Добро место за излегување со девојка/дечко

Член од
22 јануари 2008
Мислења
41
Поени од реакции
0
ako znae nekoj neka pise nekoe romanticno mesto za izleguvanje so devojka opustena atmosvera vo skopje dali ima takvo mesto.fala pozz:helou:
 

КиреМали 1911

Модератор Неимар
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
223
Според мене, ако сакаш да поминиш романтично и интимно, а сепак да не е нешто многу фенси, би ти препорачал New Age, позади студентски дом Кузман Јосифовски Питу, во центар. Местото е со темни и малку запуштени сепариња, али затоа услугата не те замара, имаш свеќа, пијалок, пепелник (кој богами нема начесто да ти го мењаваат...ама не е брига де, со девојка си, помалку пушиш). Јас би таа опција.

А и ефтинко е :)
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Таман да пишам New Age, гледам Кире истиот предлог ти го дал.:)
Слушај го, и јас мислам дека тоа е најдобра опција.:smir:
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
баш и мене ова ме интересира пошо тапа ми се дискотекине за со малата...бива и тоа али поретко...уствари за кого-како нели да не тупам,сепак нешо опуштено ќе одговара тоталка:smir:
 
Д

Демијан

Гостин
Таман да пишам New Age, гледам Кире истиот предлог ти го дал.:)
Слушај го, и јас мислам дека тоа е најдобра опција.:smir:
Ааааа не не морници ме лазат на тоа место.Неможам таму да седам ни со девојка ни со ништо.

Добро место за искачање со девојка ти се некои помирни кафичи како оној до Фреш што беше порано беше Блу Кафе сеа незз како се вика.Исто така и Блу Кафе у трговски!
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Ебате романтичарите... :) Њу Ејџ и блу кафе :)
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Еден другар ми се пофали дека си поминал преубаво на романтична вечера во Виторија.Ама скупооооооооооооо :vozbud:
Иначе Њу Ејџ ми е повеќе швалерско одколку романтично.Сум гледал пратеници таму со швалерките се мотале :kesa:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Дефинитвно се сложувам со Шмекерот за Лезет Аја, прекрасна и романтична атмосфера, плус варено вино, дефинитвно го доловува моментот.Ама во оригиналното, ова новово не е ништо посебно, ама старото е бонбона.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.674
Поени од реакции
11.028
Потполно се согласувам со Шмеќерот и Сваќата над мене :wink:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
619
Поени од реакции
45
Излезете си у Деус у дебар маало, најбољи место за со женцка:smir:
 
Член од
8 април 2008
Мислења
132
Поени од реакции
4
New Age ни на крај памет, иако ми беше омилено место едно време... После тоа еден другар почна да работи таму, и не сакам да ви кажам за хигиенските услови таму и за тоа како и колку ги миеле чашите и ѓезвињата... Не сакам да зборам ни за глодарите и разно разните инсекти, а за мачките и кучињата да не праам муабет... :)
Ако сакаш романтика, само некое отмено и тивко ресторанче и вечера со црвено винце, ако ти е многу скапо, тогаш ќе си земеш шише вино, и на некој кров на некоја од зградите околу плоштад(многу добар поглед), само тоа за преку лето пошо сеа ладничко ќе ви биде...
 

mean

:пипи:
Член од
12 октомври 2008
Мислења
587
Поени од реакции
24
Кое било не„фенси“ место е добро за романтично излегување со дечко/девојка.
Лезет Аја е добра идеја, како и Њу Ејџ. А би прошле и оние кафиЌите што се од внатрешната страна на кејот на Вардар (во ГТЦ) како 10ка, Континент. Не се нешто уау, али барем ќе те остаат на раат, не те замараат келнерите многу и нема гужва.:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom