали си сигурен дека македонците се будат, а не паѓаат во длабок сон, можеби спаѓате во длабока манипулација, можеби сево ова се прави за да вие не верувате во соживотот??
 
Член од
20 јули 2011
Мислења
576
Поени од реакции
203
Ми се повраќа што сум македонец, ебан во здрав мозок. Добро бе, до кога ќе бидеме унаказани од празноглавциве, па мамицата нивна шпоновска бре. Добија на тацна држава, и уште им фали нешто во таа албанска незадоволена нација.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Прашањето е што ќе правите??

Другото прашање е. дали си сигурен дека македонците се будат, а не паѓаат во длабок сон, можеби спаѓате во длабока манипулација, можеби сево ова се прави за да вие не верувате во соживотот??
Испод чест ми е да разговарам со поддржувачи на убијци на каурчиња.
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
902
Поени од реакции
123
Вие барате безпрекорно казнување од нас албанците од тоа што сме сториле ние со вашите ,а ако е во прашање еден убиец од македонска националност тогаш , не да не го осудувате , туку уште целата албанска нација ја кривите само затоа што го осудувале убиецот што убил двајца млади Албанци !
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom