Добро место за состанок во Скопјево

Член од
21 мај 2023
Мислења
32
Поени од реакции
122
Неважно е каде ќе одите на прва средба. Доволно е и една прошетка низ Градски парк. Важен е разговорот со таа личност, како ќе се поврзете, дали ќе се совпаѓате итн. Ако таа личност има симпатии кон тебе, неважно ќе ѝ биде местото, туку дружбата.
Ју ар а бит лејт
 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.800
Поени од реакции
7.056
Ај да ви се смешам во добацивањата тинејџерски :)
Прво не ми се веруе дека GodHateUsAll во еден (релативно краток) пост стави 13 смајлиња :LOL:
Второ, јас изјавувам дека сум АРОМАНТИЧЕН тип, било што на било каков дејт да ми го приреди партнерот, а е прилично романтично, факам џаде. Едноставно не можам. Не викам дека муживе не треба да се романтични или шо и да е, ама лично за мене си кажувам :p Ептен не поднесувам такви моменти. Што значи мојата поента е дека нема правила бре луѓе, ја проценуеш типката и сфаќаш што ќе одговара. Мене дечко ме ќари со кавадарка пред црква, и нееееееее, не е затоа што сум по некои критериуми не знам каква (бла бла бла), него типацот имаше муабет. Е сега извинете, ама мене тоа ми е најбитно. Значи не се замарајте со места, може мене ќе ми одговара, на друга не, терајте си со стилот какви што сте, нема потреба од глумење, само така ќе си најдете партнер што ви одговара..
Нормално дека си аРОМАнтична кога си за лацио.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom