Доживотна казна за Јаким Трифуновски

  • Креатор на темата Атомската мравка
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.766
Поени од реакции
82.751
Znaci sudot zaklucis deka bil ubistvo .. a vie vikate vo samoodbrana ....
Да се зачуди човек....
Судот викал убиство, а овие викаат самоодбрана.

Епа сеа специјално за тебе ќе измислам еден brand new израз, кој штотуку го склопив:

- Убиство во самоодбрана!

А?
Како ти личи овој мој изум? Би поминал на суд?
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.453
Поени од реакции
5.861
Неверојатно само што прочитав сега, ова е неверојатно што ни се дешава. Ако ова не го сопреме под хитно готови сме. Мамицу ви ваша јареча и на судство и на политичари и на све најмило. Ова веќе не е Македонија, доживотна казна за самоодбрана.
Абе додека не видам да ги масакрираат убијците за Смилковско не се тргам пред суд. Никаква доживотна казна, само смртна казна признавам, крв да серат.
И да ти се посерам у системот смрден кој го имаме, и у правосудство и у се по ред. Овде не се живее веќе, ова е вон разумни граници.
А кој вели дека е самоодбрана ? Убиецот ? Портпаролот на МВР ?

Кој се они во овој случај ?

Значи сега јужноафриканскиот спринтер Писториус не смее да биде казнет , пошто тој мислел дека убива крадец а не својата девојка.

Те толку вреди изјавата на ЈТ , он вели дека ја бранел ќерката , а судот одлучил дека убиството немало врска со неговата ќерка.
И ајт , доживотен затвор , а приказните за самоодбрана задржи ги за во затвор таму да се оправдаш пред затворениците (пошто таму сите се неправедно казнети , секој има алиби).
 
Член од
28 јуни 2009
Мислења
287
Поени од реакции
261
Лажна надеш имаш.
Вашата интелегенција нема да еволуира никогаш.
Да. Ќе си останете морони како и сега.
Nazalost poseduvas binaren mozok. Ako ne plukam na Albancite togas avtomatski sum Albanec. Dodeka ne sfatis deka Makedonija pripagja na site narodi sto ziveet tuka, ke se nerviras, za dzabe. :)
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.519
Поени од реакции
5.063
Гнасо, на кого да верувам на соживост? На вас? А? Кажи ми, без да извртуваш мубает, на вас ли? Па преку куров ми е од вас. Глумите невини, тепате деца, кој сеуште не им бил почнат животот, тепате по автобуси, и подржувате терористи, нормално, си ги браните своите.

Искрено требаше да ве елиминираме од балканот еднаш за секогаш. Многу е жално што со соседиве не стоиме добро, (без вас) да беше подобро, немаше ни еден од вас да нема.
Да, гнаса сум, сега кажи дали се чувствуваш подобро???
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Nemam komentar, poradi toa sto ne znam dali gi ubil vo samoodbrana ili gi egzekutiral.
No vie ste amateri poradi toa sto sirite omraza kon Albancite. Narod so koj sto ziveete vo edna ista drzava.
I tie isto sirat omraza protiv vas. I se taka si se plukata dodeka politicarite ve e*at.
Se nadevam deka i nasata inteligencija ke evoluira nekogas, pa da ne sme moroni kako i sega.
Преку таквото од овие муабети, преку таквото ми е дојдено.
Шириме омраза, политичарите не дупат, ајде да се сакаме кога албанците се на пиедестал, ајде сега смирете се да не ги навредите, ајде сега натртете се да ви го бапнат.
Ма све у пичку матер нека иде, доста е веќе, сме ширеле омраза кон Албанците, да не треба у газ да ги бацуваме како владава тоа што го прави? Попуштај, попуштај али ова на глава ни се качија више не се издржува. Омраза сме ширеле оф мори мајко.
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.451
Поени од реакции
2.001
Да ти се посерам и на суд и на систем и на судии!
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Nazalost poseduvas binaren mozok. Ako ne plukam na Albancite togas avtomatski sum Makedonec. Dodeka ne sfatis deka Makedonija pripagja na site narodi sto ziveet tuka, ke se nerviras, za dzabe. :)
Многу ми е жал што вака генерализирам бидејќи познавам многу добри, чесни и поштени Албанци кои би помогнале во секоја ситуација, али преку кур ми е дојдено од вас. АМА НАЈГОЛЕМИОТ КРИВЕЦ тука е народот и додека го пушиме ние државата ќе ни го тура колку сака. Они треба да се плашат од народот, не народот од нив АЛОО
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Се потврди дека убиецот ја злоупотребил неговата ќерка во овој настан , немало никакво нејзино загрозување , нити некој ја чепнал или имал намера.

Човекот имал проблеми и со други гостиварчани , барем според известувањата , истиот Ј.Т нападнал и претепал маж пред очите на жената (значи тепаниот бил со жената) , Ј.Т бил тепачот.

Е сега он ќе каже што е морална вредност , он ќе каже како се брани детето или жената ? Истиот човек кој претепал друг човек во сличен настан ?

Како тоа се брани детето убивајќи двајца луѓе пред нејзините очи ? Ненаоружани луѓе ?

Дали денеска на тоа дете и е подобро , откако го виде својот татко убивајќи двајца млади луѓе ?

Дали би било подобро тој неговите нерви да ги контролира и да не се кара со двајца луѓе , туку да се повлечеше од местото , за да ја заштити ќерка си од трауми.

Правдата задоволена , вакви судски одлуки одамна немало кога албанците биле жртви.
Иво ти ли си бе ?

Немаш појма колку си смешен....
Правдата била задоволена.... која правда бе ?
Да не е истата таа правда што беше задоволена кога беше донесен законот за автентично толкување ? Или да не е таа правда што беше задоволена кога од Хаг ги вратија случаите на тие што ја напаѓаа Македонија, а ги осудија тие што ја бранеа ?

Жално е што вакви работи се случуваат само во Македонија, оди во Франција, Англија, Америка тие што не учат нас како функционирала правната држава да видиш дали и таму вака ќе се одлучи... стварно е жално.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.146
Поени од реакции
18.054
Македонците уште не се пробудени, веројатно кога ќе ја изгубат државата тогаш ќе се пробудат. Но постои еден факт кој е непобитен, а тоа е дека соживот меѓу Македонци и Албанци не е возможен, а двете страни можат да раскрстат помеѓу себе само преку војна.
што побрзо го сватат ова Македонците,подобро за нас.Бидејки Албанците веќе го имаат сватено ова.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Многу ми е жал што вака генерализирам бидејќи познавам многу добри, чесни и поштени Албанци кои би помогнале во секоја ситуација, АМА НАЈГОЛЕМИОТ КРИВЕЦ тука е народот и додека го пушиме ние државата ќе ни го тура колку сака. Они треба да се плашат од народот, не народот од нив АЛОО
Кај има бе такви, дај и ние сите останати да ги упознаеме.

Разбуди се.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
А кој вели дека е самоодбрана ? Убиецот ? Портпаролот на МВР ?

Кој се они во овој случај ?

Значи сега јужноафриканскиот спринтер Писториус не смее да биде казнет , пошто тој мислел дека убива крадец а не својата девојка.

Те толку вреди изјавата на ЈТ , он вели дека ја бранел ќерката , а судот одлучил дека убиството немало врска со неговата ќерка.
И ајт , доживотен затвор , а приказните за самоодбрана задржи ги за во затвор таму да се оправдаш пред затворениците (пошто таму сите се неправедно казнети , секој има алиби).
Како бе не ти е срам лицемеру еден да ми се обраќаш за овој случај кога тоа муцето ти се пењавеше во одбрана на гнасите кои ги масакрираа децата. Како не ти е срам бе има да сереш гомна до утре сабајле кога ќе им се чита пресудата на крвиницте, па уште имаш лице да го објаснуваш случајов.
Иди кажи им дека ги бара полиција оти сеуште не се вратени.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.660
Ова може да се каже и за вас македонците, како можеш да бидеш сигурен дека не сте токму вие под таков процес изложени????
Ја и другите македонци не сме вештачки создадени за да окупираме земји и да се пукаме со цел свет за да го расцветаме криминалот. Ја имам историја и се знае од каде потекнувам, но ти и твоите не знаете ни што сте како сте и за што живеете. И затоа сте изманипулирани у тоа глувчешките мозочиња.
 
Член од
20 јули 2011
Мислења
576
Поени од реакции
203
Неверојатно само што прочитав сега, ова е неверојатно што ни се дешава. Ако ова не го сопреме под хитно готови сме. Мамицу ви ваша јареча и на судство и на политичари и на све најмило. Ова веќе не е Македонија, доживотна казна за самоодбрана.
Абе додека не видам да ги масакрираат убијците за Смилковско не се тргам пред суд. Никаква доживотна казна, само смртна казна признавам, крв да серат.
И да ти се посерам у системот смрден кој го имаме, и у правосудство и у се по ред. Овде не се живее веќе, ова е вон разумни граници.
Без навреда леандра, ама ти немаш држава. ја немаш од 2001 година. До сега бев на сите протести. против хордава, и никој не не врти. Ама баш никој, башка сеа и Форина,ќе не учи како да се браниме со молчење, ако еве утре не им текне на унаказиве за повеке права да имаат.

Тешко и жално е ова.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom